x-kom hosting

Małe urządzenie wielofunkcyjne dla mamy do laptopa

AnCyMoNeK
utworzono
utworzono

Witam potrzębuję małe urządzenie wielofunkcyjne dla mamy do laptopa głównie chodzi o to żeby nie zajmowało dużo miejsca i było dosyć tanie w utrzymaniu . Mama będzie chciała raz na czas coś zeskanować i wydrukować lub też skopiować . Laptop firmy Asus nie dawno kupowany jeśli to ma jakieś znaczenie . Nie znam się na komputerach tak dobrze dlatego wolę zapytać . Z góry dziękuje za jakieś podpowiedzi .

IdCzarek
komentarz
komentarz

jakiś budżet? połączenie kablowe? czy pod router podpięte? czy WiFi tylko?

kolor czy mono

 

A4?

  • Dobra wypowiedź 1
AnCyMoNeK
komentarz
komentarz

Znaczy ja mam w domu internet z neostrady tp link a mama na dole odbiera internet z tego urzadzenia przez wi fi , nie wiem na jakiej zasadzie dziala wi fi w drukarce ale jesli na takiej ze ona przewarznie korzysta z laptopa w salonie przy stole i wsumie nie wyobrazam sobie zeby latala jeszcze z drukarka na stol i z kablami , dlateego jak jest taka opcja to lepiej zeby drukarka stala jej w sypialni i laczylabsie z laptopem przez wi fi ale nie wiem czy odleglosc nie bedzie za duza okolo 12 metrow . No i moze juz lepiej zeby tez byly te kable jakby z wi fi cos sie podzialo. Wolalbym zeby byla tez kolorowa i raczej tylko a 4 strony drukowane . Za ile pieniazkow to nie pytalem ale.za laptopa dala 2600 to moze nie bedzie sepic stowki w ta czy w ta . Nie wiem czy lepiej na tusz czy toner , ja osobiscie mam drukarke na tusz hp stara troche ale kargridze hp orginalne sa troche drogie i uzywam tylko czarnego dolewam do niego bo nie orginalnych mi nie czytal , znowu mama jakos czesto drukowac nie bedzie raz dwa w miesiacu to max .A tonery to nie mam pojecia jak to sie sprawuje czy to tanszy czy drozszy interes w kazdym badz razie zostawiam to wam . Bo jak juz wczesniej pisalem nie znam sie azvtak na tym i kupie to co mi polecicie . Pozdrawiam

IdCzarek
komentarz
komentarz

szukaj urządzeń wielofunkcyjnych z serii L Epsona - najlepiej wychodziły na centrumdruku.com.pl

 

tanie oryginalne tusze o dużych wydajnościach 

 

http://www.centrumdruku.com.pl/epson/l220.cd

 

myślę że wystarczy połączenie po USB - będzie pewniejsze, a biorąc Twoją niedużą wiedzę jeżeli chodzi o komputery - nie dasz sobie rady z konfiguracją drukarki w sieci.

 

Najprostsze rozwiązania są najlepsze. 

  • Dobra wypowiedź 1
AnCyMoNeK
komentarz
komentarz

Jeszcze popatrze za czyms tanszym i zapytam o rade jak znajde jakis model ciekawy

IdCzarek
komentarz
komentarz

Tansze bedzie drozsze w eksploatacji

  • Dobra wypowiedź 1
AnCyMoNeK
komentarz
komentarz

Wiem wlasnie tylko tak sie zastanawiam czy koszty eksploatacji dla mamy beda az tak duze jak raz na rok dwa wymieni tusz bo przy jej umiejetnosciachi wogole potrzebie drukowania taki tusz bedzie na bardzo dlugo czuje to takze bede go musial pewnie nie raz moczyc w goracej wodzie zeby odetkac przynajmniej tak robilem u siebie to pomagalo
Co myslisz o tym http://www.centrumdruku.com.pl/hp/deskjet_ink_advantage_3545_e_all_in_one_a9t81c.cd#promocje
Lu o tym http://www.centrumdruku.com.pl/hp/deskjet_ink_advantage_4535_aio_f0v64c.cd

Erniks
komentarz
komentarz

Ten pierwszy HP wydaje się lepszym wyborem, w eksploatacji jest niedrogi, nie wiem jak z dostępnością zamienników do tego urządzenia ale oryginalne tusze i tak ma tanie także to nie stanowi problemu, do hp'ków przeważnie kupowałem ze sklepu dobretonery niedrogo oryginalne tusze. Jeżeli Twoja mama będzie sporadycznie drukować to czy nie lepszym rozwiązaniem byłaby drukarka laserowa ? W atramentowej tusz może zasychać gdy długo nie będzie nic drukowane.

