x-kom hosting

[Rozwiązany]Kanał RSS

Kanał RSS  

26 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy jeste? za powstaniem kana?u RSS?

    • Tak
      17
    • Nie
      1
    • Oboj?tne mi to
      8


M4tth3w
utworzono
utworzono

Witam.

Czy powstanie dla forum kanał RSS?

Zarov
komentarz
komentarz

Najlepiej jeszcze dla każdego podforum, jak wiemu nie każdy lata po całym forum i by sobie jedynie dodał RSSy tych działów które go interesuja i gitara gra :)

byku
komentarz
komentarz

Jestem za - nie trzeba by ciągle wchodzić na forum, aby zobaczyć, czy ktoś czegoś nowego nie napisał, co np. moderatorom bardzo by ułatwiło życie. :)

M4tth3w
komentarz
komentarz

Do każdego pod forum było by jeszcze lepiej :)

Dodałem ankietę, głosujcie :)

A o ile mi wiadomo napisanie kanału RSS jest banalnie proste :)

bizon11
komentarz
komentarz

Jest wersja Lo-Fi forum i jest to dość podobne do kanału rss ;]

A o ile mi wiadomo napisanie kanału RSS jest banalnie proste smile.gif

Zrobienie tak bo to xml, ale wsadzenie w skrypt już nie takie łatwe

Jak już to będą kanały podzielone na kategorie/podkategorie i link będzie prowadził do oryginalnego tematu - widoku takiego jak teraz.

Poczekamy na wyniki ankiety a ja coś pokombinuje ;]

Kamix
komentarz
komentarz

Jestem jak najbardziej za i szczególnie do każdego podforum :)

Bo tak to każdy by miał kilkaset nowych postów dziennie i bylo by to denerwujące.

vocativus
komentarz
komentarz
co np. moderatorom bardzo by ułatwiło życie.

jaki troskliwy :P

Mi to wszystko jedno... Korzystać z RSS możliwe że będę, pod warunkiem że będzie informować o każdym nowym poście+treść. Póki co przez maila dostaję treści nowych postów - subskrybcja...

M4tth3w
komentarz
komentarz

No tak, ale jeśli np. ktoś ma viste lub jakąś nakładkę na system, to bardzo przydatne by było widzieć info o nowych postach w jakimś okienku :)

Zarov
komentarz
komentarz

Chodzi Wam oczywiście coś jak jest na forum.jakilinux.org co możecie zobaczyc w screenie nizej.

Już nie chodzi o Viste czy Świste, funkcja bardzo przydatna i nie trzeba zaraz latać na forum by zobaczyć czy trzeba komuś pomóc itd.

jakilinux.jpg

post-29-1205276400_thumb.jpg

vocativus
komentarz
komentarz
Chodzi Wam oczywiście coś jak jest na forum.jakilinux.org co możecie zobaczyc w screenie nizej.

dokładnie o coś takiego + późniejsze wypowiedzi w temacie. To byłby raj dla mojej skrzynki pocztowej (prawie 6000 maili) :D

nitro07
komentarz
komentarz

Też popieram pomysł z kanałem RSS.

Kamix
komentarz
komentarz
Już nie chodzi o Viste czy Świste, funkcja bardzo przydatna i nie trzeba zaraz latać na forum by zobaczyć czy trzeba komuś pomóc itd.

Co ma to tego Vista czy kura ?

Ja mam w tray'u ikonkę czytnika RSS z info o ilości nieprzeczytanych wiadomości ;) Ustawiłem sprawdzanie co 15 minut.

M4tth3w
komentarz
komentarz
Ja mam w tray'u ikonkę czytnika RSS z info o ilości nieprzeczytanych wiadomości wink.gif Ustawiłem sprawdzanie co 15 minut.

No i właśnie o to chodzi ;)

Kanał RSS, będzie dużo lepszym rozwiązaniem niż wersja Lo-Fi :)

byku
komentarz
komentarz

jaki troskliwy tongue.gif
Sam przecież jestem. :>
Zrobienie tak bo to xml, ale wsadzenie w skrypt już nie takie łatwe
Można by napisać skrypt PHP, który by pobierał z bazy danych tematy i generował plik XML ( oczywiście za pomocą .htaccess ustawić interpreter PHP dla plików .xml ) lub za pomocą np. CRONa co minutę generować nowy, co by zmniejszyło obciążenie serwera.
M4tth3w
komentarz
komentarz

Np. takie kanały dla każdego działu są na www.forum.gtasite.pl właśnie myślałem o czymś takim samym.

bizon11
komentarz
komentarz
Można by napisać skrypt PHP, który by pobierał z bazy danych tematy i generował plik XML ( oczywiście za pomocą .htaccess ustawić interpreter PHP dla plików .xml ) lub za pomocą np. CRONa co minutę generować nowy, co by zmniejszyło obciążenie serwera.

Z zaprogramowaniem nie ma już problemu - funkcja tworzenia kanału rss jest dostępna w skrypcie ;]

Więc jutro ruszamy :)

M4tth3w
komentarz
komentarz

Super :)

Czy będę jakieś oznaczenia obok działów ? ze znaczkiem RSS?

bizon11
komentarz
Kamix
komentarz
komentarz
Pasuje? Jutro napiszę porządny temat smile.gif O rss

No pewnie :) Działa bezbłędnie.

M4tth3w
komentarz
komentarz

Super! :D

Przydało by się tylko zrobić, żeby częściej się aktualizowało..

byku
komentarz
komentarz

Pasuje?
Szczerze mówiąc, ja miałem na myśli kanały RSS dla każdego z for, a nie całych kategorii.
M4tth3w
komentarz
komentarz

Też tak myślałem.

Było by lepiej :P

bizon11
komentarz
komentarz
Też tak myślałem.

Było by lepiej tongue.gif

Szczerze mówiąc, ja miałem na myśli kanały RSS dla każdego z for, a nie całych kategorii.

Jutro będzie zrobione ;]

byku
komentarz
komentarz

I jak z tymi kanałami RSS? Miały być 5 dni temu. ;)

naekana
komentarz
komentarz

Przecież jest zrobione ;)

fbac00d596c8dca4m.jpg

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.