x-kom hosting

Dwa systemy

michal13031986
utworzono
utworzono

Cześć. Kolega ma xp, zamówił sobie wczoraj viste home premium. Jak zainstalować dwa systemy żeby podczas włączania kompa pojawiało się okienko z wyborem systemu.

Na dysku C ma być xp, a na dysku D vista

Tomek
komentarz
komentarz

Instalujesz na początku XP na C potem na D Viste.

Podczas startu bedzie możliwość wyboru systemu.

michal13031986
komentarz
komentarz

Ile tak około miejsca przeznaczyć na viste

Tomek
komentarz
komentarz

ok 30GB

michal13031986
komentarz
komentarz

A jak będzie z grami, instaluje gre pod xp i pod vista normalnie będzie działać? Chodzi o nowe gry

Foq66
komentarz
komentarz

Tak,pod Vista tez bedzie normalnie dzialac.

M4tth3w
komentarz
komentarz
ok 30GB

Ja bym dał więcej ;)

Nowe gry zajmują całkiem sporo miejsca, a sama Vista również dużo.

Najlepiej podziel pół na pół. :)

Tomek
komentarz
komentarz

30GB na system + programy

gry i inne dokumenty polecam instalować na innej partycji. Gdy bedziesz musiał sformatować C to ich nie stracisz.

M4tth3w
komentarz
komentarz

Czyli muszą być partycję C, D, E ;)

Najlepiej podziel dysk na 3 równe części :)

Darekx
komentarz
komentarz

oołłłooo 30Gb to duuuzo

a ja mam takie pytanie czy jest jakis problem z odinstalowaniem visty? wystarczy zwykly format i wszystko gra, czy pojawiaja sie jakies trudnosci :)

konsior
komentarz
komentarz

Zwykły format- bez problemów

bizon11
komentarz
komentarz
A jak będzie z grami, instaluje gre pod xp i pod vista normalnie będzie działać? Chodzi o nowe gry
Tak,pod Vista tez bedzie normalnie dzialac.

Kolega wprowadził w błąd - gry zainstalowane na windowsie xp nie będą działać na windowsie vista - nie będzie odpowiednich wpisów w rejestrze visty ;]

Aby gry działały tu i tu polecam wgrać pod dwoma systemami grę do tego samego katalogu.

ar2d2
komentarz
komentarz

ja mam pytanie jak bede miał juz 2 systemy to jak usunąć jeden?

!@#RbK#@!
komentarz
komentarz
ja mam pytanie jak bede miał juz 2 systemy to jak usunąć jeden?

jak masz XP na C i chcesz usunac XP to formatujesz C

jak masz Viste na D i chcesz usunac Viste to formatujesz D

tekie trudne ;/

ar2d2
komentarz
komentarz

dzieki a mam jeszcze jedno pytanie czy jest jakis program który podzieli mi dysk na partycje,zeby z dysku ktory mam zabral pare gb.wiedzie ocb?

!@#RbK#@!
komentarz
komentarz

partition magic latwy prosty w obsludze z tad naprzyklad tylko nie wiem czy dziala na Viscie ;/

ar2d2
komentarz
komentarz

mam xp ale chce zainstalowac viste wiec bedzie dzialac ;]

michal13031986
komentarz
komentarz

co do dysku to na xp C: przeznacze 20gb, vista d: 30gb, gry e: z 50gb :) A co do gier to i tak większość save zapisuje się na dysku c tam gdzie jest xp więc i tak będzie trzeba save sobie przenosić

!@#RbK#@!
komentarz
komentarz

moim zadaniem nie oplaca sie robic 2 systemow bo po co, najwyzej jeden(xp) do programow ktore nie chodza na Viscie i drugi(Vista) gry i normalne uzywanie

ar2d2
komentarz
komentarz

a da sie usunąć windowsa bez formatu?

bo mam 2 windowsy na 2 partycjach

!@#RbK#@!
komentarz
komentarz
a da sie usunąć windowsa bez formatu?

bo mam 2 windowsy na 2 partycjach

da sie, chcesz usunac XP to wlaisz na Viste potem partycje gdzie jest zainstalowany XP i zaznacz folder Windows nastepnie shift+delete

makaron8
komentarz
komentarz

Pomocy nie wiem co robic!! Wczoraj zainstalowalem sobie Viste na komputer z Xp no i Zonk!!! Dysk twardy podzielił mi sie na dwa dyski po 40 GB kazdy z tym ze na jednym mam Viste a na drugim XP. Na dysku od Xp zdefragmentowalem wszystko i zostalo puste 40 GB lecz nie wiem jak zrobic zebym na Viscie mial te 80 GB bo w systemie pokazuje mi nadal dwa oddzielne dyski. Ustawilem w BIOSIE na ustawienia fabryczne lecz to nie pomoglo. Jak wlacza sie system najpierw czarny ekran ze nie moze cos znalezc potem wchodzi Vista. Totalna porazka nie wiem co robic. Pomocy!!!

nitro07
komentarz
komentarz
Na dysku od Xp zdefragmentowalem wszystko i zostalo puste 40 GB

pisz jaśniej zdefragmentowałeś czy sformatowałeś ?

Jak wlacza sie system najpierw czarny ekran ze nie moze cos znalezc

czego może znaleźć, podaj cały komunikat ?

Viste masz na partycji z literą ...? a XP miałeś na partycji z literą ...? Podaj..

Masz dwie partycje które trzeba połączyć w jedną ale najpierw uporajmy się z tym błędem najprawdopodobnie spowodowany odwoływaniem się sektora startowego do xp którego nie masz i do Visty.

makaron8
komentarz
komentarz

Viste pokazuje ze mam na dysku 1 na partycji C. Te dwa dyski figuruja jako ST340810A ATA Device a drugi jako ST380811 AS SCSI Disk Device. A partcje od Xp na tym drugim usunelem i zostal obszar nirpodzielony 40 GB. Dysk mam typu SATA ze sterownikami do niego nie wiem moze o to chodzi bo jak inastalowalem po raz pierwszy XP to musialem dac mu stery z dyskietki.

nitro07
komentarz
komentarz

jeszcze raz po mału

masz jeden dysk fizycznie czy dwa ?

Vista do instalacji nie potrzebuje sterowników do dysku SATA

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.