x-kom hosting

Ogrom BSOD po reinstalu windowsa.

Que
utworzono
utworzono (edytowane)

Cześć, przeinstalowałem swój system jakieś półtorej miesiąca temu i od tamtego czasu nękają mnie co nawet 15 minut, a nawet zdarza się jeden po drugim. Oczywiście zdarzy się kilka godzin bez BSOD'a.

Dodam, że w domu komputer dostaje tego błędu, a jeśli komputer wezmę do kolegi, idzie całą noc i cały dzień (robie te same czynności co u siebie w domu) i komputer nigdy się jeszcze nie zresetował. (Niestety nie mam możliwości zamieszkać z nim :D)

 

CPU : Intel Pentium Dual Core E6600

Płyta główna : ASUSTeK Computer INC. P5G41T-M LX2/GB

Zasilacz : SilentumLine 425W (Qoltec) <-- tak wiem, do wymiany.

GPU : GeForce GT 240

RAM: 4,00GB 2-Kanałowy DDR3  (2 Kości po 2GB)

DYSK: Seagate ST3500418AS 500GB

 

Dodaje SS z bluescreenview,

14wftpt.png

ponadto sprawdzałem kości pamięci memtestem i po 12 cyklach na każdej z kości (testowałem po 1) wykazał 0 błędów.

Dodaje również ss z HDDLife Pro, oraz HD Tach

125rvqb.png

28tv0qv.png

Dodaje również spakowany folder minidump, jeżeli to ma pomóc.

http://www.speedyshare.com/cZBuT/Minidump.rar

slivero
komentarz
komentarz

U kolegi używasz swojego okablowania ?

Que
komentarz
komentarz

Jasne, wszystko swoje, oprócz monitora (podpinam do telewizora)

slivero
komentarz
komentarz

Przez HDMI ?

r102
komentarz
komentarz

Nu to podepnij jak u kolegi.

 

I badaj dalej.

Que
komentarz
komentarz (edytowane)

Nie, przez D-SUB

W domu też przez D-SUB mam, do telewizora też podpinałem. 

Youki
komentarz
komentarz

Masz możliwość sprawdzić na innym zasilaczu ? 

 

Z pracą innych urządzeń, które podłączone są do sieci elektrycznej nie ma problemów w domu ? 

Que
komentarz
komentarz (edytowane)

Nie, raczej nie, listwa jest porządna. Bodajże 75zł zapłaciłem, a reszta urządzeń działa bez zarzutu.

Na innym zasilaczu, niby dałbym rade, ale musiałbym mieć pewność że gdy podłącze zasilacz 750W to nic się z sprzetem nie stanie. 

Ktoś mi gdzieś mówił, że dysk jest rozjechany i pytałem czy można coś z tym zrobić więc zaproponował mi usunięcie wszystkich partycji, utworzenie dwóch i zainstalowanie windowsa ponownie tylko że na innej partycji niż dotychczas.

 

#EDIT

Próbuje defragmentacji dysku, (24% fragmentowane) może coś pomoże 

#EDIT 2

Dziwna rzecz, dysk nie chce dać się zdefragmentować.

Youki
komentarz
komentarz

Pokaż screena z zakładki Health z programu HD Tune to się przekonamy. 

Que
komentarz
komentarz

2ip8vm.png

2evgl1s.png

hixmen
komentarz
komentarz

A próbowałeś dzialanie bez pośrednictwa listwy. Ile masz wolnego na poszczególnych partycjach i jakiego defragmentora używasz.

Que
komentarz
komentarz

Nie próbowałem bez listwy, 

C:/ - 67.9GB

D:/ - 146 GB

E:/ - 146 GB

 

 

Uzywam Auslogics DiskDefrag

slivero
komentarz
komentarz

Takie pytanie czy u kolegi używasz internetu ?

Que
komentarz
komentarz (edytowane)

Tak, standardowo przez RJ-45 czasem się zdarzy antena WI-FI ale to bardzo rzadko . 

