x-kom hosting

Składam PC, mam problem z doborem karty

Gość
utworzono
utworzono

Cześć, składam PC z tych części: 

http://www.purepc.pl/zestawy_komputerowe/jaki_komputer_kupic_zestawy_komputerowe_na_kwiecien_2016?page=0,13

jedynie kartę graficzną chcę wymienić na tę: 

http://www.morele.net/karta-graficzna-gigabyte-gtx960-windforce-2x-4gb-gddr5-128bit-2xdvi-hdmi-3xdp-gv-n960wf2oc-4gd-725164/

lub tę: 

http://www.morele.net/karta-graficzna-gigabyte-geforce-gtx960-4-gb-gddr5-128-bit-2xdvi-hdmi-dp-box-gv-n960oc-4gd-758802/

 

Problemy mam w zasadzie 2, jeden z kartami a drugi z zasilaniem. Po pierwsze zastanawiam się która z tych 2 kart jest lepsza, i czy ta mniejsza pobiera mniej prądu. A drugi problem polega na tym, że nie wiem czy zasilacz 500W jaki jest w tym zestawie z PurePC wystarczy do tych 960-tek, wszak w tym zestawie rekomendują jakiegoś Radeona który ma inną "prądożerność".

 

PS. PROSZĘ nie pisać "bierz gtx 970 bo 960 się nie opłaca" itp. wiem, ale budżet nie pozwala.

 

Dzięki wszystkim z góry za pomoc :)

Youki
komentarz
komentarz

Całość można opłacalniej złożyć. Ile masz maksymalnie do wydania ? 

 

GTX 960 pobiera niewiele energii. Zasilacz wystarczy.

Gość
komentarz
komentarz

Całość można opłacalniej złożyć. Ile masz maksymalnie do wydania ? 

 

GTX 960 pobiera niewiele energii. Zasilacz wystarczy.

max 3000 na części nie wliczając systemu i obudowy. A, no właśnie jaką obudowę byś polecił do tego zestawu? waham się między zalman z3 a zalman z9. 

Co byś zmienił żeby było bardziej opłacalnie?

Youki
komentarz
komentarz

max 3000 na części nie wliczając systemu i obudowy.

Podaj ile masz do wydania na wszystko z systemem i obudową po prostu.

 

Z9 odpada. To 5 letnia obudowa sprzedawana w tej samej cenie co podczas premiery praktycznie ...

Gość
komentarz
komentarz

3600

czyli brać z3?


Albo może doradź jakąś inną obudowę za ~200 zł

Youki
komentarz
komentarz

Wystarczy Ci sam HDD, ewentualnie sam SSD 240/250 GB na początek ? Pytam, gdyż cenowo z systemem jest możliwość na zestaw z GTX 970.

Gość
komentarz
komentarz

zależy mi na SSD żeby system działał sprawniej, i wolę mieć 120 SSD na system i pliki i 1 TB na programy/gry ale jak Ty chcesz złożyć ten zestaw z 970? przecież sam Windows 400zł kosztuje. 

Youki
komentarz
komentarz

Za 3600 zł z systemem kupisz zestaw z I5 6402P oraz GTX 970, tylko bez SSD właśnie.

Gość
komentarz
komentarz

Wystarczy Ci sam HDD, ewentualnie sam SSD 240/250 GB na początek ? Pytam, gdyż cenowo z systemem jest możliwość na zestaw z GTX 970.

A, właśnie no to jaką obudowę byś polecił?

Ether_141
komentarz
komentarz (edytowane)

Przykładowo z samym SSD i GTX970 :

Intel Core i5-6420P /2.8GHz, 6MB, LGA1151/ - 830 zł
AsRock B150M-HDS /intel B150, DDR4, LGA1151/ - 265 zł
Crucial 8GB (2x4GB) 2133MHz CL15 - 149 zł
EVGA GeForce GTX970 SSC ACX 2.0+ 4GB - 1399 zł
Zalman Z3 USB3.0 black - 159 zł
Corsair VS450 80+ 120mm - 169 zł
Plextor M6S+ 128GB SATA3 - 219 zł
Microsoft Windows 10 Home OEM 46Bit PL - 419 zł
Reasumując w sklepie esc.pl: 3595 zł
 
Wydajny procesor i5 4 rdzenie taktowany 2.8GHz w turbo do 3.4GHz. Szybki oraz tani dysk na system dane.
Wystarczająca płyta główna. 8GB pamięci RAM w przyszłości można dołożyć bez problemu. Przewiewna obudowa.
Możliwość podpięcia USB 3.0 z przodu obudowy. Markowy zasilacz z okablowaniem w oplocie certyfikatem
80+ i 3 letnią gwarancją. Wydajna GTX970 od EVGA. No i Windows 10.
Zamiast SSD możesz dać Seagate 1TB na dane. Złożenie zestawu jest za darmo.
Gość
komentarz
komentarz

Gdzie ty masz taki zestaw? daj link

 

Za 3600 zł z systemem kupisz zestaw z I5 6402P oraz GTX 970, tylko bez SSD właśnie.

Youki
komentarz
komentarz

Intel I5 6402P

MSI H110M-Pro D

Crucial 8 GB 2133 MHz CL15

Seagate 1 TB 7200 RPM SATA 600

SilentiumPC Regnum RG1

Corsair VS 450W

EVGA GTX 970 SSC ACX 2.0

LG GH24NSD1

Microsoft Windows 10 Home 64 PL

Razem 3610 zł

 

Zestaw z wydajnym, 4 rdzeniowym procesorem. W zupełności wystarczająca płyta główna z możliwością podłączenia złącza USB 3.0 z przedniego panelu obudowy. Karta dźwiękowa oraz sieciowa jest zintegrowana z płytą główną. 8 GB pamięci operacyjnej RAM z zapasem do gier wystarczy. W przyszłości nie będzie problemów z rozbudową. Dysk twardy o pojemności 1 TB na dane .Obudowa jako tako sztywna fabrycznie wyposażona w 2 wentylatory. Zasilacz posiada okablowanie w oplocie. Objęty został 3 letnią gwarancją producenta. Karta graficzna z dość przyzwoitym systemem chłodzenia. 

