x-kom hosting

Tuning kompa dla zielonych

Limbus
utworzono
utworzono

Witam

Myślę, że taki temat przydałby się nie jednej osobie (w tym momencie akurat mnie :)).

Już naczytałem się tyle o waszych komputerach... zobaczyłem tyle zdjęć waszych przepięknych maszyn :)

I chciałbym chodź trochę popracować nad swoim kompem... ale ja jestem cienki ze sprzętu i wogóle się nie znam... (ale mam nadzieję, że to się zmieni :))

Od czego powinienem zacząć? (chodzi i zarówno o o/c jak o modding- może zrobić z tego 2 osobne tematy?)

Pewnie powiecie, że powinienem zacząć od podania sprzętu i fotek... a gdy się już tego dowiecie i zobaczycie to będziecie się śmiali, że powinienem zacząć od nowego kompa :( ale właśnie o to mi chodzi, że chce coś zrobić z tym pudłem bo nie mam szans na nowy w najbliższym czasie...

ale czy jest jakiś "schemat" od którego każdy powinien zacząć? znajdzie się ktoś kto pomoże- tak naprawdę każdemu kto zaczyna pracę nad swoim kompem a nie tylko mnie?

Foq66
komentarz
komentarz

modding :

1.zrobienie "okna" z plexy w bocznej sciance

2.Pomalowanie budy (jak ma brzydki kolor)

3..kupienie zimnych katod.

4.kupienie swiecacych wiatraczków

oc :

1.napiecia ramu i proca na manual

2.podniesienie fsb.

3.podkrecenie grafiki programem :nvdia ntune,atitool,riva tuner.

Limbus
komentarz
komentarz
1.zrobienie "okna" z plexy w bocznej sciance

A właśnie, tak się zastanawiam w jakim sklepie kupię plexę (ale nie w internetowym)

2.Pomalowanie budy (jak ma brzydki kolor)

Biały (no właściwie to szary bo swój wiek ma) i z przodu kawałek granatowego...

3..kupienie zimnych katod.

4.kupienie swiecacych wiatraczków

Dostane to gdzieś poza internetem?

1.napiecia ramu i proca na manual

2.podniesienie fsb.

Zrobię to bezpiecznie (bez spieprzenia czegoś i wzywania mądrzejszych ludzi do naprawy) jakimś mądrym programem? czy tylko zabawa a Bios?

Foq66
komentarz
komentarz

plexe kupisz w castoramie.

dostaniesz katody itp w komputroniku

Jaki masz procesor,ram i zasilacz??krecisz w biosie jak niepodkrecisz mocno to niespiep***sz.

ambas
komentarz
komentarz
modding :

1.zrobienie "okna" z plexy w bocznej sciance

2.Pomalowanie budy (jak ma brzydki kolor)

3..kupienie zimnych katod.

4.kupienie swiecacych wiatraczków

a także:

-pomalowanie środka obudowy (np. na czarno)

-zamontowanie lusterka na spodzie obudowy (dodaje efekt "głębi" i widać budowę karty graficznej itp)

-wymiana taśm IDE na kable

-założenie oplotów na kable od zasilacza

-zrobienie nóżek do obudowy

-wymiana całego frontu (trudne ale przynosi bardzo dobre efekty)

Limbus
komentarz
komentarz
Jaki masz procesor,ram i zasilacz??krecisz w biosie jak niepodkrecisz mocno to niespiep***sz.

Intel Celeron 4A 2,2GHz

768MB (DDR SDRAM)

A info o zasilaczu znaleźć nie mogę :|

Foq66
komentarz
komentarz

ZAsilacz: zdejmij bok obudowy i przepisz wszystko co pisze na takiej skrzynce na gorze po lewej stronie.

Limbus
komentarz
komentarz

ja tego szukałem w programie, więc wiesz... :mellow:

A jakbym miał Ci wszystko przepisać to nawet nie chce wiedzieć ile by mi to czasu zajęło <_<

Model: LPQ6-300W

Voltage 230V~

Current 5A

Freqyency 50 Hz

Zabytkowe, no nie? :mellow:

Sonido
komentarz
komentarz
a także:

-pomalowanie środka obudowy (np. na czarno)

-zamontowanie lusterka na spodzie obudowy (dodaje efekt "głębi" i widać budowę karty graficznej itp)

-wymiana taśm IDE na kable

-założenie oplotów na kable od zasilacza

-zrobienie nóżek do obudowy

-wymiana całego frontu (trudne ale przynosi bardzo dobre efekty)

O tym nie słyszałem, ale dobry pomysł - dzięki ;)

Tylko jakego lustra do tego użyć? Masz jakieś propozycje gotowych (wyciętych)?

