x-kom hosting

Polecane zestawy komputerowe wrzesień 2017

Kiskor
komentarz
komentarz

Witam,

Niestety dalej nie mogę się cieszyć moim nowym komputerem, raczej jestem mocno zawiedziony. Lepiej chodzi laptop ze starym i7 niż ta niby rakieta... Myślę, że problem leży po stronie kontrolerów, nie mogę za cholerę tego ustawić. Ciągle BSOD w Windowsie, w Ubuntu czasami też są jakieś cyrki, ale dużo mniej. Te BSOD w Windowsie to szczególnie błąd Driver-irql-not-less-or-equal (storahci.sys) oraz video_scheduler_internal_error. Zaktualizowałem BIOS do nowej wersji (3.10, w starszej też były problemy). Pamięci RAM mam w slotach A2 i B2, ustawiłem 2933 MHz, ale też próbowałem tryb Auto. Kompletnie nie wiem, co mam robić, już zainstalowałem Windows od zera kilka razy. Jeszcze mam SSD Goodram Iridium Pro 240GB oraz HDD Toshiba, może coś w tym jest (kontroler AHCI), ale aktualizuje sterowniki i nic. Jak wydaje się, że wszystko w porządku, wyłącza się komputer albo BSOD.

Z góry dziękuję za pomoc.

Youki
komentarz
komentarz

Pokaż najpierw zrzut ekranu z menedżera urządzeń?

Jaka wersja Windowsa zainstalowana?

Pamięci zostaw póki co na 2400 MHz.

Kiskor
komentarz
komentarz

W menedżerze urządzeń nie ma nic, tylko świeci na żółto kontroler nVidia jak się pokazuje błąd tam gdzie zegar jest: Display driver stopped responding and has recovered. 

Dziękuję 

Czy to normalne, żeby wentylatory karty graficznej nie kręciły się? 

Rebelde
komentarz
komentarz

Jak będziecie dodawali "Polecane zestawy na miesiąc Październik", to fajnie jak byście uwzględnili nowe procesory, mimo że wychodzą parę dni po "pierwszym" Na pewno dużo osób, zainteresowanych kupnem nowego zestawu, czeka na ich premierę.

Kiskor
komentarz
komentarz (edytowane)

Witam, jeszcze raz ja :D.

 

Do tej pory nie mogłem rozwiązać problemu. Skontaktowałem się z nVidia, powiedzieli, żebym spróbował w innym komputerze (którego nie mam), albo oddać kartę do serwisu... Myślę, że bardziej byłbym skłonny, żeby wymienić kartę na inną ATI Radeon, tylko jaką?

Już nie mam błędu storahci.sys, musiałem grzebać w rejestrze tak jak tu piszą: http://forum.pclab.pl/topic/1191502-Zacięcia-i-freezy-GOODRAM-Iridium-PRO-240GB/

 

Jeśli chodzi o błąd BSOD video_scheduler_internal_error, ciągle jest. Komputer albo zawiesza się podczas normalnego użytkowania, albo restartuje sam (czasami z BSOD). W logach mam bardzo często taki warning: display driver nvlddmkm stopped responding and has successfully recovered. Nie wiem, czy w końcu zasilacz jest uszkodzony. Kompletnie zgłupiałem.

 

Nie wiem, co mam robić. Jest sklep komputerowy niedaleko, ale nie wiem, czy oni dadzą sobie radę z tym, ponieważ dużo ludzi ma to samo i nadal nie ma dobrego fixu. Czy nie lepiej wymienić kartę?

 

Chciałem jeszcze dodać, że odinstalowałem Windows 10 Pro 64 bits i zainstalowałem z powrotem (na czysto). Odinstalowałem sterowniki z programem DDU i zainstalowałem nowsze oraz starsze sterowniki, bez rezultatu.

 

Też się zastanawiam, czy to nie wina kabla HDMI? Jutro kupię lepszego i zobaczymy.

Z góry dziękuję za pomoc.

Kiskor
komentarz
komentarz

Może to komuś pomoże... W serwisie powiedzieli mi, że jedna kość RAM była uszkodzona. Poszła na RMA. Niby zrobiłem Memtest86, ale podobno trzeba kilka razy taki test wykonać.

Pozdrawiam

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.