Złożenie zestawu jest za darmo. 

Gość
komentarz
komentarz

Wow, nie wiedziałem że tak mi skompresujesz zestaw że za tę samą cenę będzie o tyle lepiej O_o Zależy mi na oszczędności, i podoba mi się ten zestaw ale co byś powiedział gdyby jednak wstawić tę 60-tkę? 500 zł taniej czyli BARDZO dobrze :) Nie zależy mi na najwyższych ustawieniach w grach, mam PS3, PS4 na których głównie gram i komputer raczej służyłby do starszych gier/CS:GO. No, i ten dysk SSD... chyba faktycznie wezmę sam HDD. Czy przez to zestaw będzie wolniejszy?

Gość
komentarz
komentarz (edytowane)

Dobra, to dzięki. Ale ten Windows 10... aktualizowałem z 7 do 10 na obecnym laptopie i internet co chwilę się zrywał (Wi-Fi) gdzie na 7 nigdy takie coś nie miało miejsca... (oczywiście już przywróciłem 7) nie lepiej poczciwą siódemkę? I nie dałoby się lepszej obudowy? te 120 zł brzmi trochę jak za jakąś tandetę...

Youki
komentarz
komentarz

To raczej wina Twojego konkretnego przpadku laptopa i problemu ze sterownikami.

Gość
komentarz
komentarz

To raczej wina Twojego konkretnego przpadku laptopa i problemu ze sterownikami.

Aha, a nie dałoby się lepszej obudowy nieważne czy 50 zł droższej bo ta za 120 brzmi trochę jak tandeta...

Ether_141
komentarz
komentarz (edytowane)

Dlaczego tandeta? Dobra obudowa. Ale jeśli chcesz coś innego np. SilentiumPC Gladius M35 a tańsza np. Zalman Z3

Gość
komentarz
komentarz

Dlaczego tandeta? Dobra obudowa. Ale jeśli chcesz coś innego np. SilentiumPC Gladius M35 a tańsza np. Zalman Z3

Nie że obudowa jest taka tylko cena tak mówi. Zastanawiałem się właśnie nad zalman z3, dzięki :)


 

Przykładowo z samym SSD i GTX970 :

Intel Core i5-6420P /2.8GHz, 6MB, LGA1151/ - 830 zł
AsRock B150M-HDS /intel B150, DDR4, LGA1151/ - 265 zł
Crucial 8GB (2x4GB) 2133MHz CL15 - 149 zł
EVGA GeForce GTX970 SSC ACX 2.0+ 4GB - 1399 zł
Zalman Z3 USB3.0 black - 159 zł
Corsair VS450 80+ 120mm - 169 zł
Plextor M6S+ 128GB SATA3 - 219 zł
Microsoft Windows 10 Home OEM 46Bit PL - 419 zł
Reasumując w sklepie esc.pl: 3595 zł
 
Wydajny procesor i5 4 rdzenie taktowany 2.8GHz w turbo do 3.4GHz. Szybki oraz tani dysk na system dane.
Wystarczająca płyta główna. 8GB pamięci RAM w przyszłości można dołożyć bez problemu. Przewiewna obudowa.
Możliwość podpięcia USB 3.0 z przodu obudowy. Markowy zasilacz z okablowaniem w oplocie certyfikatem
80+ i 3 letnią gwarancją. Wydajna GTX970 od EVGA. No i Windows 10.
Zamiast SSD możesz dać Seagate 1TB na dane. Złożenie zestawu jest za darmo.

 

Dzięki, z Twojej i Youkiego propozycji sklecę zestaw jaki potrzebuję :) 


To raczej wina Twojego konkretnego przpadku laptopa i problemu ze sterownikami.

Youki, właśnie zapisuję sobie wszystkie części zestawu który dałeś, i zasilacz 450W do 960? Na pewno?

Ether_141
komentarz
komentarz

Spokojnie wystarczy. 960 mało energii pobiera. Zostanie z dużym zapasem.

Gość
komentarz
komentarz (edytowane)

Spokojnie wystarczy. 960 mało energii pobiera. Zostanie z dużym zapasem.

Okej, dzięki Ether martwiłem się żeby mi potem nie padł zestaw


Spokojnie wystarczy. 960 mało energii pobiera. Zostanie z dużym zapasem.

A, Zalman z3 czy z3 plus brać? Bo ta biała z3 plus jest baardzo ładna i ma siatkę z jednej strony czyli lepsze chłodzenie

Ether_141
komentarz
komentarz

Nie martw się ;)

Youki
komentarz
komentarz

Z3. Z3+ to już cenowo nieopłacalnie na tle Gladiusa M35 wypada.

Gość
komentarz
komentarz

Z3. Z3+ to już cenowo nieopłacalnie na tle Gladiusa M35 wypada.

patrzę właśnie na tego gladiusa, a jak jest z tym chłodzeniem z boku? w białej z3 plus jest takowe


Nie martw się ;)

A jak jest z tym chłodzeniem z boku? 

Ether_141
komentarz
komentarz (edytowane)

O jakie chodzenie z boku ci chodzi? Gladius to jedna z najlepszych obudów w tym przedziale cenowym. Ma też bardzo dobrą wentylację, wysokiej jakości użyte materiały.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.