x-kom hosting

Wymiana obudowy

davidos1391
utworzono
utworzono

Zmienilem obudowe komputera, niepierwszy raz juz. Wlozylem calosc do innej obudowy, odpalam a tu zonk.

Komp sie sam wlacza (zanim nacisne przycisk), gdy zalacze prad i odrazu wylacza, potem go wlaczam normalnie przyciskiem, ale glosnik systemowy krzyczy chwile, a ekran ciemny i stoi w miejscu wszystko. I NAciskajac przycisk reseta, komputer sie resetuje i odrazu sie wylacza i tak za kazdym razem. W razie wattpliwosci, to wszystkie te kabelki od diodek i wlacznika i speakera sa dobrze umieszczone. Ale nie wiem, czemu on sie sam na chwilke odpala, aby po 2sek zgasnac.

Sonido
komentarz
komentarz

sprawdz czy dobrze podlaczyles Power i inne wtyki znajdujące się w przedniej części budy.

davidos1391
komentarz
komentarz
sprawdz czy dobrze podlaczyles Power i inne wtyki znajdujące się w przedniej części budy.

Są dobrze podłączone. Nawet jak je wyciągnę wszystkie, to gdy włączam zasilenie, to bez włączania przycisku komp się włącza i natychmiast wyłącza. Gdy są podłączone, to sytuacja jest identyczna. Więc naciskam włącznik, ekran czarny, speaker bipczy kilka sekund, dysk twardy chodzi, ale nic sie nie dzieje.

marcin1197
komentarz
komentarz

Jak się włącza i wyłącza od razu to może kable przy wyłączniku są zwarte?

davidos1391
komentarz
komentarz
Jak się włącza i wyłącza od razu to może kable przy wyłączniku są zwarte?

Nie sa zwarte, gdyz nawet jak te kablki wyjme, to wlaczam prad na listwie i komp sie sam wlacza bez powodu, zakreci wiatrakiem, uruchomi sie ztacja dyskow i po 2 sek sie wylacza. On sam sie zapala, nawet jak przyciski nie sa wlaczone.

Gdy sa wlaczone, ejst identyczna sytuacja, tyle, ze potem moge wlaczyc go normalnie poprzez wlacznik, i sie uruchamia, ale potem nic nie idzie, czarny ekran a speaker bipczy.

technics
komentarz
komentarz

Może podkładki między płytę główną, a obudową są stare i przetarte...

Sprawdź

Sonido
komentarz
komentarz

Wyjmij wszystko z płyty i wsadź na nowo. Może przez pomyłkę coś źle podłączyłeś, albo nie podłączyłeś dodatkowego zasilania do karty graficznej i dlatego nie odpala go na dłużej niż 2 sec, bo brakuje mocy.

BlackRaven
komentarz
komentarz
Wyjmij wszystko z płyty i wsadź na nowo. Może przez pomyłkę coś źle podłączyłeś, albo nie podłączyłeś dodatkowego zasilania do karty graficznej i dlatego nie odpala go na dłużej niż 2 sec, bo brakuje mocy.

Dokładnie. Sprawdź też układ kołków z obudowy do których przykręcasz płytę. Może któregoś nie dopasowałeś i robi się zwarcie na płycie.

davidos1391
komentarz
komentarz

Spróbowałem wymieniose wyżej sposoby, lecz nie zadziałały :( Sprobowalem wlozyc go do starej obudowy, ale problem nadal jest. Zauwzyłem, żę niekotórzy mnie źle zrozumieli otóż:

Gdy wkładam wtykę do prądu, komp ni stąd ni z owąd sam startuje, wiatraki procesora i zasilacza chodza, napedy sie wlaczaja, az tu nagle sie po 2-3 sek wyłącza wszystko. Potem włączam kompa normalnie poprzez przycisk i się włącza, lecz speker bipczy cos kilka razy, wentylatory działają normalnie, napędy optyczne ruszają i dysk twardy również. Lecz na ekranie nic się nie dzieje. Naciskam reset, i sie resetuje, ale natychmiast gaśnie (tak jest za każdym razem pod piątkowego popoudnia.) Jedymi przypadkami podczas ktorych komp sie samoistnie nie zapla po wlaczeniu do prądu jest odłączenie zasialania od płyty gównej lub kiedy ustawiam zwotke CMOS na "clear" Przypomnę, że wszystko jest dobrze umieszczone jak było, kabeki od diodek też. Znam swój komp na wylot i wiem, że wszystko jest podłączone jak trza. Nawet oczyściłem płyte główną, lecz to nic nie dało.

Próbowałem jeszcze odłączyć wszystko od płyty głównej i włączyć komp bez części innych i sytuacja jest taka sama. Tzn po wlaczeniu wtyki do prądu sam rusza i po chwili gaśnie.

BlackRaven
komentarz
komentarz

Próbowałeś z samą płytą, procesorem, jedną kością pamięci i grafiką? Jeśli nadal nie startuje to wygląda na problem z zasilaczem albo z płytą główną (stawiam na płytę). Sprawdź czy nie uszkodziłeś płyty przy przekładaniu jej do nowej obudowy.

davidos1391
komentarz
komentarz

Z zasilaczem jest w porządku, niedawno był wymieniany, pożyczyłem też inny i również z nim jest ta sama sytuacja, też myślę, że to coś z płytą, oglądałem ją dokładnie, lecz nie wygląda na uszkodzoną. A myślę, że sprzęt podłączony do płyty nie ma chyba na to wpływu, ponieważ, próbowałem rożne kombinacje i ta sama sytuacja jest gdy podłącze wszystko i gdy nic nie podłączę tj, że tylko podłączone do płyty jest zasilanie.

