x-kom hosting

Podkręcanie 4790k

QOU
utworzono
utworzono

Witam
Mam taki oto problem? W sumie nie wiem jak to nazwać. Po podkręceniu 4790k na 4.6ghz przy 1.20v procesor nie trzyma tego taktowania. W biosie chyba jest jakaś opcja z tego co pamiętam tam trzeba przełączyć na każdy rdzeń czy coś takiego (tak jestem laikiem jeśli chodzi o co) Mam ustawione zużycie energio na zrównoważone to może dla tego taktowanie spada. Bo napięcie stoi w miejscu. Poniżej zdj. Płyta to ga-h97m-d3h

5a2ff16b7d393_Beztytuu.thumb.png.6be6570fd0053164f7266b6c876a55b4.png

szynszyl1337
komentarz
komentarz (edytowane)

Prawdopodobnie nie wyłączyłeś czegoś co się zwie intel speed step technologies lub podobnie.

Co do OC możesz pytać użytkownika 539 - posiada ten CPU i w dodatku płytę Gigabyte

Edytowane przez szynszyl1337
QOU
komentarz
komentarz

Mógłbym tu dac zdjęcie mojego biosu i byście powiedzieli co miałbym wyłączyć 

Więc tak , znalazłem taki wpis na wiki (https://pl.wikipedia.org/wiki/SpeedStep) : SpeedStep, Enhanced Intel SpeedStep Technology (EIST, EISST) - technologia firmy Intel pozwalająca na dynamiczną zmianę wartości mnożnika i napięcia pracy niektórych procesorów tej firmy.
Najważniejsze jest to EIST które znajduje się na mojej w płycie w biosie. Rozumiem że musiałbym ustawić opcję na Disabled ?

20171212_164831.thumb.jpg.9c1a6c0d7a20a75a6dcb115867affbc8.jpg

 

szynszyl1337
komentarz
komentarz

Tak - musisz to wyłączyć

Tu masz też przykładowy poradnik jak robić OC na Haswell referesh:

 

539
komentarz
komentarz

Nie wiem tylko po co chcesz to robić, co ci przeszkadza ,ze jak proc się "nudzi" to zrzuca zegar???

Czy zrobione OC 4.6 GHz na 1.2V Vid jest stabilne/?? testowane???

Oj coś mi się widzi jeśli jest to stabilne OC ,ze kolejna sztuka made in Taiwan, te słyna z fajnego OC na niskich napieciach.

 

 

QOU
komentarz
komentarz

Czyli w niczym to EIST nie przeszkadza i może być na auto? 

Testowane to ciężko powiedzieć bo chłodzenie slabe mam :V po 10 min temp duże ale żadnych bluescreenow nie ma i nie wywala systemu

 

Youki
komentarz
komentarz

Może być Auto.

539
komentarz
komentarz

Mnie w niczym to nie szkodzi. Sam mam takie go samego I7 ale kręconego wyżej, co do chłodzenia to mam AIO X61 Kraken założone na goły rdzeń z pominięciem IHS.

OC tego procka bez delidu nie wspominam najlepiej, gdyż szybko ograniczały temperatury możliwości kręcenia CPU.

Dzis korzystam najczęściej z profilu OC 4.7 GHz 1.308 VID . Jest stabilnie a chłodzenie daje radę. Przy 4.8 GHz potrzebuje znacznie dowoltować procka ale i tu chłodzenie daje radę.

Ściana dla mojego AIO to 4.9 GHz , które procek trzyma ale tempy ma już wysokie także zapominam o tym.

QOU
komentarz
komentarz

Z chlodzen prawdopodobnie zmienię na Gelid Phantom Black bo niska cena a dobra wydajność a kręcić za bardzo nie zamierzam. Ograniczeniem jest obudowa bo myślałem też nad Navis 240 pro od spc ale do budy nie wejdzie (Zalman z9) więc ten Gelid będzie chyba rozsądnym wyborem 

539
komentarz
komentarz (edytowane)

Twój wybór ja stawiałbym na alpenfoh olym- sentyment i zaufanie do producenta powodują u mnie taki , a nie inny wybór. Oczywiście na zapas w domu mam NH-D15 , który leży sobie w pudełku. Niestety, ale powierzchnia /stopa radiatora nie była idealnie równa i musiałem za całe 30 pnl poddać ją szlifowaniu na tzw lustro.

