x-kom hosting

Bluescreen win7 po wyłaczeniu gier lub programów

anioł2009
komentarz
komentarz

Póki co po instalacji Microsoft Esentials system jakoś włączył sobie pobieranie aktualizacji (zawsze miałem wyłączone) i pobrał w liczbie 157 całą noc się to instalowało.

 

78 w pełnym obciążeniu to dużo mówicie ? Mam gdzieś arctic mx1 najwyżej zapodam ją na cpu i gpu... Nie wiem jak z termopadami, jakiej grubości ewentualnie zakupić.

Gość
komentarz
komentarz

jak mniemam to jest intel zgadza sie? w takim przypadku to duzo w obciazeniu powinien sie zatrzymac na 60 - 65 max

  • Dobra wypowiedź 1
anioł2009
komentarz
komentarz (edytowane)

Core i3 2,1ghz z kartą gf gt540m 1gb ddr3.

Gość
komentarz
komentarz

no to zdecydowanie 78c to za duzo

  • Dobra wypowiedź 1
  • 2 tygodnie później...
anioł2009
komentarz
komentarz

Powitać.  Od momentu usunięcia wcześniej omawianych programów lapek nie wywala już BSODów. :)

Zastanawia mnie czego to była wina : MBAMA , Avasta a może Steama ??

Gość
komentarz
komentarz

mysle ze avast , aczkolwiek mam nadzieje ze zmieniles paste na procku bo te temperatury naprawde byly za wysokie

  • Dobra wypowiedź 1
anioł2009
komentarz
komentarz (edytowane)

Powitać....BSody ustapiły....Pasta wymieniona na cpu i gpu na taką ze srebrem... Jednakże o ile cpu w furmarku osiąga 72 stopnie to karta grafiki do 98 stopni szczytuje... Nie wiem czy to normalne i czy to może być wina pasty ??? Ze standardową plasteliną której było na gpu od groma nie pozwalała gpu na przekroczenie 91 stopni w furmarku.... Na nowej pascie jest 98...Nie dałem ani za mało ani za dużo... 

Pasta to AG Silver  ( TC 3,8 W/mK ) ...  Radiatory również są dokręcone dobrze...

Gość
komentarz
komentarz (edytowane)

wczesniej byla tasma termoprzewodzaca czy pasta? - furmarkiem bym sie zbytnio nie sugerowal, bywa za ciezki na coolery w skrzynkach co mowa w lapku

  • Dobra wypowiedź 1
anioł2009
komentarz
komentarz (edytowane)

Wcześniej była pasta...Było jej bardzo dużo aż nie było widać rdzenia...Natomiasz na starej pascie jak pisałem w furmarku temp trzymała się na poziomie 91 stopni...

A teraz dobija do 98 i pewnie dalej (choc na tym poziomie wyłączałem furmarka żeby nie przegrzać rdzenia).... 

Zaraz idę po nową pastę, wydaje mi się że ta ma po prostu za słabe przewodnictwo cieplne....

 

[edit] zamówiłem arctic silver 5...jutro ją nałożę i zobaczymy jak temperatury będą się kształtowały.

Gość
komentarz
komentarz

kup arctic cooling mx2 oraz buteleczke alkoholu izopropylowego , wyczysc alkoholem a nastepnie zaaplikuj paste

  • Dobra wypowiedź 1
anioł2009
komentarz
komentarz (edytowane)

Zamówilem już arctic silver 5...Waciki z alkoholem izoprop. już są w domu :P

 

[update]

 

Arctic silver 5 założona.

 

Temperatury w idlu teraz:  cpu 41-45 stopni

                                           gpu 39-40 stopni (jesli aktywna)

 

Temperatury w furmarku:   cpu 60-63 stopnie  :cfaniak:

                                           gpu 71 stopni           :D

 

Jednak poprzednia pasta była beznadziejna.

 

 

Ponieważ pozbyłem się bsodów, temperatury wróciły do normy temat uważam za wyczerpany a wszystkim wypowiadającym się dziękuję i daję po + 

:)

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.