x-kom hosting

Gdy włączę grę, komputer sam się resetuje - od razu albo po czasie

delek1225
utworzono
utworzono (edytowane)

Witajcie mam problem stało sie dopiero osatnią , gdy włacze gre komputer sam sie resetuje nieraz odrazu a nieraz po chwili kiedys nie miałem tego problemu . przy normalnym uzytkowaniu nic sie nie dzieje

1x MSI MSI GeForce GTX 970 Gaming 4GB DDR5 256Bit (1279/7010)  
1x MSI MSI Z97 PC Mate /intel Z97, LGA1150/  
1x Thermaltake Thermaltake Smart SE 530W bronze 140mm modular  
1x Sandisk Sandisk SSD ultra II 120GB (550MB/500MB/s)  
1x Seagate Seagate 1 TB 7200rpm 64MB cache SATA600 Barracuda  
1x LG LG GH24NSD1 SATA (black)  
1x SilentiumPC SilentiumPC Gladius M20 Pure Black (b/z)  
1x Microsoft Microsoft Windows 10 Home OEM 64Bit PL  
1x Intel Intel Core i5-4690K /3.5GHz, 8MB, LGA 1150, BOX/ td  
1x

Kingston Kingston 16GB (2x8GB) 1600MHz CL9 HyperX Beast

 

 

Ale niedawno zmieniłem procesor na i7 4760k , obudowe na większa be quiet silen base 800, chłodzenie tez be quiet dark rock 3, dołożyłem karte wifi . Co prawda działało , jest taka opcja ze zasilacz nie daje rady? Dodam ze robiłem wczoraj full format (win 10 64bit)

 

Mysle jesli to zasilacz kupic  be quiet! Pure Power 10 600W CM 350zl wystarczy?

 

Co radzicie?

 

Dodam ze Komputer podpiety do listwy (stara listwa nawet nie wiem ile ma lat) czyscilem go z kurzu , lecz nie było prawie nic bo obudowa dobra, temp procka przy graniu okolo 67 stopni max) kiedys nawet gra + streamowanie w hd na 2 monitorach i nic mu nie było)

Edytowane przez delek1225

MasterYoghourt
komentarz
komentarz

Komp resetuje się tylko podczas grania ?

  • Super 1
delek1225
komentarz
komentarz

tak , tylko jak odpale gre (teraz kiedys nie bylo tak działało wszytsko) , ale takt o bez grania komp moze caly dzien chodzic a odpale to wywali nieraz odrazu nieraz po chwili

Youki
komentarz
komentarz

Masz możliwość ku pewności jeszcze podmienić zasilacz na inny?

Gwarancji na obecny nie masz?

Nie chodzi o moc, bo teoretycznie obecny powinien wystarczać.

  • Super 1
delek1225
komentarz
komentarz (edytowane)

Gwarancja jeszcze jest, lecz zostane bez komputera.

A nie mam niestety skad wziąsc innego by sprawdzic.

 

Jedynie kupic nowy a tego sprzedac by cos kasy odzyskac

 

i 2 pytanie jesli juz zmienie to czy ten wystarczy czy jeszcze mocniejszy be quiet! Pure Power 10 600W CM

jest to dobry pomysl odpiąc grafike i podpiąc pod zintegrowaną , i ram sprawdzic?

Edytowane przez delek1225
Youki
komentarz
komentarz
2 godziny temu, delek1225 napisał:

A nie mam niestety skad wziąsc innego by sprawdzic.

Koledzy, znajomi, nikt nie ma?

Ile miałbyś do wydania na nową GPU?

RAM"u srawdzać co nie ma, na integrze może się nie wyłączać, bo obciążenie będzie mniejsze.

 

delek1225
komentarz
komentarz

nie mam porzyczyc od kogo niestety, caly sprzet naszczescie jeszcze na gwarancji do marca, narazie musze wykryc problem gdzie jest

MasterYoghourt
komentarz
komentarz

Odpal jakieś mniej wymagające gry 3D na zintegrowanej karcie.

  • Super 1
delek1225
komentarz
komentarz

odpaliłem gre na zintegrowanej  i nie wywaliło, podpinam karte i zobaczymy teraz na karcie

oraz jeszcze weszłem do dziennika zdarzeń i takie cos wkleje pare komunikatów:

 

System został uruchomiony ponownie bez uprzedniego czystego zamknięcia. Możliwe przyczyny błędu: system przestał odpowiadać lub uległ awarii albo nastąpiła nieoczekiwana utrata zasilania.

 

Funkcje zarządzania energią w stanie wydajności procesora 7 w grupie 0 są wyłączone z powodu problemu z oprogramowaniem układowym. Skontaktuj się z producentem komputera w celu uzyskania aktualizacji oprogramowania układowego

 

tu gdzie 7 sa tez inne cyfry w innym komunikacie 

 

A wiec znów karta podpięta odpalam gre i restart zaś.

 

I komunikat w rejestrze System został uruchomiony ponownie bez uprzedniego czystego zamknięcia. Możliwe przyczyny błędu: system przestał odpowiadać lub uległ awarii albo nastąpiła nieoczekiwana utrata zasilania.

MasterYoghourt
komentarz
komentarz

Eksperymentuj z innymi sterownikami do karty graficznej, na przykład sprzed dwóch lat.