Znalazłem coś takiego: http://allegro.pl/item335062272_folia_do_s...50cmx300cm.html

Wygląda interesująco i co najważniejsze małym kosztem powinno się uzyskać zamierzony efekt :D

A i jeszcze co do malowania budy, to owszem jest to ładny efekt, ale drogi, bo nie pomalujesz budy zwykłym sprayem i emulsją, bo by farba od gorąca śmierdziała. Więc trzeba specjalną jakąś kupić.

Jak ktoś oglądał "Podrasuj swój komputer 2" to wie o co chodzi ;)

Polecam filmik - naprawdę extra.

ambas
komentarz
komentarz
Tylko jakego lustra do tego użyć? Masz jakieś propozycje gotowych (wyciętych)?

Znalazłem coś takiego: http://allegro.pl/item335062272_folia_do_s...50cmx300cm.html

Myślę że można by było poszukać w domu jakiegoś starego lustra i wyciąć... może dało by rade nożem do szyb?

A z tą folią to spoko pomysł tylko trzeba było by ją nakleić najpierw na coś sztywnego (np. kawałek blachy) a dopiero potem zamontować w kompie.

Tak poza tym to mam jeszcze jeden ciekawy pomysł: można by przyciemnić plexi (np folią do szyb samochodowych), wtedy przy wyłączonym kompie nie było by widać środka dopiero po "odpaleniu" kompa katody (czy też inne świecidełka) rozświetliły by wnętrze.

Sonido
komentarz
komentarz

U mnie to odpada, bo już zamówiłem coś takiego: http://allegro.pl/show_item.php?item=331466565

Starego lustra w domu nie mam, a napewno nie w takiej wielkości, dlatego poszukam może gdzieś na wymiar tną, a jak nie to kupię tą naklejkę wenecką i nakleję na jakąś sztywną powierzchnię tak jak mówisz, bo będą zniekształcenia od zaślepek śrub z dołu obudowy.

marcin1197
komentarz
komentarz
dostaniesz katody itp w komputroniku

Ja byłem i powiedzieli mi,że one nie są w detalu czy coś takiego :) I były tylko jedne chyba za 15 zł sztuka.

Sonido
komentarz
komentarz

Niemożlwe. Ja w komputronie kupowałem 2x 30cm za 35zł. Także kit Ci jakiś wcisnęli. Nie mają ich w sklepie, a pewnie specjalnie nie chciało się sprzedawcy zamawiać. Skoro towar jest dostępny w sklepie on-line to musi być normalnie dostępny do kupienia.

bergi87
komentarz
komentarz
dlatego poszukam może gdzieś na wymiar tną

Z lustrem na wymiar nie powinno być problemu. Idź do pierwszego lepszego szklarza i Ci wytnie taka jaka chcesz.

Sonido
komentarz
komentarz
Z lustrem na wymiar nie powinno być problemu. Idź do pierwszego lepszego szklarza i Ci wytnie taka jaka chcesz.

Znasz może kosz takiego lustra? Wymiar ok. 50cm x 20 cm. Bo może ta naklejka z lustrem weneckim by mnie taniej wyniosła :P i jeszcze by jej zostało, bo jest wielkości szyby w aucie.

Gość
komentarz
komentarz

I do tego pomalujcie ścieżki płyty gł. pisakami UV ^_^

Tu na 5 chyba zdjęciu są pomalowane ścieżki jakiejś karty: http://forum.tuning-pc.pl/viewtopic.php?t=953

PS. Jak znajdziecie gdzieś takie pisaki to dajcie cynk bo też chętnie kupie :P

Gość
komentarz
komentarz

A najważniejsze jest nie przesadzić, bo z całych naszych starań zrobi się zabawa w remizie :D

Limbus
komentarz
komentarz

A tak wracając do początku... czym najlepiej potraktować plexę? śrubami?

bergi87
komentarz
komentarz
Znasz może kosz takiego lustra? Wymiar ok. 50cm x 20 cm. Bo może ta naklejka z lustrem weneckim by mnie taniej wyniosła :P i jeszcze by jej zostało, bo jest wielkości szyby w aucie.