Czy można w jakiś sposób sprawdzić sprawność płyty głównej?

bastard
komentarz
komentarz

podłącz go bez obudowy ;)

viphouse
komentarz
komentarz

A napewno dobrze wentyl od procka podłączyłeś? Bo musi być w odpowiednim miejscu podłączony a nie do pierwszego lepszego wejscia na wentyl.

davidos1391
komentarz
komentarz

Wentylator od procesora jest podłączony w miejscu CPU FAN, zawsze tam był włożony, zresztą po samej nazwie idzie się domyśleć, że dobrze jest podłączony ;) Spróbowałem bez obudowy, nie przykręcając płyty i żeby się nie stykała z metalowymi częściami, ale nadal mam tę samą sytuację. W razie czego, to wiatrak dobrze działa ponieważ, gdy odpalam kompa od przyciska to dobrze kręci cały czas.

Obejrzałem całą płytę główną z przodu jak i z tyłu, nie ma żadnych uszkodzeń zadrapań etc.

bastard
komentarz
komentarz
Wentylator od procesora jest podłączony w miejscu CPU FAN, zawsze tam był włożony, zresztą po samej nazwie idzie się domyśleć, że dobrze jest podłączony ;) Spróbowałem bez obudowy, nie przykręcając płyty i żeby się nie stykała z metalowymi częściami, ale nadal mam tę samą sytuację. W razie czego, to wiatrak dobrze działa ponieważ, gdy odpalam kompa od przyciska to dobrze kręci cały czas.

Obejrzałem całą płytę główną z przodu jak i z tyłu, nie ma żadnych uszkodzeń zadrapań etc.

Przejrzyj dokładniej bo ja obstawiam że zrobiłeś gdzieś zwarcie na płycie.

Sprawdź także kondesatory na płycie

swirek
komentarz
komentarz

Sprawdz czy plyta ma byc zwarta do obudowy czy odizolowana.

Przypomnij sobie czy w poprzedniej obudowie plyta byla przymocowana plastikowymi kolkami czy metalowymi srubami (albo czy pod metalowymi srubami byly podkladki izolujace czy nie).

Sprawdz rozne warianty.

Zeby miec pewnosc, ze wszystko podlaczyles jak trzeba, najlepiej wyjmij plyte z obudowy, poloz na biurku albo podlodze i popodlaczaj wszystkie elementy i zobacz czy Ci sie uruchomi :)

davidos1391
komentarz
komentarz

Odłączyłem od płyty głównej wszystko z wyjątkiem procesora i wiatraka i podłączyłem zasilalnie, to coś z tą płytą. Obejrzałem ją po raz kolejny dość dobrze, z latarką, wszystkie pyłki zabrałem, wyczyściłem idealnie, nic się nie styka, powinno grać. Gdy uruchamiam prąd znów sam z siebie się włącza :( Już nie wiem co może być nie tak.

Teraz wszystko robiłem poza obudową. Ta obudowa do której chciałem włożyć kompa to obudowa, w której on był pierwotnie, potem zmieniłem, a teraz z pewnych względów chciałem to włożyć do starej. Zarówno w nowej jak i starej ta sama sytuacja.

Gość
komentarz
komentarz

Być może niechcący uszkodziłeś płytę gł. jeżeli jest na gwarancji oddaj ją, jeżeli nie najpierw sprawdź pod inną (pożycz od kumpla czy coś) I jeżeli komputer chodzić będzie normalnie i będzie Ci się opłacać to serwis niestety.

davidos1391
komentarz
komentarz

Plyta ma juz prawie 6 lat, wiec stara, ale szkoda, bo jeszcze mogla podziałac.

Gość
komentarz
komentarz
Plyta ma juz prawie 6 lat, wiec stara, ale szkoda, bo jeszcze mogla podziałac.

Starych to lepiej nie ruszać o tak Ci powiem. Moja która miała 5 lat po wyjęciu baterii się spaliła :|

Lewy12
komentarz
komentarz

Zresetuj bios może coś pomoże ,ale chyba niestety jest już po płycie głownej.

Gość
komentarz
komentarz

Bios, ehe, raczej nie, lecz warto sprubować, ale jeżeli głośniczek systemowy "pipczy" to raczej ma z czymś problem ze strony hardware.

davidos1391
komentarz
komentarz

Reset biosa już robiłem już na samym początku problemu. Gdy zworkę ustawię na resetowanie, to komp samoistnie się nie uruchamia, lecz normalnie też go nie mogę uruchomić, chociaż kiedyś dawało tak radę. Uważam, że to problem z płytą jak większość moja płyta to Shuttle AK32A v. 2.1. Czy mam szansę dostać taką za mniej niż 100 PLN? Na serwisach aukcyjnych takich modeli nie ma.

bastard
komentarz
komentarz

Podaj jaki masz sprzęt to dobierzemy Ci do tego płyte główną ;)

davidos1391
komentarz
komentarz

AMD Athlon XP 1800+ 1534 MHz, pamięć 512 MB i 256 MB SDRAM 133MHz, grafika NVidia GeForce 2. Dysk twardy na szerokiej taśmie, napędy optyczne również.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.