Pasta- u mnie TYLKO CLU. Choć ma swoje ograniczenia i należy do produktu, któremu trzeba poświecić więcej uwagi do daje realny zjazd w temperaturach. Uwielbiam CLU i już.

http://www.coollaboratory.com/product/coollaboratory-liquid-ultra/

Efekty-moich modów to 60 stopni w grach, 65 w multi BF1 , latem plus ok 5 wiec idzie żyć ;) - przy 4.7 GHz przy 4.8GHZzplus około 5 stopni co tez jest bardzo ok na n ten cep i zwykłe AIO a nie custom LC, obroty wentyli ustawione na sztywno na 800RPM cisza i spokój.

ten i7 do chłodnych nie należy, lecz po moich modach wygląda to tak. z Moim 4.6 GHz przy 1.24Vid oraz 4.7 GHz przy 1.308Vid.

Idzie zyc ;)

Btestocct.jpg

Bez nazwy-1.jpg

w zasadzie ile bym nie testował po 5 minutach testu mój cep i tak nie osiąga wyższej temperatury, kiedyś nawet zostawiłem OCCT na noc co dziś wiem jest bezproduktywne jeśli chcemy sprawdzić same tempy (stabilność miałem już wtedy obcykaną)

Obawiam się o ile nie jesteś w czepcu urodzony ze Twoje 4.6 GHz moze byc niestabilne, lecz tego Ci nie życzę (nie jestem zawistnym zazdrośnikiem)

Edytowane przez 539
QOU
komentarz
komentarz

Czas pokaże jak zainwestuje w lepsze chłodzenie :D

Myślałem nad Olympem jako chłodzenie ale marne szanse ze wejszie to do zalmana z9

539
komentarz
komentarz (edytowane)

Entho pro. najlepszy air flow w tej cenie. do tego super buda.

https://www.morele.net/obudowa-phanteks-enthoo-pro-ph-es614p-bk-649556/

bez okna taniej.

1 godzinę temu, QOU napisał:

Czas pokaże jak zainwestuje w lepsze chłodzenie

max co mogłem utrzymać cepa na 1.24V i 4.6 GHz to było na powietrzu z glutem bez skalpu na NH-D15 i tez było dobrze ale nie kolorowo.

Po skalpie było -10 stopni w codziennym uzytku gry, aplikacje wiec zrobiło sie sympatycznie. jak Cie zadowala 4.6 to Olymp powinien to utrzymać, z glutem będzie dobrze ale tempy po 70 stopni w grach po delidzie robi się 60 :) wiec w moim przypadku było warto.

Edytowane przez 539
QOU
komentarz
komentarz

No właśnie - delid. Mimo tego ze nie powinienem się go bać to jednak taka lampeczka mi się święci kiedy bym oddał do zdjęcia czapy procesora 

539
komentarz
komentarz

Rozumiem ,ze martwisz się o swój procesor i zarazem chciałbyś aby był z Tobą jak najdłużej.?

QOU
komentarz
komentarz

Wiadomo :D

539
komentarz
komentarz

Ok. Tak więc każdemu kto chciałby dożyć sędziwej starości wraz ze swoim procesorem  polecam z automatu co następuje:

Należy:

1 bezzwłocznie zdemontować procesor z posiadanego komputera ( gdyż tam zużywa się najszybciej  za sprawą zadanego mu przez hardware komputera napięcia przy włączeniu jednostki)

2. Umieścić procesor  w pokaźnej wielkości słoju laboratoryjnym zalewając całość formaliną.

3. szczelnie zamknąć zawartość i przechowywać z dala od promieni słonecznych w stałej temperaturze w zakresie +5 do +10 stopni Celsjusza.

 

Nalezy mieć na uwadze , iż tak zabezpieczony CPU i tak kiedyś ulegnie rozpadowi jednak stawiam , iż długo po śmierci właściciela, stad zachodzi konieczność pozostawienia wytycznych w testamencie nakazując spadkobiercą sprawowanie odpowiedniej opieki nad CPU tak aby stał się on długoterminowo pamiątką rodzinną przechodzącą z pokolenia na pokolenie.

 

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.