  • Dobra wypowiedź 1
mgie45
komentarz
komentarz

Jeśli nie drukuje w kolorze to lepszą opcją będzie laser, ile maks może wydać na zakup tej drukarki?

  • Dobra wypowiedź 1
IdCzarek
komentarz
komentarz

jak laser to p1102

  • Dobra wypowiedź 1
AnCyMoNeK
komentarz
komentarz

No myślę że tak 400 zł to max jak na drukarkę dla niej . Podejrzewam że kupi i będzie drukować coś raz na miesiąc bo aktualnie rachunek przychodzi mi na moją poczte i ja jej drukuje , a takto przekieruje to na nią bo niedawno (nuczyła ?) się obsługi nowego laptopa . Raczej wolałbym żeby to urządzenie było w kolorze bo może kiedyś będzie coś drukować innego np. w kolorze i będzie mnie nudzić . Niech się sama uczy . Chociarz przedstawie jej tą propozycje laserową ale ja się nie znam totalnie na laserowych w ogóle i nie mam żadnych modeli na oku . Z tego co się orientuje to te dwa modele co podałem to głowica jest z tuszem ale nie wiem czy to oznacza że nie zasychają tak tusze czy że głowice przy zasychaniu tuszu jest wtedy do wymiany przy drukarce . W każdym bądź razie ten drugi model jest nowszy od tego pierwszego rodzaje tuszów podobne ceny i wydajności nie orientuje się jak z zamiennikami ale ja przy moim starym urządzeniu HP wiem że zamienniki mi nie podchodziły i tusze drogie były ale to urządzenie ma już z 10 lat (raz się zepsuła ale nie pamiętam już co to było a też nie drukuje niewiadomo ile ) . To jak macie coś pod laser to dajcie jakieś linki żeby obczajić

IdCzarek
komentarz
komentarz

Jak kolor laser to cp 1025 golas na usb. Nienmasz problemow z zasychajcymi tuszami sa tanie zamienniki. Przy takim drukowaniu na latabstarczy. W brothery bym sie nie pchal, nie ma tygodnia zebym nie mial kilku sztuk na serwiaie gdzie pada glowica bo ludzie wkladali mega tamie zamienniki, udraznianie pomoga ale zazwyczaj jest to dorazna pomoc. Wez pod uwage jak nie chcesz lasera, epsonybz serii L.

  • Dobra wypowiedź 1
AnCyMoNeK
komentarz
komentarz

Tak tylko to już jest samo drukowanie bez skanowania a to raczej nie wchodzi w grę , prędzej samo czarne ze skanowaniem .

Nadia_90
komentarz
komentarz (edytowane)

Brother DCP-1510E w okolicach 400zł znajdziesz, tonery ma w dość niedrogich cenach z jetworlda http://dobretonery.pl/toner-czarny-brother-tn1030-zamiennik-tn-1030-1000-stron-p-16276.html , laserowa drukarka byłaby bardziej odpowiednia skoro druk ma być raz na jakiś czas. Przy tak sporadycznym wydruku toner, który wymieniłam o wydajności 1000stron  starczy ci na długo, także nie będzie konieczności wydawania ciągle pieniędzy na nowe tonery.

Edytowane przez Nadia_90
  • Dobra wypowiedź 1
mgie45
komentarz
komentarz

Wspomniany hp p1102w jeśli chodzi o laser mono to dobry wybór, jeśli jednak kolor to lepiej atrament chociaż jeśli tak rzadko drukuje to bym się poważnie nad tym zastanowił czy to dobry pomysł. Do tego hp to zamienników jest bez liku.

