x-kom hosting

Logitech Force GT

Przejdź do rekomendowanej odpowiedzi Autor: Karol38672 ,
Karol38672
utworzono
utworzono (edytowane)

Witam !

Dzisiaj przyszła do mnie kierownica Logitech Force GT, podłączyłem ją i niby wszystko dobrze zacząłem grać i po jakichś 20 minutach przestaje działać logo nie świeci się nie ma oporu przy skręcaniu ale da się jeździć a po wyłączeniu już nie odłączyłem  posiedziała 2 godziny znowu podłączyłem działa i po jakimś czasie grania sytuacja się powtarza. Jest to bardzo irytujące da się jakoś to naprawić?

Proszę o pomoc i z góry dziękuję.

Eikichi
komentarz
komentarz

Wygląda na awarię zasilacza, ta kierownica działa tak że zasilacz odpowiada za force feedback reszta w zasadzie zasilana jest przez usb. Do objawów jakie opisujesz pasuje uszkodzony kondensator. Jeśli masz kogoś kto ma taką kierownice to pożycz od niego zasilacz i zobacz czy będzie to samo. Jeśli jest na gwarancji to spróbuj oddać. Jeśli kupiłeś używkę i koleś nie będzie jej chciał z powrotem to za pewne czeka Cię naprawa zasilacza lub kupno nowego.

 

Możesz jeszcze sprawdzić czy kabel zasilania nie ma luzów, no i po pierwsze jak Ci się to przytrafi to odłącz kabel zasilania od kierownicy i podłącz go ponownie, ale ten kabel co jest przy kierownicy, a nie odłączaj od prądu i zobacz czy kierownica będzie działać normalnie.

  • Dobra wypowiedź 1
Karol38672
komentarz
komentarz

Wygląda na awarię zasilacza, ta kierownica działa tak że zasilacz odpowiada za force feedback reszta w zasadzie zasilana jest przez usb. Do objawów jakie opisujesz pasuje uszkodzony kondensator. Jeśli masz kogoś kto ma taką kierownice to pożycz od niego zasilacz i zobacz czy będzie to samo. Jeśli jest na gwarancji to spróbuj oddać. Jeśli kupiłeś używkę i koleś nie będzie jej chciał z powrotem to za pewne czeka Cię naprawa zasilacza lub kupno nowego.

 

Możesz jeszcze sprawdzić czy kabel zasilania nie ma luzów, no i po pierwsze jak Ci się to przytrafi to odłącz kabel zasilania od kierownicy i podłącz go ponownie, ale ten kabel co jest przy kierownicy, a nie odłączaj od prądu i zobacz czy kierownica będzie działać normalnie.

Tak myślałem że to zasilacz ale chciałem się upewnić. Nie ma luzów i odłączenie też nic nie daje,jest na gwarancji ale chyba kupie podobny zasilacz w jakimś sklepie komputerowym. 


Dziękuję za odpowiedź :)

Krycha``
komentarz
komentarz

Oddaj na gwarancję, nie jesteś w końcu pewien czy to wina zasilacza.

  • Dobra wypowiedź 1
Karol38672
komentarz
komentarz

Mam jeszcze jedno pytanie. Mianowicie czy są jakieś specjalne sterowniki do tego sprzętu? Bo tutaj chyba nie ma http://support.logitech.com/pl_pl/product/driving-force-gt .

Karol38672
komentarz
komentarz

Następny problem z kierownicą pedał gazu jest ciągle przyciśnięty w grze ets 2 - Narazie zastanawiam się nad sprzedarzą a nie naprawą... Nie polecam.

Krycha``
komentarz
komentarz

Sprzedasz uszkodzoną? Boisz się oddać tą kierownice na gwarancje czy jak?

  • Dobra wypowiedź 1
Karol38672
komentarz
komentarz (edytowane)

Sprzedasz uszkodzoną? Boisz się oddać tą kierownice na gwarancje czy jak?

Nie boję się poprostu mam ostre problemy z kierownicą (Drogą jakby nie patrzeć) a oczekiwałem czegoś innego po tego poziomu kierownicy.A i chodziło mi bardziej o zwrot pieniędzy


Może opisze główny problem jeszcze raz: Jadę samochodem w jakiejkowiek grze i po uderzeniu w coś force feedback przestaje działać, odłączam z prądu zasilacz jakiś czas jeżdżę bez niego i znowu podłączam i działa do momentu stłuczki.

A to z Ets 2 rozwiązane trzeba usunąć config z dokumentów i profilu.

Karol38672
komentarz
komentarz

A polecacie jakieś gry warte kupna ?

Krycha``
komentarz
komentarz

ja ostatnio kupiłem taka sama i nie mam zadnych problemow ;)

No i tak powinno być. :)

 

A polecacie jakieś gry warte kupna ?

Zależy w jakie grasz, symulatory to Assetto Corsa lub Live for Speed, bardziej arcade to Gridy albo NFSy. Niektórzy dużo grają w Euro Truck Simulator 2.

