x-kom hosting

Gdy włączę grę, komputer sam się resetuje - od razu albo po czasie

MasterYoghourt
komentarz
komentarz

Sprawdziłeś może czy sterownik sam się nie zaktualizował ?

delek1225
komentarz
komentarz

Na starym i nowym sterowniku restart sie robi, a jesli odpale gre i potem w tle Furmark odrazu wywala

chyba zaryzykuje i kupie zasilacz, jutro czarny piatek  moze wyrwe cos taniej, pytanie jaki kupic 600+ ? czy 550? 

MasterYoghourt
komentarz
komentarz (edytowane)

Można by podejrzewać kartę graficzną o uszkodzenie, ale nie jest zbyt stara by jakieś zimne luty się pojawiły. Z drugiej strony mówisz, że problemy się pojawiły po wymianie procesora, ten trop także należałoby sprawdzić. Kupiłeś używany procesor ?

 

Jeśli chodzi o zasilacz, to twój obecny powinien spokojnie dawać rade. Jeśli koniecznie chcesz wymienić to możesz kupić tego be quiet, o którym wspomniałeś albo "XFX Black Edition XTR 550W" lub 650W. Posiada certyfikat sprawności 80+ Gold , modularny.

https://www.morele.net/zasilacz-xfx-black-edition-xtr-550w-p1-550b-befx-628157/

delek1225
komentarz
komentarz

ale procka i chłodzenie zmieniłem z rok temu, a cały zestaw ma niecale 2 lata

MasterYoghourt
komentarz
komentarz

Masz możliwość sprawdzenia karty graficznej, zasilacza w innym kompie ?

delek1225
komentarz
komentarz

wlasnie nie, jesli wina zasilacza a wymienie na nowy tamten oddam na gwanarcje, jesli dalej bedzie sie to działo wtedy oodam na serwis bo chyba sam wiecej nic nie zrobie:(

MasterYoghourt
komentarz
komentarz (edytowane)

Jak okaże się, że będzie to samo to zostaniesz z nowym zasilaczem za prawie 400pln. Jest coś takiego, że można zwracać rzeczy zakupione przez Internet w ciągu 14 dni od zakupu. https://www.rzetelnyregulamin.pl/pl/a/zwrot-towaru-kupionego-przez-internet

Wtedy mógłbyś wykonać test praktycznie za darmo.

delek1225
komentarz
komentarz

dzwine teraz odpaliłem test grafiki w 4k odpaliłem gre i nie wywala, jest to jakis objaw ze raz potrafi działac a raz nie>?

MasterYoghourt
komentarz
komentarz

To może być objaw, że wywala dopiero wtedy gdy się przegrzeje. Gdy znów zacznie się resetować, wyciągnij kartę graficzną i odpal komputer na zintegrowanej. Następnie odpal jakąś grę 3D. Nie musisz grać, wystarczy żeby gra była uruchomiona i obciążała zestaw przez jakieś kilka godzin.

delek1225
komentarz
komentarz (edytowane)
MasterYoghourt
komentarz
komentarz

Koniecznie przetestuj pamięci i wygrzej kompa na zintegrowanej karcie. Zrób te dwie rzeczy teraz, zanim kupisz zasilacz, a nóż wyjdzie usterka.

 

Jeśli chodzi o zasilacz to stawiam na ten 600W Pure Power 10 z x-com, za 310pln.

delek1225
komentarz
komentarz

Ram jest napewno ok bo sprawdzone, na zintegrowanej musze wygrzac, jaki program polecisz zeby to zrobic

MasterYoghourt
komentarz
komentarz (edytowane)

Funmark albo jakaś wymagająca gra, np Wiedźmin 3. Tylko nie zostawiaj gry w włączonym menu, bo to znacznie zmniejsza obciążenia karty. Po prostu bądź w grze i zostaw. Najlepiej zrób to zaraz po resecie na zwykłe karcie, gdyż ona bardziej obciąża zasilacz niż Intel HD, a jeśli zasilacz jest winny to zaraz po resecie był optymalnie wygrzany by się wykrzaczyć. Zostaw tak sprzęt na wiele godzin.

delek1225
komentarz
komentarz (edytowane)

narazie po wczorajszym "diagnostyka pamieci windows, oraz sprawdzanie ram" działa wszystko zobaczymy czy tak zostanie. Mogło tak byc ze cos samo sie w tej diagnostyce mogło naprawic? Robiłem rożne próby takie co kompa wywalało wczesniej po 1 sek , teraz poróboje i nic?