  • Dobra wypowiedź 1
AnCyMoNeK
komentarz
komentarz

Ok przedstawie mamie sytuacje w weekend i dam znac na co sie zdecydowala , w skrocie jesli bez koloru to laser jak z kolorem to najlepeij seria l epson

AnCyMoNeK
komentarz
komentarz

Witam po rozmowie z mamą i przekazaniu waszych informacji , mama stwierdziła że woli urządzenie wielofunkcyjne laserowe mono bo kolor już jest za drogi zaczynają się od prawie 900 zł na centrum druku . Tak mówiła że 500- 600 zł to max co może dać . Mam jej coś wybrać na wczoraj :) . Dlatego pytam was jeszcze raz co konkretnie brać z tego ? 

Erniks
komentarz
komentarz

Dobrym wyborem wydaje się HP LaserJet Pro CP1025 bądź Brother DCP-1510E, Brother jest tańszy ale nie jestem pewien co do dostępności zamienników do tego modelu, do HP jest mnóstwo w sklepie dobretonery. Zamienniki do tego modelu są bardzo wydajne, 1200 stron także przy sporadycznym druku wymiana tonera będzie baaardzo rzadka, więc koszt tonerów nie powinien zniechęcać. Z góry zaznaczam, że podany HP może być nieco droższy niż 600zł, natomiast wydaje mi się lepszym wyborem niż wspomniany Brother.

 
  • Dobra wypowiedź 1
AnCyMoNeK
komentarz
komentarz

Dzięki za podpowiedzi sam właśnie siedze i patrzę i wydaje mi się że spróbujemy jednak z tym wi fi jak się nie uda zawsze można podpiąć pod kabel . Mam dwa typy Xerox Work Centre 3025BI lub Brother DCP-1610WE co brać ?


chyba jestem za Xerox myślicie że to dobry wybór ?

AnCyMoNeK
komentarz
komentarz

Xerox zamówiony zobaczymy jak się będzie spisywał dziękuje wszystkim za zainteresowanie tematem . Pozdrawiam

  • 3 tygodnie później...
AnCyMoNeK
komentarz
komentarz

Witam raz jeszcze urządzenie które zakupiłem Xerox 3025 Ni nie łączy się z ruterem przez Wi- Fi . Kontaktowałem się z serwisem w tej sprawie i podobno to częsty problem tych urządzeń Xerox . Podobno jest to wina Windowsa 10 . Gdy by był inny bez problemu by się podobno połączyło . Na razie czekam na odpowiedź serwisanta bo miał się kontaktować bezpośrednio z producentem jak rozwiązać ten problem .  

IdCzarek
komentarz
komentarz

Droższego w eksploatacji nie mogłeś wybrać.

 

W jaki sposób łączysz się z nim? poprzez router czy bezpośrednio?

AnCyMoNeK
komentarz
komentarz

No może drogi w eksploatacji ale to nie gra roli botak jak mówiłem 700 stron tonera startowego starczy mamie pewnie na 3-5 lat więc może już stanieje ekploatacja :) Poprzez ruter próbuje się połączyć , ruter z tp linka od orange laptop bez problemu odbiera internernet przez Wi Fi jak również telefony w domu też bez problemu się łączą , drukarka przy łączeniu odrzuca i się nie łączy , wyskakuje błąd opcje to reset drukarki rutera ale nic to nie daje .

mpson
komentarz
komentarz

Najlepiej jest zainwestować w jakieś urządzenie laserowe wielofunkcyjne. Moze i cena jest trochę wyższa od urządzenia atramentowego ale jest o wiele bardziej wydajne i tańsze w eksploatacji...

 

W rtv Euro agd było ostatnio sporo promocji tego typu urządzeń:

http://www.euro.com.pl/urzadzenia-wielofunkcyjne,h2:3.bhtml?lp-wielofunkcyjne  - możecie sobie sami zobaczyć. Polecam szczególnie HP. Jest dobrej jakości i ma tanie tonery. 

Erniks
komentarz
komentarz

Czy ja wiem czy laserowe jest tańsze w eksploatacji, zależy jakie urządzenie. Są drukarki Brothera, które mają dobre tusze po 15-20zł, które starczają na długo. Tusze jetworlda z dobretonery.pl kupuje po 16zł i na długo mi starczają, przy średniej intensywności druku. Laserowa jest lepsza dla osób, które mniej drukują, przy częstym druku wymiana tonera co miesiąc/dwa byłaby kosztowna.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.