x-kom hosting

Kupno monitora

Argon
utworzono
utworzono

Witam. Chciałem dzisiaj zakupić monitorek BenQ FP93GP. Przeszedłem całe miasto i wszędzie mi powiedzieli, ze wycofano go ze sprzedaży... A z neta sciagac nie bede. W zwiazku z tym znów mam dylemat i prosze o pomoc :P

LEPIEJ PANORAMA CZY ZWYKLY KWADRAT? Z tego co słyszałem, to na panoramie strasznie kiepsko się gra. Nienaturalne kształty postaci itp.

Mam kilka swoich typów:

LG Flatron L1900J-BF

http://www.komputronik.pl/Monitory_LCD/Mon...y,id,29804,s,1/

LG Flatron L1954SM-PF

http://www.komputronik.pl/Monitory_LCD/Mon...y,id,47062,s,1/

LG L197WH-PF

http://www.x-kom.pl/index.php?show_prod=23...;_spl=&_ih=

Samsung SyncMaster 931BW

http://www.komputronik.pl/Monitory_LCD/Sam...pelny,id,36160/

Samsung SyncMaster 226BW

http://www.komputronik.pl/Monitory_LCD/Sam...pelny,id,36161/

A może jakies inne propozycje? :) Cena tak ok. 1000 zł. Prosze o fachową pomoc. :)

PS. monitor głównie do gier.

falcon1984
komentarz
komentarz

A gdzie mieszkasz, może podjedź do sąsiedniego większego miasta i kup tego BenQ jednak ?

Argon
komentarz
komentarz

Mieszkam w Słupsku :) Całkiem spore miasto, ale niestety monitorka nie ma. Nie mam zbyt blisko do jakiegos wiekszego miasta...

Sonido
komentarz
komentarz

Zdecydowanie ten Samsung SyncMaster 226BW sam go mam i nie mogę o nim złego słowa powiedzieć. Czasami może tylko denerwować zbyt mocne podświetlenie przycisku Power, ale jest to tylko taki nieznaczny szczegół. Poza tym LCD sprawuje się znakomicie.

Duży, dobre kolory no i efekt podczas oglądania filmów. Co 22 cale to 22 cale, 19stki się chowają ;)

Polecam!

Argon
komentarz
komentarz

SebaSonido: a jak wygladaja na nim gry?

Grunex
komentarz
komentarz

mój kumpel tez tego kupił niedawno...

Gry wyglądają bardzo dobrze

Sonido
komentarz
komentarz
SebaSonido: a jak wygladaja na nim gry?

Bardzo dobrze, szczególnie w nowych grach, gdzie mamy możliwość przełączenia obrazu na tryb 16:9 z 4:3 co poprawia wizualnie grywalność. W Call Of Duty 4 przykładowo gra wygląda po prostu - bajka!

Argon
komentarz
komentarz

A do tego monitora starczy GeForce 7900GS 256 MB? Udźwignie taka rozdzielke?

snip91
komentarz
komentarz

Przy takiej rozdziałce ta karta może wymiękać, ale na pewno pograsz w jakieś gierki. Na pewno lepszą kartą do tego monitorka byłby GF 8800GT 512MB :)

Argon
komentarz
komentarz

hmmmm.....znaczy sie monitor odpada :( kurde, szkoda... Zalezało mi na grze w rozdzielce wiekszej nic na zwykłych kwadratach 1024x768

falcon1984
komentarz
komentarz

Na zwykłej 19'' bez problemu pograsz na tej karcie 7900GS w rozdz. 1280x1024.

Kup jakiegoś LG 19'' w takim razie

Argon
komentarz
komentarz

No to LG Flatron L1900J-BF czy LG Flatron L1954SM-PF? :)

Sonido
komentarz
komentarz

No ale chyba monitor kupujesz na kilka ładnych lat, a grafę zawsze można wymienić. Bo zazwyczaj monitor wymieniamy rzadziej niż inne podzespoły w kompie. Dlatego ja bym wziął 22" i za jakiś czas wymienił grafę. Pograsz w 1280x1024 i nie zauważysz żadnych kwadratów. Ja grałem na takieh rozdzialce w Crysis'a i nie było żadnych probloemów. Poza tym rozdzielczośc 1680x1050 jest nominalną (maxymalną) rozdzielczością dla tego monitora, co nie oznacza, że nie można na nim grać, pracować w rozdzielczościach niższych.

Przemyśl to.

Argon
komentarz
komentarz

Z wymianą grafy to sie na razie nie spiesze, bo wszystkie gry chodza mi na full detalach :)

A na tym Samsungu 22" to mniej wiecej na jakiej rozdzielce bedą mi chodziły te nowsze gry?

Athlon x2 4800+

GF 7900GS

2GB RAM

snip91
komentarz
komentarz

1440x900 powinno chodzić na przyzwoitych detalach.

falcon1984
komentarz
komentarz
1440x900 powinno chodzić na przyzwoitych detalach.

Oj miałbym wątpliwości czy to 7900GS pociągnie ...

Sonido
komentarz
komentarz

To zależy oczywiście od gry, ale ogólnie w nowe gry na takiej rozdziałce to nie pogra, no chyba że na Low Details. Ale czy to wtedy ma efekt taka gra...?

snip91
komentarz
komentarz

1440x900 mają 19 calowe panoramy ;) Jak jednak nie będzie zadowalających detali to trzeba zjechać o "stopień" niżej z rozdziałką.

Argon
komentarz
komentarz

To na jakiej mniej wiecej rozdzielce bede mogl grac w np Call of Duty 4? :)

falcon1984
komentarz
komentarz

U mnie na 1280x1024 śmiga bez problemu CoD4 na max detale, na większych rozdz. nie sprawdzałem, bo BenQ ma max właśnie taką

snip91
komentarz
komentarz

1440x900 jest niewiele bardziej wymagająca niż 1280x1024, więc myślę, że CoD 4 poleci przynajmniej na średnich.

Argon
komentarz
komentarz

Falcon: lepiej kupic tą panorame czy BenQ? :) Znalazłem Bena w jednym sklepie ale za 950 zł...

falcon1984
komentarz
komentarz
Falcon: lepiej kupic tą panorame czy BenQ? :) Znalazłem Bena w jednym sklepie ale za 950 zł...

Zapodaj linka do tego monitora czemu taki drogi... :)

Do tej karty to nie wiem czy panorama nie jest zbyt wiele. Poza tym ja osobiście wole kwadratowe bo panoramy już widziałem w akcji i nei podoba mi się wolna przestrzeń po bokach podczas surfowania po necie. Do filmów też wole mieć czarną przestrzeń na dole żeby napisy łatwo móc czytać :)

Argon
komentarz
komentarz

Linka niestety nie mam, bo to taki malutki sklepik :)

To jak? Lepiej panorama czy ten BenQ? ;]

falcon1984
komentarz
komentarz

BenQ można brać ale za 850 zł max, na pewno będziesz zadowolony bo idealny pod GF 7900GS :)

Z panorama sam musisz zdecydować czy ci taki format monitora odpowiada czy nie, na max nominalnej jego rozdzialce nie pograsz, a jak odwzorowuje w niższych to nie wiem i jak gry pod tym chodzą ... (czy są jakoś rozciągnięte ?)

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.