x-kom hosting

chlodzenie procesora! pomocy!

Dragaoo
utworzono
utworzono

mam problem z chlodzeniem procka:/ a mianowicie mam zalozone chlodzenie AC Freezer 64 pro podobno dobre chlodzenie a temperature mam 55 stopni:( co to moze byc? procesor to AMD Athlon X2 4200 wiem ze AMD maja wysokie temp ale przy takiem chlodzeniu to powinno byc troszke mniej..

Dziadi
komentarz
komentarz

jak sprawdzales w biosie to masz za duza temp , sprawdz zakurzenie radiatora i przypomnij sobie czy masz na procku paste termoprzewodzaca

jak nie sprawdzales w biosie to zobacz

Dragaoo
komentarz
komentarz
jak sprawdzales w biosie to masz za duza temp , sprawdz zakurzenie radiatora i przypomnij sobie czy masz na procku paste termoprzewodzaca

jak nie sprawdzales w biosie to zobacz

wszedzie sprawdzałem w biosie w everescie 2 w programi od plyty i wszedzie okolo 55... kurzu nie ma bo wentyl jest nowy a co do pasty do była ta co ja dolaczaja w wentylatorze wystarczyło tylko zalozyc wentyl...ale na poprzednim boxowym chlodzeniu tez mi duzo robiło okolo 60 stopni...co to moze byc...

sox91
komentarz
komentarz

Temperatura jest w normie! To jest AMD a nie Intel. AMD mają to do siebie że się grzeją.

Gość
komentarz
komentarz

AMD się nie grzeją, nie wiem gdzie to wyczytałeś. Nie mówiąc o tym, że procek nie jest kręcony.

@Upewnij się, że dobrze założyłes chłodzienie /jak masz niby te 55C to dotknij radiatora - jak będzie letni/chłodny to będziesz wiedział, że źle założyłeś, sprawdź czy masz dobry przewiesz w obudowie, poukładaj kable, może zmień pastę na procesorze/. No i zobacz innymi programami - nie wiem, speedfan np., zobacz temp w biosie. Albo czujnik walnięty i tyle /bo ten procesor przy tym taktowaniu powinien miec min. 15C mniej/.

sox91
komentarz
komentarz

AMD mają wysokie temperatury może tak powiem ;) Temperatura jest w normie.

nokia
komentarz
komentarz

Zawsze tak było, że AMD były małymi grzejnikami;)

Intel ma dużo lepsze temperatury niż AMD i dlatego nie ma co porównywać;)

To że ktoś na Core 2 Duo ma 30st to nie znaczy, że amd x2 jak ma 40st to się przekrzewa;)

Temp. masz wmiarę dobre;)

Dragaoo
komentarz
komentarz

hajper no wlasnie to jest dziwne bo ja dokupywajac plyte i procka po zalozeniu na boxowym went. miałem 55 stopni pozniej zalozyłem okno w obudowie i temp wzrosła do 60 a po sciagnieciu sciany bocznej znow 55...a wentyl zakladali mi w serwisie i powiedzieli ze ta temperatura jest norma dla tego procka i sami nawet zakladali wentylator! a kumpel ma takiego samego i ma 38-44stopni troche to dziwne..no nic jutro kupie jakas lepsza paste i zaloze go jeszcze raz...w speedfanie pokazuje mi 48-50..co do kabli to mniej wiecej mam poukladane:)

Gość
komentarz
komentarz
AMD mają wysokie temperatury może tak powiem ;) Temperatura jest w normie.
Zawsze tak było, że AMD były małymi grzejnikami;)

Temperatury AMD prawie ZAWSZE były niższe niż Intela.

Może ktoś pamięta Presskota ? Co powiecie o tym? AMD miał gorące Palomino i tyle.

To, że teraz Intel jest chłodniejszy - jest, ale AMD wcale nie ma gorących procesorów - a już napewno nie 55C przy niekręconym 4200+ - do tego przy zmienionym chłodzeniu (tam jako pasta jest chyba MX-1).

sox91
komentarz
komentarz

HAjper co ty gadasz? Ty nie wiesz co piszesz chyba. Właśnie że dwirdzeniowe procesory AMD to grzejniki. Mają wyżesze tempertaury niż intel. Dragoo temperatury masz w normie.

Gość
komentarz
komentarz
HAjper co ty gadasz? Ty nie wiesz co piszesz chyba. Właśnie że dwirdzeniowe procesory AMD to grzejniki. Mają wyżesze tempertaury niż intel. Dragoo temperatury masz w normie.

http://www.legitreviews.com/article/375/4/

Jeszcze coś? Znajdź mi test, gdzie temperatury niekręconego 4200+ są na poziomie 55C.

Aha... Widziałes może temperatury Pentium D? Nie ? Podpowiem Ci - przy podkręceniu PD 805 do 3500MHz procesor bez problemu osiąga 60C przy chłodzeniu Big Typhoonem.

sox91
komentarz
komentarz

Człowieku ale my to gadamy o dwurdzeniowym amd, a ty mi wyjeżdżasz z Pentium D. Temperatury są w normie. I nie opieraj się tylko na testac bo nie zawsze są one zgodne z rzeczywistością.

