x-kom hosting

Czy posiadasz stację dyskietek w swoim komputerze

Czy posiadasz stację dyskietek  

74 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy posiadasz stacj? dyskietek

    • Tak
      35
    • Nie
      35
    • A co to?
      4


Borys486
komentarz
komentarz

NIe posiadam traz używam Pen Drive

wojbalus
komentarz
komentarz

Czyżby statystycznie połowa polaków nie posiadała stacji dyskietek?

Han
komentarz
komentarz

a ja posiadam od 5 lat :P

piku
komentarz
komentarz

Mam flopa i uważam że wciąż jest potrzebny - nie raz uratował mnie z opresji :) Nie wychodzę z założenia że w epoce dwurdzeniowców, pendrajwów czy moddingu jest to sprzęt obciachowy i archaiczny. Wciąż mogę wystartować system z FDD, zapisać tam bootrekord Linuksa :D , wciąż niektóre programy potrzebują zapisania informacji rozruchowych na FDD (nie jestem zwolennikiem instalowania tylko najnowszego oprogramowania). A pendrajwy to inna sprawa - używam ich jak każdy, podstawa to wiedzieć, do czego można użyć flopa :D

wojbalus
komentarz
komentarz

Piku dobrze mówi. Ja sam bym sobie kupił stację dyskietek tyle że po prostu mi się nie chce. A czasami potrzebna jest dyskietka startowa, albo nagranie jakiegoś małego pliku. Raz musiałem znajomemu nagrać plik 3 Mb który po spakowaniu zmieścił by się na dyskietce. No ale ponieważ nie posiadam stacji dyskietek to nagrałem mu na pendrive. A on miał windowsa 95 więc mu nie działało, wiadomo :) I musiałem mu 3 Mb plik nagrać na DVD bo nie miałem innej płyty, a on tego natychmiast potrzebował :) Śmieszne co? No i nawet gdym miał CD-RW to co z tego? 700Mb a ja marnuje płytkę za 1zł na której będzie można coś nagrać jak się jej nie zamknie, ale jak ja takiej płyty będe używał? Więc trzeba kupić wymazywalną a to większy wydatek. Tak więc dyskietka naprawdę czasem jest niezbędna. A że wieśniacko wygląda i łatwo uszkodzić... Trzeba być ostrożnym. Tak samo można by było powiedzieć o dysku twardym. Puki co jeszcze używamy, ale coś czuje że pamięć Flash ma przyszłość. Tylko na razie jest za drogo, chociaż słyszałem że już jakiś koleś zrobił 30 GB dysk twardy z pamięcią Flash :D.

piku
komentarz
komentarz

Flashe są równie psujne jak dyskietki - psują się po ok. milionie cykli zapisu. A ile razy miałem sytuację że po odłączeniu FDD, albo po tym jak go spaliłem, okazywał się potrzebny :D Obecnie na allegro za pendrajwa 1GB zapłacimy ok. 12zł, za 4GB - 45zł (w sklepie mi gość zaśpiewał 120zł). Poza tym, wciąż niekiedy sterowniki do sprzętu są zamieszczane na dyskietce.

Adamcior
komentarz
komentarz

Posiadam od 6 lat i nic sie nie zmieniło ;] uważam ze nadal jest czasem potrzebna , nie raz mi uratowały kompa ;]

limon
komentarz
komentarz

Nie posiadam takiego zabytku :P

wojbalus
komentarz
komentarz

Hehe. Na Allegro pojawiają się Pendrive 32 GB. Dyskietka ma 1.44 Mb :D. Czasy się zmieniają. Ale Ms-Dos nie obsłuży USB. Jak wgrasz Np. Nowego Bios-a bez stacji dyskietek? No bo w sumie nie ma innego opłacalnego zastosowania dla tego starocia :)

P.s Miał ktoś z was jednego z pierwszego windowsa? Z tego co pamiętam była tam opcja czy zapisać go na dysku twardym czy na 2 dyskietkach (bo wtedy jeszcze takie Duo było). Wtedy dysk twardy to był dopiero komfort. Rozmowa dwóch ludzi:

- Jaki masz dysk?

- Nie mam

- Ja też nie. Za drogo :D

Teraz to jest niewyobrażalne co nie?

Gość
komentarz
komentarz

Ja posiadam taki dysk w starym kompie ale chyba nigdy go nie używałem. xD

Gość
komentarz
komentarz

ja wybieralem z stacja dyskietek poniewaz do sQl sie przydaje a tak to niee uzywam

pozdro

vocativus
komentarz
komentarz

mam i nawet taką na dyskietki 5,25" :P

bastard
komentarz
komentarz

Mam, ale w szafie :D Jest od nagłych wypadków :P

wojbalus
komentarz
komentarz

Prosze o dokładne zanalizowanie pytania ankiety.

Pytanie brzmi: Czy posiadasz stację dyskietek w SWOIM komputerze!

Żeby ktoś mi nie odpowiadał że ma np. w koszu na śmieci :D

Marooooo
komentarz
komentarz

Ja nie mam stacji dyskietek.

Kompa kupiłem w maju 2007 bez stacji :)

webber
komentarz
komentarz

Już od kilku lat nie mam stacji dyskietek i nie uważam, żeby mi była do czegokolwiek potrzebna :)

wojbalus
komentarz
komentarz

O właśnie a tak przy okazji to mam takie pytanie:

Czy da się zaktualizować bios-a bez stacji dyskietek? Bo mi się wydaje że to nie możliwe.

// załóż nowy temat!

// nie rób w temacie OT

// naekana

spol
komentarz
komentarz

praktycznie w każdym nowym kompie niema flopy :P

sinkos
komentarz
komentarz

Posiadam, czasami się przydaje.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.