x-kom hosting

Czy do mojego kompa będzie pasować GTX 970 ?

Gość
komentarz
komentarz

ktora wersja sterownikow masz zainstalowana?

mateuszplex
komentarz
komentarz

ktora wersja sterownikow masz zainstalowana?

347.25

Gość
komentarz
komentarz (edytowane)

u mnie nic takiego nie wystepuje, probowales starszej wersji sterow??problem wystepuje na zintegrowanej karcie graficznej?

mateuszplex
komentarz
komentarz (edytowane)

u mnie nic takiego nie wystepuje, probowales starszej wersji sterow??problem wystepuje na zintegrowanej karcie graficznej?

Na tych wersjach nic nie jest lepiej

 

GeForce Game Ready Driver WHQL     347.25     22.1.2015

GeForce Game Ready Driver WHQL     347.09     23.12.2014

GeForce Game Ready Driver WHQL     344.75     18.11.2014

 

Ale na tej troszke mniej tych zacięć

GeForce Game Ready Driver WHQL     344.65     10.11.2014

 

mateuszplex
komentarz
komentarz

Jak w tematcie bo podobno karta GTX 970 ma mniej pamieci vram niz miała miec co to znaczy ?

Silu
komentarz
komentarz

video ram. To te gigabajty przy nazwie karty. 

Gość
komentarz
komentarz

Jak w tematcie bo podobno karta GTX 970 ma mniej pamieci vram niz miała miec co to znaczy ?

gtx 970 nie ma mniej niz miala miec - poprostu z niewiadomych jeszcze powodow przy uzyciu wiecej jak 3.5gb vram w niektorych przypadkach wiecej juz jak 3 nawet wystepuje duzy spadek predkosci

Abyssal
komentarz
komentarz (edytowane)

Ale nie w grach :P nie ma się czego obawiać.

Podobno ten spadek jest niezauważalny, tylko ludzie robią jakąś szopkę w internecie. Czyżby Amd tak ruszyło ten temat? :)

Gość
komentarz
komentarz

Podobno

podobno 2pac i majkel dzekson nadal żyją... podobno


Ale nie w grach :P nie ma się czego obawiać.

tak sie akurat składa że w grach - i tu tkwi problem

Youki
komentarz
komentarz

Ta mniejsza ilość pamięci ma znacznie mniejszą przepustowość, przez co następuję spadek klatek, w momencie gdy gra potrzebuję większej ilości pamięci. Tak w skrócie łopatologicznie mówiąc. 

Abyssal
komentarz
komentarz (edytowane)

Spadek paru klatek naprawdę jest o co robić afere :D

5Fps mam mniej, nie no zajeb*** Nvidie. :)

Beaker
komentarz
komentarz

https://www.youtube.com/watch?v=ZQE6p5r1tYE


https://www.youtube.com/watch?v=xMA9xKn0DaE

 

Jak to jest grywalne, to ja jestem prawdziwym muppetem.

Abyssal
komentarz
komentarz (edytowane)

Te filmiki są specjalnie niektóre robione żeby rozbujać temat, albo żeby hejtować Nvidiie (fanboje ATI)

"He's running TWO GAMES SIMULTANEOUSLY to make this happen!"

"this is so much fake.. like you could drive like that with 1 frame every 20 seconds.. obviously screenshots and shittalk :)"

"I'm not planning to play 4K in the near future so.."  - Dokładnie ja nie będę grał powyżej fullHD więc mnie ten problem i płaczu innych nie dotyczy :)

"gtx 970 is not for 4k gaming,move along ppl."

"there is no better card than 970 for that price."

"My EVGA 970 FTW reached 3.9 Gb in Shadow of Mordor at 4K high settings and it runs smooth all the time."

 

"Jak to jest grywalne, to ja jestem prawdziwym muppetem." 

Na Radeonach i w takich ustawieniach też jest nie grywalne bo z FPS jest pokaz slidów :)

 

Gdzieś czytałem że popracują nad naprawieniem tego przez sterowniki, zobaczymy.

Ale też ludzie robią wielkie spiny, 4k na tą kartę to jest sporo za dużo.To nie jest jakiś Titan, dobra karta do grania w ultra rozdzielczościach najlepiej w fullHD.

Jak ludzie chcą 4k to niech biorą Titana albo SLI.Za tą cenę nie znajdziesz tak dobrej karty jaką jest 970, ale i tak ludzie będą narzekać na wszystko.Gdyby za darmo ją dawali i to tez by się pluli że rwie. 

 

 

Gram W Far kraja 4 w FullHD i Ultra/high/.. i nie przekraczam 3.5GB wiec nie mam problemu.

To samo z innymi grami,nawet udało mi się przekroczyć i nie mam takich fake jazd jak na filmie :)

Gość
komentarz
komentarz

tak samo jak amd zalezy na dokopaniu zielonym tak samo zielonym zalezy na odkreceniu kota ogonem... bardzie sie sklaniam propagandzie zielonych ze problemu nie ma niz ze czerowoni kombinuja - jeszcze nie wypuscili swoich modeli wiec przypuszczam ze dokopia wydajnoscia zielonym a kto wie moze i cena - ja po zgonie swojej 970 strixa bez najmniejszego powodu od tak o sobie poprostu postanowilem ze jak tylko wroci nowa / naprawiona , sprzedaje odrazu i biore 780ti

Abyssal
komentarz
komentarz (edytowane)

Ale zgona to ona zaliczyła pewnie dlatego że kombinowałeś w biosie, albo jeszcze bardziej ją podkręcałeś czy nie?