MasterYoghourt
komentarz
komentarz (edytowane)

Widzisz i dlatego wolałbym zostać stolarzem. Informatyka to wysoka technologia i tandeta jednocześnie. Niska jakość materiałów, niska jakość wykonania i postarzanie produktu powodują, że naprawy komputerów to często rzeźbienie po omacku. 

 

Wątpię, że usterka sama przejdzie, za chwilę znów się przegrzeje i powrót do rzeźbienia. W ogóle samo to, że komputerom potrafi się odwidzieć usterka, świadczy o geniuszu tych co je zmyślnie projektowali.

  • Super 1
delek1225
komentarz
komentarz

Dziś kolejne testy w graniu i wszystko ok, miejmy nadzieje sie utrzyma, jesli zas resetnie sie pomysle nad zasilaczem

delek1225
komentarz
komentarz (edytowane)

I niestety zaś dzis to samo reset podczas grania...

a wiec zrobiłem jeszcze 1 próbę :odpiołem grafike ge970 i podpiołem do zintegrowanej, odpaliłem furmarka gre i 10 filmów na YT i nic wszytsko chodziło dało sie grać wiadomo w 10 fps ale chodziło

. Podpiołem potem karte odpaliłem furmarka oraz gre i odrazu reset odrazu po odpaleniu ikonki

 

 

To znaczy ze grafka? Czy jak podpinam karte to większe zużycie "mocy i zasilacz nie wyrabia"

czytałem na innych forach koledzy mieli problem podobny albo taki sam i pomogła zmiana zasilacza

MasterYoghourt
komentarz
komentarz

Nie można od razu powiedzieć, że to karta lub zasilacz. Powinieneś był zrobić dokładnie jak mówiłem, czyli poczekać na reset i wtedy szybko odpalić kompa na integrze. Następnie zostawić kompa w grze nawet na 10 godzin. Chodzi o to, że zintegrowana karta ma znacznie mniejszy pobór mocy i nie obciąża zbytnio zasilacza. Dlatego nawet 10 godzin w grze i liczyć na ponowny reset, który wtedy jednoznacznie wskaże że to zasilacz.

delek1225
komentarz
komentarz

nie musze czekac na reset, bo jesli odpale 2 aplikacje to odrazu reset (gre i furmarka). Zaryzykuje kupie jutro zasilacz a ten odesle na gwarancje , najwyzej go sprzedam naprawionego badz dobrego;)

 

https://www.komputronik.pl/product/199074/be-quiet-power-zone-650w.html

https://www.komputronik.pl/product/363711/be-quiet-pure-power-10-600w-cm.html

 

ta sama cena bo w promocji to pewnie  brac ten mocniejszy nie?

MasterYoghourt
komentarz
komentarz

Nie wysyłaj na gwarancję póki nie sprawdzimy na nowym zasilaczu. Na nowym będziesz musiał pograć intensywnie z tydzień, by z jakąś dozą pewności wskazać, że to jednak zasilacz był powodem. Zasilacz kupiony przez Internet możesz zwrócić do 14 dni, pisałem ci o tym.

delek1225
komentarz
komentarz

dobrze że mi przypomniałes , zamówilem ten mocniejszy cena ta sama, lecz taki maja regulamin ze musiałem zamówic kurierem, bo jakbym kupił na miejscu wtedy nie moge odstąpic od umowy

MasterYoghourt
komentarz
komentarz

Staraj się nie zostawić żadnych uszczerbek na opakowaniu, zasilaczu i spakować go tak jak do ciebie dojechał. Żeby ci nie odmówili zwrotu, jak co.

delek1225
komentarz
komentarz

A co jeśli pudelko bedzie zgrzane folia?

MasterYoghourt
komentarz
komentarz

Rozetniesz folię i tyle.

delek1225
komentarz
komentarz

Paczuszka dotarła podłączone wszystko zobaczymy teraz, swoja drogą wykonanie i cała reszta fajnie wykonana porównując do starego zasilacza 

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.