Dragaoo
komentarz
komentarz

jak mi nie pomoze zmiana pasty i zalozenie go jeszcze raz to nie wiem...ale dziwne to jest troche moze po prostu tak jak mowicie czujnik jest do niczego...no chyba ze taka jest temp tego proca..

hajper fajny tuning kompa...widziałem na oc-forum, robi wrazenie:D

sox91
komentarz
komentarz

TEMPERATURA JEST W NORMIE!

Gość
komentarz
komentarz
Człowieku ale my to gadamy o dwurdzeniowym amd, a ty mi wyjeżdżasz z Pentium D.

"Człowieku" - a Pentium D to nie jest dwurdzeniowe ? Haha :)

Temperatury są w normie. I nie opieraj się tylko na testac bo nie zawsze są one zgodne z rzeczywistością.

Nie są w normie. Drugi test > http://pclab.pl/art14865-7.html

Tym razem testowany Athlon 64 X2 4800+ osiągnął przy nieznacznie podniesionym napięciu - 1,375 V zamiast 1,35 V - częstotliwość 2,7 GHz. Wówczas temperatura spoczynkowa wzrosła z 37 do 41 stopni Celsjusza, zaś pod obciążeniem z 43 do 49 st. C. Zwiększając dalej częstotliwość podstawową osiągnęliśmy 12*233 MHz, co dało w efekcie pracę procesora na 2,8 GHz.

Widzisz taktowanie procesora? To 4800+, dużo wyższy zegar - i temperatura niższa.

To raz - dwa, na czym Ty opierasz stwierdzenie że X2 jest gorące ? Bo tak mówisz ? Poprzyj czymś swoje słowa bo pisać pierdoły bez faktów to i ja mogę.

TEMPERATURA JEST W NORMIE!

W Twoim świecie pewnie jest.

Gość
komentarz
komentarz

ja w starym mam pentiuma d i mam 30 stopni ..

Gość
komentarz
komentarz
ja w starym mam pentiuma d i mam 30 stopni ..

Pewnie podkręconego i na boxowym chłodzeniu... To, że na def. taktowaniu i na niskim napięciu schodził poniżej 40C to fakt, ale wystarczyło lekko go przykrecić i zaczyna się grzać.

W dodatku masz Pentium D 9xx i Pentium D 8xx - gdzie te pierwsze są w mniejszym nm i są chłodniejsze.

astrorek
komentarz
komentarz

55 to nie jest tak źle i 55 dla AMD to się mieści w normie.

PS. Co do AMD i Intela to nowe Conroe, Wolfdale, Kentsfield... zawsze są chłodniejsze od AMD, choć Prescotty (Pentium D i Pentium 4) zawsze zastępowały kaloryfery.

Dragaoo
komentarz
komentarz
55 to nie jest tak źle i 55 dla AMD to się mieści w normie.

PS. Co do AMD i Intela to nowe Conroe, Wolfdale, Kentsfield... zawsze są chłodniejsze od AMD, choć Prescotty (Pentium D i Pentium 4) zawsze zastępowały kaloryfery.

no ale ja nie moge patrzec na ta temperaturke:D musze ja jakos zbic...dam pare wentyli do kompa i moze troszke zejdzie:P

Dziadi
komentarz
komentarz

sprawdz radiator jak chłodny to znaczy ze czujnik źle działa

Dragaoo
komentarz
komentarz
sprawdz radiator jak chłodny to znaczy ze czujnik źle działa

no własnie chlodny nie czuc tego ciepla...

Dziadi
komentarz
komentarz

sprawdz czy dobrze przylega do procka jesli dobrze to znaczy ze czujnik przekłamuje a tych postów co mowią ze temperatura w normie bo to AMD nie słuchaj bo bzdury pleca u mnie u kolegi przy 65 C gasil sie komp a wy mi tu pitolicie ze 55 to norma ahahahaa Jak smiecie sie tu rejstrowac !!!

Gość
komentarz
komentarz
sprawdz czy dobrze przylega do procka jesli dobrze to znaczy ze czujnik przekłamuje a tych postów co mowią ze temperatura w normie bo to AMD nie słuchaj bo bzdury pleca u mnie u kolegi przy 65 C gasil sie komp a wy mi tu pitolicie ze 55 to norma ahahahaa Jak smiecie sie tu rejstrowac !!!

Wiesz, rejestrować się powinien każdy. Ale tak to jest, jak ktoś ma wiedzę tylko teoretyczną i wyczytaną a nie praktyczną. W sumie nawet jakby mieli wiedzę teoretyczną, wiedzieliby jakie są temperatury.

A temperaturę wyłączenia się kompa można sobie ustawić w biosie, więc akurat te 65C nic nie znaczy ;)

Dziadi
komentarz
komentarz

no wiem ze bylo ustawione ale 55 C dla AMD TO NORMA !!!! Kto tak śmie pisać to po prostu zal mi takich ludzi !!!

Lewy12
komentarz
komentarz

Na tym chłodzeniu co posiadasz temperatura powina mieć około 40 (sam mam to samo chłodzenie) stopini w spoczynku i jeśli nie jest kręcony to w stresie nie powinien przekraczać 45 stopni. Zobacz czy w stresie tem. procka się podniesie jeśli nie to znaczy że czujka jest walnięta.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.