x-kom hosting

jak podpiąć subwoofer pod wieżę

Przejdź do rekomendowanej odpowiedzi Autor: inches666 ,
sneik1994
utworzono
utworzono (edytowane)

Witam posiadam wieżę LG cm 4341 i zakupiłem do niego subwoofer koda sw 1000 bo brakowało mi basu :) i tu moje pytanie jak to podłączyć ze sobą aby grało :)


To jest tył wiezy:[attachment=34328:20140921_202111.jpg]

A to tył subwoofer a:
[attachment=34329:4620135419_3.jpg]

Edytowane przez sneik1994

maciek14166
komentarz
komentarz

Przejsciowka 2xRCA/Jack 3,5mm

inches666
komentarz
komentarz

Z tego co widzę to ma on własne zasilanie ale nie ma wyjścia na wieży. Ja bym podłączył rozgałęziaczem z wyjścia. Tj jeden kabel wysyła sygnał, rozdziela się i część sygnału idzie na wierzę a część na subwoofer. Ja nie widzę innej możliwości

sneik1994
komentarz
komentarz

A dało by radę np. Kablami głośnikowy wyjść z subwoofer z tyś zakręconych styków i podlaczyc się do wieży tam gdzie głośniki się wpina a potem kolumny podpiąć w to samo miejsce co suba albo na subie w te zakręcone styki??

inches666
komentarz
komentarz

Możesz spalić wieżę. Wyjście jest orzeznaczone zazwyczaj dla 8 lub 4 Omów. Dodając subwoofwer możesz ją po prostu spalić

sneik1994
komentarz
komentarz

Aha to jaki masz pomysł jak to podłączyć

inches666
komentarz
komentarz

Już Ci napisałem. Dla mnie jedynym wyjściem byłoby rozdzielenie sygnału przed wejściem. Samego sygnału z wieży się nie da wysłać z tego co widzę. Takie wieże nigdy nie są robione do pracy z innymi częściami, to ma być all in one. Same basy masz pewnie podbite na maksa na wieży? Jedyna opcja która zostaje to wyjście słuchawkowe ale wtedy nie będziesz miał dźwięku na głośnikach a tylko na subwooferze

sneik1994
komentarz
komentarz

Aha to kijowo czyli nie ma szans aby działało

inches666
komentarz
komentarz

Ja nie widzę. Chyba że do słuchania muzyki używasz gniazda Aux In

sneik1994
komentarz
komentarz

Tak mam kabel z 2xrca/3.5mm jack

inches666
komentarz
komentarz

Musiałbyś mieć rozdzielacz jack męski na dwa damskie i puścić dwa kable jack/2xrca, jeden do wieży a drugi do subwoofera. Nie dam 100% gwarancji na to że sygnał będzie taki jak byś chciał ale koszt rozdzielacza + kabla to około 10zł więc wiele do stracenia nie masz

sneik1994
komentarz
komentarz

Możesz mi linki podesłać jak to wyglada
Na innym forum piszą mi ze nie będzie problemu z podłączeniem suba pod wejście głośnikowe na wieży

inches666
komentarz
komentarz

Jak chcesz ryzykować to ryzykuj. Ja bym się nie bawił. Z tego co mi wychodzi to jeśli podłączysz pod jeden kanał to jeden kanał będzie głośniejszy. Jeśli pod obydwa to możesz coś zepsuć. 

Jacek_zpsa7694301.jpg

 

A tak to wygląda wg. mnie. O ile sygnał na wejściu nie będzie za słaby to powinno wszystko być okej

sneik1994
komentarz
komentarz

A to na.niebiesko co podpisałem wejście.tego Jacka wpina do wejścia słuchawkowego na wieży ??

inches666
komentarz
komentarz (edytowane)

Nie, do sygnału który wchodzi do aux. jak podłączysz słuchawkowe-aux to możesz spalić wieżę. Czyli na przykład MP3 albo telefon.

Edytowane przez inches666
sneik1994
komentarz
komentarz

Na wzmacniacz ma wejścia wielopoziomowe to chyba raczej można tak podpiąć pod wejścia głośnikowe

inches666
komentarz
komentarz

Nie rozumiem co napisałeś

sneik1994
komentarz
komentarz

Chodzi mi o to że ten subwoofer ma wejście wielopoziomowe które można podlaczyc pod wieżę pod tę zaciski a od suba podlaczyc kolumny

inches666
komentarz
komentarz

Tak ale opory nie będą się zgadzały na wyjściu ze wzmacniacza. Jak chcesz to tak podłącz, ja wolałbym nie ryzykować wieży a kabelek + rozdzielacz Ci nic nie zepsuje

sneik1994
komentarz
komentarz

Ale subwoofer jest aktywny ma swój zasilacz a to podłączenie do wiezy to tylko po to aby udać sygnał to chyba nic złego się nie stanie :) zobaczę spróbuję tak i tak
Czyli do twojego pomysłu muszę kupić kabel z chinchami żeńskim i 2 x Z meskimi zna których końcu jest jack
Subwoofer z wejściem wysokopoziomowym podłącza się pod terminale głośnikowe w wieży.Wtedy głośnością suba będziesz sterował więżą.
Sposób z jackiem jaki Ty podałaś nie zda egzaminu, ponieważ odłączył byś wtedy kolumny od wieży i grałby sam subwoofer.
Tak mi napisali
A i na wieży nie mam wejścia słuchawkowego tylko Portable in

inches666
komentarz
komentarz

Potrzebujesz 2xRca/jack stereo męski i rozdzielacz jack stereo na 2x jack stereo

sneik1994
komentarz
komentarz (edytowane)

Zamieniłam się z siostrą wieża Philips fw 535C tutaj kęs wejście na subwoofer jak to teraz podlaczyc i jaki kabel muszę kupić bo nie mam takiego kabla ??
Tył wieży i subwoofera

Edytowane przez sneik1994
sneik1994
komentarz
komentarz

To dziwne mam taki kabel Ale ten mini jack nie.chce.wejść.w to wejście.na wieży :/
Wchodzi mi ten 2,5 mm
Albo przejaciowke dokupie

inches666
komentarz
komentarz

To co masz na wieży wyglądami na chinch/rca. Tak samo wygląda?

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.