x-kom hosting

Po kliknięciu "Zamknij" na ekranie laptopa pojawia się Blue Screen.

Przejdź do rekomendowanej odpowiedzi Autor: Youki ,
radekgra9
utworzono
utworzono

Witam,

Jak w temacie - podczas próby wyłączenia laptopa (od około 12 uruchomień) pojawia się Blue Screen. Od około dwóch miesięcy komputer znacząco zwolnił (dłuższy czas włączania się, dłuższy czas ładowania się folderów czy internetu itp...). Nwm czy jest to ze sobą w jakiś sposób powiązane - nie mniej jednak piszę o tym.  Zwolnienie to może jakiś problem z dyskiem(?) - nwm w jaki sposób to sprawdzić. Komputer oczywiście da się wyłączyć mechanicznie (poprzez przytrzymanie przycisku włączania) lecz nie jest to właściwe.

Dodatkowo obecnie ikony na pulpicie po kilku chwilach od włączenia się systemu  ustawiają się (same) względem "siatki" a były luzem...

 

ADWCliner  nie może zadziałać, gdyż nie można zamknąć systemu.

Mój antywirus to Avast.

 

Zdjęcie BS: http://images67.foto...2dc0d593gen.png

 

Informacje o laptopie:

ACER ASPIRE 5750G

Intel Core i5-2430M  2,4GHz

NVIDIA GeForce GT 520M

Windows 7 Home Premium 64bit (Service Pack 1)

 

Dodaję oczywiście zdjęcie komunikatu który się pojawia po ponownym uruchomieniu komputera jak i rapotr BlueScreenView.

Z góry dziękuję za zainteresowanie i pomoc.

 

Youki
komentarz
komentarz

Spakuj pliki z folderu Minidump i wrzuć na jakiś upload.

 

Włącz tryb awaryjny i zobacz czy wyłączając wtedy PC masz to samo. 

  • Dobra wypowiedź 1
radekgra9
komentarz
komentarz (edytowane)

http://www.megafileupload.com/Ock/Minidump.rar

 

Przy trybie awaryjnym wyłącza się normalnie.

Youki
komentarz
komentarz

Pokaż jakie procesy w trybie normalnym masz uruchomione po starcie systemu za pomocą menendżera zadań

  • Dobra wypowiedź 1
Youki
komentarz
komentarz

Wykonaj czysty rozruch i spróbuj go wyłączyć.

  • Dobra wypowiedź 1
radekgra9
komentarz
komentarz (edytowane)

Ok spróbuję tylko czy to nie usunie punktów przywracania systemu?

radekgra9
komentarz
komentarz

Tyle że po tym jak zaznaczę opcję czystego rozruchu muszę wyłączyć komuter w celu zapisania zmien czy jakoś tak... a ja nie mogę wyłączyć normalnie komputera - użyć trybu awaryjnego ?

Youki
komentarz
komentarz

Tak, z awaryjnego oczywiście. 

  • Dobra wypowiedź 1
radekgra9
komentarz
komentarz

W trybie czystym komputer działa tak jak powienien (nie zamula tak jak przez ostatnie kilka miesięcy) no i oczywiście wyłącza się normalnie.

Youki
komentarz
komentarz

No to teraz kwestia znalezienia, który z tych programów, które się uruchamiają sprawia problem.

Podejrzewam Avasta, bo dość często w logach się pojawiał. 

  • Dobra wypowiedź 1
radekgra9
komentarz
komentarz

Avast to przecież program antywirusowy, z założenia ma chronić a nie przeszkadzać... ale też tak uważam - bo odkąd go mam to komputer znacząco spowolnił. To może być celny strzał.

Masz jakąś sprawdzoną i dobrą metodę dogłębnego pozbycia się go?

radekgra9
komentarz
komentarz

Użyłem tego programu w trybie awaryjnym i usunął następnie poprosił o ponowne uruchomienie komputera - co też się stało. Komputer oczywiście uruchamia się w trybie czystym i gdy wyszukuje frazę "avast" na dysku to wyskakuje bardzo dużo różnych plików i folderów. Wszystkie są w c:\program files\AVAST Software i gdy klikam na nich dwa razy wyskakuje komunikat że "odwołuje się do lokalizacji która jest niedostępna. Może ona znajdować się na dyski twardym tego komputera lub w sieci.."
Wszystko to zajmuje jakieś 4,2 MB - czy mogę to wszystko bezpiecznie usunąć?

Youki
komentarz
komentarz

Tak, możesz. 

  • Dobra wypowiedź 1
radekgra9
komentarz
komentarz

Gdy klikam usuń nic się nie dzieje

Youki
komentarz
komentarz

Z trybu awaryjnego czy normalnego ? 

  • Dobra wypowiedź 1
radekgra9
komentarz
komentarz

Tryb normalny tylko że ten czysty - nie wróciłem jeszcze do normalnego bo na tym komputer dużo szybciej i przyjemniej działa tylo że nie ma np. Windows update ani touchpad nie ma swoich funkcji... Jak dodać te rzeczy i usunąć resztki avasta?

Youki
komentarz
komentarz

To zostaw te pliki

  • Dobra wypowiedź 1
radekgra9
komentarz
komentarz

Jak przejść do trybu normalnego tylko żeby był tak samo szybki jak ten czysty?

Youki
komentarz
komentarz

Ustaw, żeby Ci się uruchamiały podczas startu tylko niezbędne aplikacje jak sterowniki do touchpada itd 

  • Dobra wypowiedź 1
radekgra9
komentarz
komentarz (edytowane)

Gdzie można sprawdzić które to niezbędne i jak je włączyć? Sorki że tak dopytuję ale nie jestem zaawansowany

Youki
komentarz
komentarz

Jak masz tam w msconfig listę, którą wcześniej wyłączałeś to ją pokaż, powiem co i jak. 

  • Dobra wypowiedź 1
radekgra9
komentarz
komentarz

"Usługi" czy "Uruchamianie" ?

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.