x-kom hosting

Dysk umiera czy programy kłamią?

Landox
komentarz
komentarz

A jak myślisz? Po co wkleiłem tego screena? Sam mam się domyślić nie znając się na smarcie czy z dyskiem jest już na tyle poważnie że mam przygotowywać się na wysłanie do producenta?

539
komentarz
komentarz (edytowane)

Nie wiem. Pisałeś: ,

 

Sterownik karty graficznej znowu zaczął walić bsodami (miałem z tym problem w lipcu i z niewiadomych przyczyn sam się naprawił), a teraz po starcie systemu twierdzi, że brakuje dwóch plików. Szybki skan sektorów niczego nie wykazał.

 

To chyba wystarczający powód, aby rozważyć czy oddać komputer do serwisu celem diagnostyki i ustaleniem dalszego toku postępowania.


 

 

A jak myślisz?

Myślę ,że się zadręczasz  niepotrzebnie tym problemem.

Może faktycznie nadszedł czas na oddanie komputera do serwisu.?

Landox
komentarz
komentarz (edytowane)

Po trzech miesiącach od złożenia całości z nowych części? Poza tym nie piszę na forum, żeby oddawać kompa jakiemuś "ekspertowi", który za zerknięcie weźmie stówę albo dwie.

Poprzednicy kazali obserwować parametry, więc wkleiłem screena po ok. dwóch tygodniach ze zwiększonymi wartościami.

 

 

 

Myślę ,że się zadręczasz  niepotrzebnie tym problemem

Yhym, oleję sprawę i później ujrzę komunikat o braku podpiętego dysku.

539
komentarz
komentarz

Rozumiem. Tym niemniej  temat rozpocząłeś 29 sierpnia. Trochę długo borykasz się z problemem. Tylko to miałem na uwadze, że być może pomoc serwisu była by szybka i skutecznie rozwiązała Twój problem. Nic ponadto.

Landox
komentarz
komentarz

Miałem obserwować parametry dysku, więc obserwuję. Żadnych spadków wydajności, dziwnych dźwięków itp. nie miałem i nie mam, więc trudno to nazwać problemem. Raczej potencjalnym problemem w razie padnięcia dysku.

Co do bsoda to raczej wina sterowników, bo znowu je przeinstalowałem i na razie jest ok.

539
komentarz
komentarz

Miałem obserwować parametry dysku, więc obserwuję. Żadnych spadków wydajności, dziwnych dźwięków itp. nie miałem i nie mam, więc trudno to nazwać problemem. Raczej potencjalnym problemem w razie padnięcia dysku. Co do bsoda to raczej wina sterowników, bo znowu je przeinstalowałem i na razie jest ok.

 

To już nie rozumiem ... Masz problem z komputerem czy nie masz?

Landox
komentarz
komentarz

Tak jak pisałem wcześniej - zaniepokoiły mnie odczyty smarta i poprosiłem o interpretację osoby, które się na tym znają.

539
komentarz
komentarz

To rozumiem i jak widać otrzymałeś przydatne informacje. Lecz w międzyczasie piszesz o niestabilnej pracy komputera spowodowanej problemami z kartą graficzną.  ( po czym w niedalekim czasie piszesz ,że problem rozwiązałeś).

 

Tak więc teraz czekasz na więcej informacji dotyczących parametrów smart Twojego dysku?

Jeżeli tak to ok, zmyliły mnie informacje na temat problemów z kartą graficzną, które były , ale już ich nie ma. 


Sterownik karty graficznej znowu zaczął walić bsodami (miałem z tym problem w lipcu i z niewiadomych przyczyn sam się naprawił), a teraz po starcie systemu twierdzi, że brakuje dwóch plików. Szybki skan sektorów niczego nie wykazał.

Co do bsoda to raczej wina sterowników, bo znowu je przeinstalowałem i na razie jest ok.

Tak więc chodzi wyłącznie o informacje na temat smart dysku. Ok ;)

hixmen
komentarz
komentarz

Do oceny dysku na podstawie smart dobrze jak jest podgląd całego. A nie fragment w tym przypadku. Z tego co widać coś się pogorszyło. Ale cały smart by dał może potwierdzenie z tego co widać. Nie zrobiłeś analizy powierzchni MHDD a w tym przypadku dobrze by było mieć dokładniejszy widok stanu sektorów. Jak przeinstalowanie sterownika pomogło bo wystąpiły braki plików. Jak nie uruchamiałeś jakiś programów czyszczących które te pliki mogły usunąć. To skłania do analizy programem MHDD.

539
komentarz
komentarz

I tak co tydzień, co dwa ? Co ile trzeba będzie tak sumiennie testować ten komputer/dysk?

Landox
komentarz
komentarz (edytowane)
Do oceny dysku na podstawie smart dobrze jak jest podgląd całego.

4QE4DaR.png

 

Analizę zrobię jutro albo w sobotę.

 

EDIT: Z tego co patrzyłem parametr BD to przekraczanie określonego zakresu pracy (High Fly Writes). Może ktoś to dokładniej opisać i co najważniejsze - gdzie jest granica? Aktualnie już 12, czyli dwa razy tyle ile było pod koniec sierpnia. :/

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.