  • Dobra wypowiedź 1
Karol38672
komentarz
komentarz

No i tak powinno być. :)

 

Zależy w jakie grasz, symulatory to Assetto Corsa lub Live for Speed, bardziej arcade to Gridy albo NFSy. Niektórzy dużo grają w Euro Truck Simulator 2.

Mam wszystkie te gry i właśnie szukam innych, ale to tutaj : http://www.forumpc.pl/topic/374679-gry-do-polecenia/

Gość
komentarz
komentarz

u mnie sie swietnie sprawdza w dircie - i euro trucku 2 , teraz moge godzinami jezdzic

  • Dobra wypowiedź 1
Karol38672
komentarz
komentarz

u mnie sie swietnie sprawdza w dircie - i euro trucku 2 , teraz moge godzinami jezdzic

Ale nie wyłącza się?

Eikichi
komentarz
komentarz

Sterownik to tylko logitech gaming software nic innego nie ma, ale ja i tak tego nie używam.

Nie zniechęcaj się w tej cenie to jedna z lepszych kierownic musiałeś mieć po prostu wadliwy model, albo sprzedawca sprzedaje sprzęt po naprawach jako nowe. Mam i używam i sobie chwale.

 

Z gier jako symulacje to polecam nowego dirt rally jest jako alpha póki co ale fajnie się prowadzi mega ciężko. Dobrym wyborem jest też project cars, moim zdaniem lepiej pasuje do tej kierownicy niż assetto corsa.

 

Nie mniej najlepszą grą w którą mi się grało to był grid 2 oraz grid autosport, co prawda arcadowo, ale force feedback w tej grze daje na prawdę dużo frajdy co prawda wykorzystuje tylko 360 stopni obrotu ale jeździ się bardzo przyjemnie.

Czasami zdarza się że kierownicy jest za czuła lub za mało i ciężko znaleźć idealne ustawienie lub force feedback nie oddaje dokładnie asfaltu, choć na forach jak czytać wiele osób wyłącza niektóre efekty moim zdaniem bez sensu. To grid był bardzo intuicyjny (ale nie jedynka na niej grało się fatalnie).

  • Dobra wypowiedź 1
Karol38672
komentarz
komentarz

A da się w Euro Truck Simulator 2 ustawić skręt o 900 stopni?

Eikichi
komentarz
komentarz

A da się w Euro Truck Simulator 2 ustawić skręt o 900 stopni?

Bez problemu, dział dość dobrze, choć wydaje się, że ciężarówki mają większy stopień obrotu niż 900.

  • Dobra wypowiedź 1
Karol38672
komentarz
komentarz

Bez problemu, dział dość dobrze, choć wydaje się, że ciężarówki mają większy stopień obrotu niż 900.

Tak, ale jak to zrobić?

Gość
komentarz
komentarz

Ale nie wyłącza się?

nie wyłącza się :) wszystko smiga spoko, tylko narazie jakis złamas ukradł mi konto steam i nie mam w co grać na niej....

  • Dobra wypowiedź 1
Eikichi
komentarz
komentarz

Tak, ale jak to zrobić?

Nic z tym się nie zrobi po prostu ustawiasz 900 stopni w sterowniku, a gra już sobie sama poradzi tylko widać, że kierownica ciężarówki kręci się więcej w porównaniu do obrotu na driving force gt

  • Dobra wypowiedź 1
Karol38672
komentarz
komentarz

Nic z tym się nie zrobi po prostu ustawiasz 900 stopni w sterowniku, a gra już sobie sama poradzi tylko widać, że kierownica ciężarówki kręci się więcej w porównaniu do obrotu na driving force gt

Aha, Dziękuje.

Karol38672
komentarz
komentarz (edytowane)

Może ktoś stąd zna odpowiedź?

http://www.forumpc.pl/topic/374890-the-sims-4-mod/


A problem rozwiązany oddaje na gwarancje dziękuję za wszelkie opdowiedzi ;)

 

 

 

Karol :)

LogitFix
komentarz
komentarz

Problem programowy a ten oddaje na gwarancję... 

 

90% sprzętu wysyłanego do autoryzowanego serwisu lub do sklepu gdzie się go kupiło wynika z winy użytkownika oraz syfu zainstalowanego na kompie.

Karol38672
komentarz
komentarz (edytowane)

Problem programowy a ten oddaje na gwarancję... 

 

90% sprzętu wysyłanego do autoryzowanego serwisu lub do sklepu gdzie się go kupiło wynika z winy użytkownika oraz syfu zainstalowanego na kompie.

Oddaje z winy zasilacza,Przecież z tego powodu wątek.

LogitFix
komentarz
komentarz

Oddaje z winy zasilacza

 

Nie powiedziałby, że to wina zasilacza bo jest to impulsówka czyli działa albo nie działa.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.