Albo te temperatury super 60-70stopni w idle? Padła sobie od tak? 

Ja mam G1, i jedynie ustawiłem na idlu 960 Rpm (30-33stopni C) i więcej nie kombinuje bo nie potrzebuje.

Nie narzekam na tą kartę na razie.

rafalluz
komentarz
komentarz

gtx 970 nie ma mniej niz miala miec - poprostu z niewiadomych jeszcze powodow przy uzyciu wiecej jak 3.5gb vram w niektorych przypadkach wiecej juz jak 3 nawet wystepuje duzy spadek predkosci

 

Z wiadomych - 970 ma dwie partycje pamięci - jedna 3,5 GB, druga 0,5 GB. Razem daje to 4 GB jak należy, ale ta druga partycja jest dużo wolniejsza od pierwszej, stąd mogą być spadki, gdy użycie pamięci przekroczy 3,5 GB.

Gość
komentarz
komentarz

Ale zgona to ona zaliczyła pewnie dlatego że kombinowałeś w biosie, albo jeszcze bardziej ją podkręcałeś czy nie?

Albo te temperatury super 60-70stopni w idle? Padła sobie od tak? 

Ja mam G1, i jedynie ustawiłem na idlu 960 Rpm (30-33stopni C) i więcej nie kombinuje bo nie potrzebuje.

Nie narzekam na tą kartę na razie.

no widzisz tak sie sklada ze nic a nic nie kombinowalem . poprostu jak codzien wlaczylem bf4 najpierw pokazal sie bialy obraz zanim gra sie wogole wlaczyla wiec przeladowalem gre raz jeszcze doslownie 2 minuty zagralem i koniec czarny ekran , dzwiek sie zwiesil komputer sie uruchomil ponownie ale obraz juz nie i ot cala historia...oczywiscie probowalem wszystkiego reinstall sterownikow, obu portow PCI-E, uzycie drugiego kabla zasilajacego, reset CMOS

Abyssal
komentarz
komentarz (edytowane)

no widzisz tak sie sklada ze nic a nic nie kombinowalem . poprostu jak codzien wlaczylem bf4 najpierw pokazal sie bialy obraz zanim gra sie wogole wlaczyla wiec przeladowalem gre raz jeszcze doslownie 2 minuty zagralem i koniec czarny ekran , dzwiek sie zwiesil komputer sie uruchomil ponownie ale obraz juz nie i ot cala historia...oczywiscie probowalem wszystkiego reinstall sterownikow, obu portow PCI-E, uzycie drugiego kabla zasilajacego, reset CMOS

O kurde... widocznie trafiłeś jakiś egzemplarz z wadą fabryczną.

Gość
komentarz
komentarz

tsaa , co ciekawe ludziom tak padaja maxwelle roznych marek - jak tylko wroci z naprawy czy nowa czy naprawiona to sprzedaje i biore 780 Ti

mateuszplex
komentarz
komentarz

tsaa , co ciekawe ludziom tak padaja maxwelle roznych marek - jak tylko wroci z naprawy czy nowa czy naprawiona to sprzedaje i biore 780 Ti

Maxwelle od nvidii to tylko GTX 960, 970, 980 ale bardzo dużo ludzi kupiło GTX 970 i nie mają problemów a ty widocznie miałeś pecha bo trafiłeś na kartę z wadą fabryczną ale też zobacz cene gtx 780 ti a 970 mega różnica . Gdzieś czytałem ze Nvidia powoli będzie już przestawać produkować modele 760 770 780 i mają one znikać ze sklepowych półek a na ich miejsce mają wejść 960 970 980 ale czy to prawda nie wiem

Gość
komentarz
komentarz

Maxwelle od nvidii to tylko GTX 960, 970, 980 ale bardzo dużo ludzi kupiło GTX 970 i nie mają problemów a ty widocznie miałeś pecha bo trafiłeś na kartę z wadą fabryczną ale też zobacz cene gtx 780 ti a 970 mega różnica . Gdzieś czytałem ze Nvidia powoli będzie już przestawać produkować modele 760 770 780 i mają one znikać ze sklepowych półek a na ich miejsce mają wejść 960 970 980 ale czy to prawda nie wiem

mega różnica bo 780 Ti dziala jak należy 

mateuszplex
komentarz
komentarz

mega różnica bo 780 Ti dziala jak należy 

970 też ale to zalezy na jaką się trafi jeden trafi na taką co działa bez problemu 4 lata a inny trafi na taką co działa 3 miesiące i po niej ale jest gwarancja . Cena 780 ti a 970 też jets różna i ogromna

Gość
komentarz
komentarz

w UK roznica wynosi 30 funtow 970strix vs 780Ti phantom

mateuszplex
komentarz
komentarz

Siemka ostatnio zajrzałem do kompa i chciałem porobić kilka zdjęć i wiem ze to co powiem jest dziwne i głupie ale mam karte graficzną GTX 970 Armor i cały radiator i wentylatory trzymają sie na ciękiej płytce i czy jest szansa albo był przypadek ze komuś sama z siebie pękła karta lub podczas przenoszenia kompa mówiąc przenoszenie nie myśle o upadku oto zdjęcie jak to wygląda

 

http://www34.zippyshare.com/v/57h6dtSy/file.html
http://www34.zippyshare.com/v/JSMJ1gpJ/file.html

Youki
komentarz
komentarz

Może się wykrzywiać pod ciężarem, jeśli chłodzenie swoje waży.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.