x-kom hosting

Przerywanie łącza [Orange] !!

MoredisekPL
utworzono
utworzono

Witam od dłuższego problemu posiadam bardzo irytujący problem z internetem od "Orange".

 

 

Mianowicie gdy korzystam sobie z internetu czy to podczas grania w gry, czy przeglądania stron internetowych napotykam się z "Przerwaniem łącza" na kilka sekund ok. 5. "Przerwanie łącza" wstępowało czasami nawet z 3-5 razy dziennie ale od pewnego czasu ta liczba zmniejszyła się do 2-3 razy. 

Dodam iż, że wszystkie diody na modemie świecą oraz nie dawno wymieniałem modem na nowy. [Funbox 2.0]

Najgorsze jest to, że jak pogrywam sobie w gry to gdy chce ponownie połączyć się do serwera potrzebuje zrestartować router. 

Dodam również, że chce wymienić kabel od gniazdka do modemu na "YTKSY 2x2x0,5" bo mój aktualny jest dziwnym cudem poprzecinany w kilku miejscach. 

politolog
komentarz
komentarz
2 godziny temu, MoredisekPL napisał:

 

Dodam również, że chce wymienić kabel od gniazdka do modemu na "YTKSY 2x2x0,5" bo mój aktualny jest dziwnym cudem poprzecinany w kilku miejscach. 

Najpierw wymień ten kabel , bo instalacja ma wpływ możliwe rozłączanie . 

  • 4 tygodnie później...
MoredisekPL
komentarz
komentarz

Wymieniłem już kabel ok 2 tygodnie temu i powiem, że internet znowu się rozłącza. Jest tylko mniej błędów na linii :(

politolog
komentarz
komentarz

Spliter również wymieniałeś ? 

  • 1 miesiąc później...
MoredisekPL
komentarz
komentarz

@politolog Spliter nie został ani razy wymieniany od roku czasu. Ten co technik dał przy podłączaniu internetu taki jest do tego czasu. 

politolog
komentarz
komentarz

Masz Neostradę czy VDSL ? 

MasterYoghourt
komentarz
komentarz

Na innych kompach tak samo ?

MoredisekPL
komentarz
komentarz

@MasterYoghourtTak na innym komputerze dzieje się to samo :)

@politolog Mam Neostradę oraz VDSL.

MasterYoghourt
komentarz
komentarz

Łączysz się kablem czy bezprzewodowo z router'em ?

MoredisekPL
komentarz
komentarz (edytowane)

Łącze się poprzez kabel. Od router'a do komputera - Dodam, że kabel jest niedawno wymieniany i nikt po nim nie chodzi itp. 

MasterYoghourt
komentarz
komentarz

Przydały by się twoje parametry linii DSL.

MoredisekPL
komentarz
komentarz

Jeżeli chodzi o to: 

  • Status linii DSL
  • 2.1
    Stan połączenia DSL
    włączone
  • 2.2
    Tryb synchronizacji DSL
    VDSL
  • 2.3
    Ostatnia synchronizacja DSL
    6 września 2016, 14 h 29 m
  • 2.4
    Czas połączenia DSL
    03 d 07 g 15 m 32 s
  • Prędkość i margines szumu
  • 2.5
    Prędkość synchronizacji DSL w górę
    8568 Kb/s
  • 2.6
    Prędkość synchronizacji DSL w dół
    70171 Kb/s
  • 2.7
    Margines szumu w dół
    5.4 dB
  • Jakość linii (błędy)
  • 2.8
    Liczba sekund z błędami (ES) w trakcie pobierania (od momentu ostatniej synchronizacji)
    70
  • 2.9
    Sekundy z poważnymi błędami (SES) w trakcie pobierania (od momentu ostatniej synchronizacji)
    0
gj88
komentarz
komentarz (edytowane)

Margines szumu w  dół masz zaniski dlatego ci zrywa połączenie.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.