  • Super 1
delek1225
komentarz
komentarz

ale wczesniej nie było problemów tzn zawsze aktualizowalem na najnowsze i działało, teraz pobrałem najnowsze i nic oraz odpaliłem FurMark, ustawiłem zeby testowało grafike w fullhd klikam start test i odrazu restart

MasterYoghourt
komentarz
komentarz

Na takich starych sprzed dwóch lat, także resetuje ?

  • Super 1
delek1225
komentarz
komentarz

nie probowalem , spróboje

Za to na starych sterownikach nie wywala FurMarka nawet jak na 4k ustawie żeby testowało normalnie sie program włącza i test idzie, a wcześniej po sekundzie wywalało

 

I cos sobie przypominam ze ostania aktualizowałem karte graficzna i chyba od tego momentu zaczęło wywalac.i co to juz po problemie? 

Giere odpaliłem i wszystko smiga po staremu, pytanie jakie max sterowniki moge zainstalować 

MasterYoghourt
komentarz
komentarz

Być może za jakiś czas wyjdzie sterownik nie powodujący problemy, ale ten stary działający sobie zostaw, w razie W.

  • Super 1
delek1225
komentarz
komentarz (edytowane)

dziwne ze głupi sterownik może zrobić takie coś, tak czy siak wielkie dzięki , a juz mialem kupic nowy zasilacz. Narazie temat zamykam

 

jednak zaś dzis po godzinie grania restart kompa byl...

 

Jakis pomysł co moge dalej zrobic?

Edytowane przez delek1225
Sokół_16
komentarz
komentarz

Spróbuj wymienic listwe na nową

delek1225
komentarz
komentarz (edytowane)

a da sie sprawdzic czy zasilacz dobry, nie używając miernika, chyba ze ogolnie warto zamienić go zeby byl juz przygotowany do ewentualnych zmian w sprzęcie?

Dzis robilem test grafiki to przy obciazeniu przez 10 min temp max 78 procka 70 , do tego odpalilem wtedy gre w tle i wywala . 

Edytowane przez delek1225
Info-studio_pl
komentarz
komentarz

Witam na forum. Jeżeli do tej pory zasilacz też szwankował albo jeszcze inaczej: planujesz rozbudowę sprzętu, to moim zdaniem wymiana zasilacza na nowy o wyższej mocy jak najbardziej ma sens. Chętnie pomożemy podczas wyboru.

delek1225
komentarz
komentarz
55 minut temu, Info-studio_pl napisał:

Witam na forum. Jeżeli do tej pory zasilacz też szwankował albo jeszcze inaczej: planujesz rozbudowę sprzętu, to moim zdaniem wymiana zasilacza na nowy o wyższej mocy jak najbardziej ma sens. Chętnie pomożemy podczas wyboru.

No z checią przyjme pomoc, cena kolo 400zł , ogólnie nie szwankował ale o nie znaczy ze nie mogł sie zepsuć . tak czy siak muszę znalesc przyczynne zeby grac wkoncu cos.

MasterYoghourt
komentarz
komentarz (edytowane)

W BIOS masz możliwość podejrzeć napięcia ? Poniżej filmik pokazuje jak monitorować napięcia zasilacza w BIOS (czas filmu od 1:05). Napięcia masz takie 12V, 5V, 3.3V. Chodzi o to, że nie mogą być większe spadki i skoki niż 5% od tych wartości. Czyli, jeśli na linii 12V masz skoki większe niż 12,6V to zasilacz jest wadliwy. Odpal komputer, wejdź do BIOS, poczekaj z 1 godzinę i wtedy zacznij obserwować skoki napięć.

 

 

 

 

Znalezione obrazy dla zapytania zasilacz atx dopuszczalne

Edytowane przez MasterYoghourt
delek1225
komentarz
komentarz

ok wroce do domu sprawdze, przetestowac tez ram z poziomu biosa?

 

Youki
komentarz
komentarz

Tak 

delek1225
komentarz
komentarz (edytowane)

Takie napięcia po odpaleniu kompa zrobie mu jakies obciazenie i wejde zaraz sprawdzic

23896973_1776108605792430_70623615_o.jpg

 

 

 

15 min poźniej 

 

23960711_1776127142457243_1498477969_o.jpg

23897090_1776127155790575_471036244_o.jpg

Edytowane przez delek1225
MasterYoghourt
komentarz
komentarz (edytowane)

15 minut w samym BIOS a procesor osiągnął ci temperaturę 61 st.C, trochę dużo moim zdaniem. Po resecie szybko wejdź do BIOS i sprawdź temperaturę procesora.

Edytowane przez MasterYoghourt
delek1225
komentarz
komentarz

Ramy po 3 godz testów Ok bez błedów

23960895_1776368909099733_128759229_o.jpg

50 minut temu, MasterYoghourt napisał:

15 minut w samym BIOS a procesor osiągnął ci temperaturę 61 st.C, trochę dużo moim zdaniem. Po resecie szybko wejdź do BIOS i sprawdź temperaturę procesora.

Najpierw odpaliłem kompa zrobilem screen, potem normlanie do windowsa test 15 min na furmark i reset kompa i do biosa i 2 pomiar, także to było przy obciążeniu a nie ze sam w biosie stał

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.