x-kom hosting

Gigabyte Ga-P31-DS3l i goodram

falcon1984
komentarz
komentarz

Powoli, krokami zmieniaj powiedzmy co 50MHz, ale zacząć możesz od razu od 2.2GHz :)

ke3r
komentarz
komentarz

jak już wykręcę te 2.5 ghz to konieczne sa testy stabilności, gdzieś wyczytałem że jak jest na auto to wraz z zwiększaniem fsb procka to też coś innego się zmienia może coś mi się stać z kompem? czy zostawić wszystko standardowo?

falcon1984
komentarz
komentarz

Nie, nic się nie stanie. Możesz zostawić na AUTO napięcie lub dać defaultowe na sztywno.

ke3r
komentarz
komentarz

mam pytanie mam ustawione na 2,3ghz i czy to normalka że ram też mi się podkręcił do 1010mhz ?

falcon1984
komentarz
komentarz

Na tym chipsecie chyba normalka, ramy się z prockiem kręcą jednocześnie. Ale coś wysoko jednak ponad 1000 MHZ

ke3r
komentarz
komentarz

teraz mam takie statsy :

Core Speed 2,34 ghz

bus speed 260mhz

rated fsb 1040 mhz

jak ustawie na 265 fsb to system mi się ładuje, widać pulpit po czym komp sie samoczynnie restartuje co może być przyczyna ?

falcon1984
komentarz
komentarz

A timingi i napięcie dla pamięci jak ustawiłeś ?

ke3r
komentarz
komentarz

nic nie zmieniałem bo panowie mówili że dojde do 2,5 ghz tak o podnosząc napiecię tak wszystko mam default, jak mam coś zmienić to napiszcie tak łapotologicznie dla nooba :D

falcon1984
komentarz
komentarz

Jakie te pamięci masz dokładnie ?

ke3r
komentarz
komentarz

goodram ddr2 2gb jedna kośc 800mhz

falcon1984
komentarz
komentarz

Poszukaj zalecanego napięcia (DRAM Voltage) i timingów (DRM Timings) i jest ustaw w Biosie

Albo podaj link do nich tutaj

snip91
komentarz
komentarz

Napisane tylko, że napięcie 1.8V, podane tylko opóźnienie CL5. Timingi ma zapewne 5-5-5-18 2T.

ke3r
komentarz
komentarz

jeżeli tak jest to napisze ktoś dokładnie co mam ustawić aby było ok ? tak jak dla nooba :Dbtw. rotflola zauważyłem teraz wlączyłem kompa to mi się zmieniły ustawienia już nie mam podkręconego procka lol?

snip91
komentarz
komentarz

Poszukaj w BIOS-ie opcji DRAM Timings Control lub coś w tym stylu i pierwsze 4 wartości ustaw tak: 5-5-5-18, znajdź Command Rate (w tej samej zakładce) i ustaw 2T. Poszukaj DRAM Voltage, DIMM Voltage,VDIMM, lub coś w tym stylu i ustaw na 1.8V.

ke3r
komentarz
komentarz

1,8v to nie za dużo?

snip91
komentarz
komentarz

Nie, to standardowe napięcie dla tych kości.

ke3r
komentarz
komentarz

comand rate nie mogę znaleść nigdzie w biosie, z tym ustawieniem na 1,8 to jest taka opcja ? : DDR2OverVoltage Control?

snip91
komentarz
komentarz

Tak, to ta opcja. Jak możesz wybrać napięcie to daj 1.8V.

Command Rate jest w zakładce z timigami, Timings Control lub coś w tym stylu.

ke3r
komentarz
komentarz

nie ma tam takiej zakładki a w tym ddr2overvoltage control max do 0,7v jest i kolejno kolory są im wyższe z różowego do czerwonego

snip91
komentarz
komentarz

Czyli tu chodzi o zwiększenie napięcie, pewnie pisze +0.1V, +0.2V itd. W takim wypadku nic nie zmieniaj bo jest pewnie 1.8V. Albo sprawdź w jakimś programiku jakie masz aktualne napięcie.

ke3r
komentarz
komentarz

w cpu-z pisze fsb:ddram 1:2

5:5:5:12 comand rate 2t

ale chyba jest 1,8 to teraz będę mógł więcej podkręcić tak ? czy coś zmienić jeszcze?

snip91
komentarz
komentarz

No to jest dobrze. Napięcie do OC będzie można trochę podnieść, ale próbuj na takim.

ke3r
komentarz
komentarz

dobra weszlo na 2,4 ghz mam pytanie czy muszę za każdym razem już sprawdzać jakimiś programami jak tak to takimi ?

snip91
komentarz
komentarz

Stabilność Orthosem, temperatury Everestem.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.