x-kom hosting

Skoki pingu

Nibris
komentarz
komentarz

Gosc mi odpiwedzial ze nierealne jest to ze z mojego komputera do routera jest ping az 5ms, musi byc ponizej 1ms i zebym te testy porobil jeszcze raz. 

MasterYoghourt
komentarz
komentarz

I ma sporo racji, nie powinieneś mieć ping 5ms do swojego Asusa. Będą czepiać się wszystkiego. Podaj model swojego routera.

 

Wykonasz test z pominięciem swojego routera. Odłączysz od routera kabel z portu WAN i włożysz ten kabel bezpośrednio do swojego kompa.

Nibris
komentarz
komentarz (edytowane)

Model to Asus RT-AC51U

 
 
 

Wiesz co dzisiaj jeszcze bede mial od nich nowa antene, zobaczymy moze to cos pomoze.

Antena nic niedala, a jesli chodzi o pominiecie routera to to tez gowno daje, bo jak wchodze czy go cs'a czy na ping onet.pl -t to dalej sa skoki pingu. Ja tego nierozumie kolega ma dokaldnie ten sam internet, tylko on jest na innym nadajniku i on na ping onet.pl -t ma po 18-20 pingu a ja mam od 30 wzwyz..., ja mam skoki pingu a on nie.

A czy te skoki moge byc spowodowane czyms na stronie konfiguracji routera?

Edytowane przez Nibris
Nibris
komentarz
komentarz

A czy te skoki moga byc spowodowane uszkodzeniem zintegrowanej karty sieciowej?

MasterYoghourt
komentarz
komentarz

Zrób testy z pominięciem swojego routera.

Nibris
komentarz
komentarz (edytowane)

Ktore hopy? I jaki interwal.

Dobra dalem 1,4,5,6,7,10 hopy

 

Prosz, bez routera: 

Przechwytywanie.PNG

Edytowane przez Nibris
MasterYoghourt
komentarz
komentarz

Zwiększ interwał do 5 sekund, bo pierwszy router odrzuca co drugi ping.

Nibris
komentarz
komentarz (edytowane)

Tutaj screen z interwalem 5 sek, bez routera oczywiscie:

bez routera.PNG

A tutaj jeszcze screen z pingami do mojego dostawcy: 

Przechwytywanie.PNG

Edytowane przez Nibris
MasterYoghourt
komentarz
komentarz

Dobrze, widać skoki ping, ale wykonaj test po godzinie 16:00. Interwał 5 sekund. Hopy numer 1,3,4,5 i ostatni. Zapiszesz próbkę do pliku. Wyślesz całość do swojego operatora, z dopiskiem, że jesteś podłączony z pominięciem swojego routera.

 

Za pewne znów się przyczepią do jakiejś głupoty albo w ogóle oleją sprawę.

Nibris
komentarz
komentarz

A czy ten skoki moga byc spowodowane tym ze moja karta sieciowa zintegrowana moze byc w jakis sposob uszkodzona?

MasterYoghourt
komentarz
komentarz

Teoretycznie tak. Masz jakiś inny laptop żeby sprawdzić pingi ?

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.