Nie wiem jaki może być koszt takiego lustra, przejdź sie do jakiegoś szklarza albo zobacz na allegro i na pewno wszystkiego sie dowiesz. Co do tej foli lustrzanej to nie polecam bo jest ona do szyb samochodowych wiec najlepiej było by ja na kawałek szkła przykleić, a na dodatek jak dla mnie efekt jest mizerny. Nie raz widziałem na ulicy pseudo tuningowane auto z taka folią i jak dla mnie wyglądało to tragicznie. Dodam ze tak jak folia przyciemniająca szybę tak ta lustrzana nie jest łatwa w przyklejeniu i mogą wyjść bardzo nieestetyczne pęcherze powietrza nawet jeśli spryskasz ta szybę woda przed klejeniem - po prostu naprawdę trzeba to umieć dobrze zrobić. Wiec moim zdaniem taniej wyjdzie kupić docięte lustro i mniej z tym będzie roboty i w dodatku lepiej będzie to wyglądać. No chyba ze masz ochotę kupić kawałek płyty/blachy ze stali nierdzewnej i wypolerować na lustro :) Dla mnie taki efekt byłby najlepszy. Najbardziej ekstremalna a zarazem kosztowną opcja byłoby chromowanie takiej płyty z nierdzewki no ale to już są koszta ;)

A tak wracając do początku... czym najlepiej potraktować plexę? śrubami?

Myślę ze najlepiej było by ja przykleić jakimś klejem od wewnątrz obudowy który nie będzie reagować a zarazem nie zniszczy plexy i do tego jako efekt ozdobny dodać ładne śruby imbusowe np z nierdzewki i do tego wypolerować ich łby żeby były ładnie błyszczące.

Dragaoo
komentarz
komentarz
A tak wracając do początku... czym najlepiej potraktować plexę? śrubami?

najlepiej to silikon bezbarwny :)

Sonido
komentarz
komentarz

Znalazłem w necie szklarza niedaleko mnie i zajdę na dniach spytać ile by to kosztowało.

Wg. tej aukcji http://www.allegro.pl/item322513006_lustra..._nietylko_.html

za lustro o wymiarach 50cmx20cm (tyle mniej więcej ma spód obudowy) zapłaciłbym 20 PLN :P a należy jeszcze odliczyć koszt montażu. Więc za 15 PLN myślę, że znajdę gdzieś na miejscu ;)

Limbus
komentarz
komentarz
Myślę ze najlepiej było by ja przykleić jakimś klejem od wewnątrz obudowy który nie będzie reagować a zarazem nie zniszczy plexy i do tego jako efekt ozdobny dodać ładne śruby imbusowe np z nierdzewki i do tego wypolerować ich łby żeby były ładnie błyszczące.
najlepiej to silikon bezbarwny smile.gif

No i co ja mam o tym myśleć?

Chyba nie karzecie mi ankiety zrobić? ;)

Sonido
komentarz
komentarz

A może na nity, ale to może zniszczyć budę.

Ja bym się jednak na silikon zdecydował. Wytnij plexe na wymiar + po 1cm z każdej strony. Wklej plexę od środka na ten 1 cm oprawki nałoż trochę silikonu i przyklej. Prostszego sposobu chyba nie ma.

bergi87
komentarz
komentarz
najlepiej to silikon bezbarwny smile.gif

Hmmm ja bym jednak nie był za silikonem ponieważ sylikon czasem potrafi....delikatnie mówiąc śmierdzieć.

Znalazłem w necie szklarza niedaleko mnie i zajdę na dniach spytać ile by to kosztowało.

Wg. tej aukcji http://www.allegro.pl/item322513006_lustra..._nietylko_.html

za lustro o wymiarach 50cmx20cm (tyle mniej więcej ma spód obudowy) zapłaciłbym 10 PLN tongue.gif a należy jeszcze odliczyć koszt montażu. Więc za 10 PLN myślę, że znajdę gdzieś na miejscu wink.gif

A nie mówiłem :) ? A efekt na pewno będzie sto razy lepszy niż jakaś tandetna folia.

A może na nity, ale to może zniszczyć budę.

Co do nitów to prędzej mogą zniszczyć plexe a konkretniej sprawić że pęknie, niż zniszczyć budę (wkońcu budy są łączone za pomocą nitów). No ale jeśli zrobi się to ostrożnie to powinno być OK ;)

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.