x-kom hosting

utrata pakietów

kaczorek51
utworzono
utworzono (edytowane)

Witam, mam pytanie czy "łącznik rj-45"(bialy kwadrat z dwoma wejsciami , służący do połączenia 2 kabli) może powodować utratę pakietów?

Pluto
komentarz
komentarz

Może

  • Dobra wypowiedź 1
kaczorek51
komentarz
komentarz (edytowane)

Jakieś propozycję jak połączyć te 2 kable bez utraty pakietów? Jakiś most , switch? I czy może np. być utrata pakietów jeśli użyłem kabla z obu stron "na wprost".

MasterYoghourt
komentarz
komentarz

Skąd wiesz, że tracisz pakiety ?

  • Dobra wypowiedź 1
kaczorek51
komentarz
komentarz

Po pierwsze z konsoli ( Komenda ping ). Po drugie długie wczytywanie stron , filmów itp.

politolog
komentarz
komentarz

Jak nazywa się twój modem/router ? Twój dostawca to radiówka/kablówka ? 

  • Dobra wypowiedź 1
kaczorek51
komentarz
komentarz

zhone znid-gpon-2426-eu to pierwszy router. Drugi to asus rtn 12. Kablówka , światłowody. Od tego pierwszego modemu jest wszystko ok. Tylko potem jest kablem pociągnięte jakieś 150m + ta złączka i gdzieś 15 m do tego asusa.

MasterYoghourt
komentarz
komentarz

Skrętka nie powinna być ciągnięta na dłuższym odcinku niż 100 metrów. Aby się upewnić czy utrata pakietów następuje na tym 150 metrowym odcinku, to wykonaj takie polecenie:

pathping wp.pl -q 30

Jak się już wykona to daj zrzut ekranu z wyniku.

  • Dobra wypowiedź 1
kaczorek51
komentarz
komentarz

Jutro będę miał zrzuty bo to u kolegi problem. Dzięki za dotychczasową pomoc.

kaczorek51
komentarz
komentarz

Proszę screen. http://imgur.com/F38pKDV

MasterYoghourt
komentarz
komentarz

Rozumiem, że ten długi kabel biegnie bezpośrednio od kompa do routera ?

kaczorek51
komentarz
komentarz

Nie. Od routera zhone (od dostawcy internetu nie ma do niego dostępu) jest pociągnięty długi kabel. Ten długi kabel podłączony jest do przedłużki potem, kabel około 15 metrowy do routera asus (podłączony do portu lan1 ,a w opcjach wybrana opcja punkt dostępu) potem jakiś 5 metrowy do komputera.

MasterYoghourt
komentarz
komentarz (edytowane)

Czyli, komputer jest podłączony 5 metrowym kablem, bezpośrednio do routera Asus ? Jeśli tak, to spróbuj wymienić ten 5 metrowy kabel na inny. Ogólnie sprawdź czy nie ma on jakiś uszkodzeń. Bo wygląda, że problem występuje pomiędzy komputerem a routerem Asus. To znaczy, utracono pakiety ZANIM doszły do routera Asus. Najtaniej więc będzie wpierw wymienić kabel.

 

Poza tym, kabel nie powinien leżeć obok mocnych transformatorów i wszystkiego co generuje większe pole elektromagnetyczne. Nie powinno się go splątywać, zginać zbytnio.

kaczorek51
komentarz
komentarz

Tak komputer jest podłączony tym kablem. Tylko z tego co mi wiadomo to na Wifi to samo się dzieje , ale spróbuję kabel wymienić.

MasterYoghourt
komentarz
komentarz (edytowane)

W takim razie odłącz kabel, połącz się poprzez wifi z Asusem i zrób ss z polecenia, które ci podałem.

kaczorek51
komentarz
komentarz
MasterYoghourt
komentarz
komentarz

Dalej problem się powtarza. Odłącz ten 150 metrowy kabel od Asus i podłącz go bezpośrednio do komputera. Wykonaj jeszcze raz te polecenie i wrzuć ss.

  • Dobra wypowiedź 1
kaczorek51
komentarz
komentarz

Ok napisałem koledze. Pewnie dopiero jutro będzie miał screen. Dzięki za pomoc.

kaczorek51
komentarz
komentarz
MasterYoghourt
komentarz
komentarz

To jest ten sam SS z 10 kwietnia.

kaczorek51
komentarz
komentarz

Przepraszam z telefonu wysyłałem http://imgur.com/9j7fvLD

MasterYoghourt
komentarz
komentarz

Mówisz, że odpiąłeś tego Asusa ? To czemu masz taką samą liczbę bramek do wp.pl jak poprzednio ?

  • Dobra wypowiedź 1
kaczorek51
komentarz
komentarz

Kolega mówił ,że odłączył tego asusa.

MasterYoghourt
komentarz
komentarz

Trasa jest taka sama jak w poprzednim ss.

  • Dobra wypowiedź 1
kaczorek51
komentarz
komentarz (edytowane)

Ten router jest podłączony jako access point jest to możliwe ,że będzie ta sama trasa? Może utrata pakietów wynika z złej konfiguracji?

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.