x-kom hosting

rtvagdzone.com czy ktoś zna

annoush
komentarz
komentarz

Właściciel konta sie nie zgadza, trzeba tez cisnąć pocztowy ze przepuszcza zakladanie lewych kont i nie ma zgodności numeru konta z właścicielem

Brese
komentarz
komentarz

Mój poszedł na konto:

08 1320 1537 3040 5183 3000 0001
Sklep RTV AGD. Aleksandra Fredry 24 ; 57-400 Nowa Ruda

Brese
komentarz
komentarz
O 14.05.2016 o 18:13, annoush napisał:

 

Brese jeśli to profesjonaliści to można szukać, ale chyba wiatru w polu :(

 

Jak rozmawiałam przez tel. to po głosie miły, młody, kulturalny chłopak, "pracownik obsługi".

Składałeś w swoim banku dyspozycję odzyskania długu?

Złożyłem, ale to polega na tym, że mój bank prosi bank adresata, żeby ten zwrócił się do swojego klienta czy łaskawie nie zwróciłby tej kwoty. Podejrzewam, że nie po to to robi, żeby zwracać. Banki nie zwracają uwagi na adresatów tylko nr kont. I z tego co sprawdzałem to chyba nikt nie wygrał z bankiem sprawy o niedotrzymanie staranności w takim rzypadku.

ania7522
komentarz
komentarz

Witam,

ja otrzymałam inny numer konta do przelewu

  Właściciel konta: Sklep RTV AGD
Dane konta: 53 1940 1076 4716 0423 0000 0000
ul. Aleksandra Fredry 24
57-400 Nowa Ruda
Adres banku: Credit Agricole

zrobiłam przelew 2 maja i także pewnie nie zobaczę pieniędzy ani telewizora. Jutro zgłaszam na policję

Ela55
komentarz
komentarz

Witam

ja otrzymałam jeszcze inny nr,konta: 87 1020 4900 0000 8802 3023 9254 PKO Bank Polski

pozostałe dane są takie same.

zrobiłam przelew 04 maja już wiem ,że telewizora nie zobaczę.Też zgłoszę na policję.

wkopys
komentarz
komentarz

Witam!
Również popłynąłem na 600 PLN. Zastanawiam się czy jest sens zgłaszać na Policję. Wiem, ze takich szkodników powinno się rozrywać końmi, ale szkoda mi czasu.
Zastanowił mnie temat zgłoszenia do banku. Czy ktoś z Państwa mógłby przybliżyć temat?
Przelew robiłem na konto w Banku Pocztowym:

  64132015372971877730000001
   

Pozdrawiam

  • Dobra wypowiedź 1
ocek
komentarz
komentarz

Zgłaszajcie na policję, bo z tego co widać, to sporo osób się nabrało. A jeżeli płaciliście za zamówienie kartą, możecie poprosić swój bank o chargeback, który istnieje właśnie dla takich okazji.

annoush
komentarz
komentarz

Raczej każdy poszkodowany robił przelew z konta.

Gryfino, Puck, Wrocław, Poznań, Olsztyn, Kościerzyna, Ka-ce - osoby które złożyły zawiadomienie w innym niż wymienione miasta napiszcie na priv najlepiej z numerem sprawy

5 godzin temu, wkopys napisał:

Witam!
Również popłynąłem na 600 PLN. Zastanawiam się czy jest sens zgłaszać na Policję. Wiem, ze takich szkodników powinno się rozrywać końmi, ale szkoda mi czasu.
 

   
   

 wkopys z całym szacunkiem, ale gdybyś popłynął na 10600 to sens byś widział? Tu nie gra roli kwota

Brese
komentarz
komentarz

Ja zgłosiłem. Jest sens jeśli chcesz to ograniczyć. Chyba że wolisz nakręcić proceder nie zgłaszając. Policjant powiedział że im więcej osób zgłosi tym większa szansa, że zajmie się tym komenda województka lub CBS, więc większa szansa na wykrycie. Jak wygląda zgłaszanie w banku napisałem w poprzednim poście. Trzeba zgłosić w swoim cofnięcie przelewu, ale to mało skutecznie bo to tylko oznacza że właściciel konta może oddac dobrowolnie. Trzeba zgłaszać trzeba do banku w którym jest konto na które przelewaliscie - reklamacja na niestrawność dokonania przelewu niezgodność nr konta z danymi. W najgorszym wypadku można zgłosić do arbitrażu bankowego koszt to tylko 50 zł. ;-) 

23 godzin temu, ocek napisał:

Zgłaszajcie na policję, bo z tego co widać, to sporo osób się nabrało. A jeżeli płaciliście za zamówienie kartą, możecie poprosić swój bank o chargeback, który istnieje właśnie dla takich okazji.

Niestety oni to wiedzieli i nie było takiej możliwości chyba że ktoś robił przelew z karty.

O 17.05.2016 o 14:11, wkopys napisał:

Witam!
Również popłynąłem na 600 PLN. Zastanawiam się czy jest sens zgłaszać na Policję. Wiem, ze takich szkodników powinno się rozrywać końmi, ale szkoda mi czasu.
Zastanowił mnie temat zgłoszenia do banku. Czy ktoś z Państwa mógłby przybliżyć temat?
Przelew robiłem na konto w Banku Pocztowym:

  64132015372971877730000001
   

Pozdrawiam

To ile Ty zarabiasz na godz skoro żal Ci 1 godz., bo tyle mi zajęło złożenie zeznań, żeby odzyskać 600zł?

Brese
komentarz
komentarz

A ja dodatkowo wysyłam dzisiaj zawiadomienie o prawdopodobieństwie popełnienie przestępstwa 

tak jak napisał na forum.pclab.pl Jan2 do Urzędu Skarbowego w Kłodzku (57-300 Kłodzko Walasiewiczówny 1). Policja i prokuratury działają dość wolno, a US poinformowany, że na konto oszusta wpłynęło kilkadziesiąt tys. nieopodatkowanych zł., może ruszy szybciutko... :) 

Reasumując - co zrobiłem / zgłosiłem:

1) w moim banku dyspozycję zwrotu płatności na rachunek nadawcy

2) w banku odbiorcy reklamację przelewu ze względu brak należytej staranności przy wykonaniu przelewu (niezgodność nr konta z danymi właściciela)

3) na policji zawiadomioenie

4) W US w Kłodzku o nieopodatkowanym przychodzie

5) sklep RTV agd - wezwanie do zapłaty (zwrotu)

  • 2 tygodnie później...
cmat
komentarz
komentarz

Ja otrzymałem takie dane do przelewu:

 

Proszę przelać pieniądze:
- do Sklep RTV AGD
- na dane 47 1320 1537 2788 3239 3000 0001
ul. Aleksandra Fredry 24
57-400 Nowa Ruda
- do banku Bank Pocztowy S.A.

 

  • 4 miesiące później...
suuuprise
komentarz
komentarz

Witam!

Dziś otrzymaliśmy list z sądu że sprawa została umorzona.  :(

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.