714601407409116518084.png 

Tak mam sieć zbudowaną w domu, dzisiaj odłączyłem router i podłączyłem kablem od switcha bezspośrednio do komputera bez routera.

Que
komentarz
komentarz

Odświeżam! 

Que
komentarz
komentarz

Refresh! 

Que
komentarz
komentarz

Odświeżam 

hixmen
komentarz
komentarz

Jak sytuacja bez pośrednictwa listwy. Sam dysk jest nie jest pewnym podzespołem ma dużo realokowanych sektorów. Niby nie ma badów w użyciu. Ale jak nastepowało realokowanie sektorów automatyczne wczasie użytkowania może dochodzić do błędów. Tylko dziwne że u kolegi nie działo się nic. Albo był fart jak była próba jednorazowa nawet kilkugodzinna. Czy może ta listwa coś knoci bo chyba z nią u kolegi nie byłeś. Może coś nie bardzo z linią w domu np. jakieś wahania napięc większe jak u kolegi. Możesz zmierzyc miernikiem porównać u siebi i u niego. A u siebie sprawdź czy będą bsody z alternatywnym systemem z innego nosnika. Czyli uruchom jakiegoś linuxa , Ubuntu z cd czy pena.

Que
komentarz
komentarz

Spróbuje na innej listwie, chociaż przed reinstalem windowsa nie dzialy się takie rzeczy a listwe mam dobry rok.

Que
komentarz
komentarz

Listwa zmieniona, dalej problem występuje. 

U kolegi wczoraj raz wyskoczył BSOD.

Nie mam miernika więc nie sprawdzę tych wahań.

hixmen
komentarz
komentarz

Jak jeszcze nie sprawdzałeś na innym sprawnym markowym zasilaczu. To by wypadało postarać się na próbę dokonać sprawdzenia.

Jak pisałem we wcześniejszym poście. Sprawdź działanie na alternatywnynm systemie z cd czy pena Linux mint czy Ubuntu. Bo sam dysk nie jest w najlepszym stanie i on jest jednym z podejrzanych. Ale jeśli już zacząć to od wymiany zasilacza może ma wahania napięć i np.  ten dysk nie ma tolerancji na takie warunki.

Que
komentarz
komentarz

Więc tak. 

Na zasilaczu 550W sprawdziłem, bsody dalej były.

ponadto próbowałem alternatywnego systemu z pendriva był to ubuntu.

I problem nie wystąpił, albo miałem farta.

hixmen
komentarz
komentarz

Uruchom wiersz poleceń cmd jako administrator. Po pojawieniu się czarnego okna wpisz chkdsk C: /f /r i zatwierdź T enterem. Przy następnym rozruchu systemu program się uruchomi i pozwól mu kontynuować nie przerywając, Zobaczysz czy będzie naprawiał. I jaki da końcowy komunikat możliwe że przy uruchamianiu systemu po naprawach, Czy da komunikat że wolumin jest wolny od błędów. Czy bsody dalej będą się pojawiać.

Que
komentarz
komentarz (edytowane)

Zrobiłem tak jak up, po ponownym uruchomieniu włączył sprawdził i wyskoczył szybki komunikat, bodajże że wolumin jest wolny od błędów.

 

# 15 minut po tym, wyskoczył BSOD 

hixmen
komentarz
komentarz

Zobacz w podglądzie zdarzeń systemu w tym czasie jak wystąpił BSOD . Czy zapisało jakiś błąd i wpisz w google czy wyświetli co dany błąd oznacza konkretnie. Jak kody błędów BSOD nie wyjasniają jednoznacznie co jest problemem. To może zapodaj Logi według instrukcji tego forum. Może da się odczytac konkretniej z logów co powoduje problem, sterownik czy coś innego. A w trybie awaryjnym próbowałeś też bsod występuje.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.