x-kom hosting

Problem po instalacji Win 8.1

Chris91
utworzono
utworzono

Witam wszystkich!

To mój pierwszy post na tym Forum więc mam nadzieję że dobrze trafiłem z umiejscowieniem tematu.

 

Mam problem z zainstalowaniem Windowsa 8.1 zarówno na dysku SSD i HDD. Przy dysku SSD przygotowuje wszystko jak według internetowych poradników przestawiam w UEFI Sata na AHCI, partycje konwertuje na PGT, dodatkowo przy instalacji wgrywam sterowniki bootdisk do marvela i saty ze strony Gigabyte, dysk HDD dysk wyczyszczony w diskparcie, partycja przugotowana pod system i ciągle to samo mimo tego że wszystko wykonane jest krok po kroku, przy komputerze grzebali dwaj różni serwisanci, którzy robili wszystko żeby ustawić tak żeby działało nic to nie daje.. no ale cóż odbiegam od tematu..(zważywszy na godzine posta, który wskazuje do której godziny walczyłem z windowsem). Problem jest następujący w momecie kiedy stoi "czysty" system wszystko jest ok. ale gdy tylko system/dysk wykona jakieś "Cięższe" zadanie jak zainstalowanie sterownika/ ściągnięcie czegokolwiek lub chociażby wyszukanie aktualizacji do windowsa w windows upadate komputer po ponownym uruchomieniu/wyłączeniu i włączeniu już się nie uruchomia, pokazuję się ekran startowy "latają" kropki w kółko i koniec... ekran czarny podświetlenie myszki się wyłącza i nic aż po jakimś czasie sam się wyłączy uruchomi ponownie i sytuacja się powtarza ekran startowy, kropki, czarny ekran i koniec.. Wszelka pomoc mile widziana, Za radę która pomoże rozwiązać problem obiecuje sowitą nagrodę w granicy rozsądku ;)

 

Parametry sprzętowe:

i7-4820k

GA-x79-UD3 rev1.1

Zotac 780AMP!

12 GB Ramu

 

Win 8.1 64-bit OEM

Zayfi
komentarz
komentarz
sterowniki bootdisk do marvela i saty ze strony Gigabyte

 

Po co?

 

Mozesz odpalić system w awaryjnym?

Chris91
komentarz
komentarz

Bo tak polecił mi serwisant, mogę odpalić w awaryjnym

Chris91
komentarz
komentarz

Gotowe. Wkleić tutaj czy jakoś ci podesłać?

Zayfi
komentarz
komentarz
Wkleić tutaj czy jakoś ci podesłać?

 

wstaw na wklej.org i daj linki

Chris91
komentarz
komentarz
Zayfi
komentarz
komentarz

Pokaz mi obrazek z menedżera Urzadzeń wszystkie gałezie porozwijane

 

dodatkowo obrazek z zarzadzania dyskami

Zayfi
komentarz
komentarz

sterowniki do chipsetu instalowałeś?

Chris91
komentarz
komentarz

Tak. jego zainstalowanie jak i czegokolwiek innego powoduje ten sam problem

Zayfi
komentarz
komentarz

widzisz czego nie masz w MU? To powinno byc wykryte w czasie instalacji.

 

z prawokliku na ten kontroler PCI  > szczegóły identyfikator sprzetu > podaj go

 

instalujesz w8.1 czy bez poprawek ?

Chris91
komentarz
komentarz

W momencie kiedy wysłałem ci te zdjęcia nie było sterowników do Chipsetu, chodziło mi to że po zainstalowaniu Windowsa, a następnie po zainstalowaniu czegokolwiek nawet sterowników chipsetu już się nie uruchamia.. Teraz zainstalowałem sterowniki do Chipsetu w trybie awaryjnym i już mam wszystko w Menedżerze Urządzeń poza monitorem Plug and Play.. instaluję Win 8.1 OEM

Zayfi
komentarz
komentarz (edytowane)
Teraz zainstalowałem sterowniki do Chipsetu w trybie awaryjnym i już mam wszystko w Menedżerze Urządzeń poza monitorem Plug and Play.. instaluję Win 8.1 OEM

 

co to za monitor? pewnie potrzebne są sterowniki

 

podaj mi mozesz odpalic CPU-Z w awaryjnym, co tam za ram siedzi i jaka jest wersja biosu

Edytowane przez Zayfi
Chris91
komentarz
komentarz

Monitor to Asus VE278N LED. Pamięć Kingston HyperX 2x 4gb KHX21C11T2K2/8X do tego jedna kość Kingston HyperX 4gb Red Fury HX318C10FR/4.. Wersja Biosu F20

Zayfi
komentarz
komentarz (edytowane)
do tego jedna kość Kingston HyperX 4gb Red Fury

 

wypnij ten ram i sprawdź czy bedzie obraz.

 

2. Podmień monitor.

 

3. Masz jakies stery do tego monitora? Bo nie widzę nic na stronie asusa.

Edytowane przez Zayfi
Chris91
komentarz
komentarz

Ram nie jest przyczyna jest dokupiony, wcześniej były tylko te dwie poprzednie sprawdzane w każdej konfiguracji i w każdym slocie, pojedynczo też, nie mam jak podmienić monitora. Sterowniki już zainstalowane.

Zayfi
komentarz
komentarz

No to albo grafika albo płyta.

 

Pobierz linuxa, np Ubuntu i zastartuj w trybie livecd. Jak zabangla to znaczy ze syetem albo sterownik jakowyś kuleje.

Chris91
komentarz
komentarz

Zrobione u serwisanta

Zayfi
komentarz
komentarz
Zrobione u serwisanta

 

co zrobione? konkrety.

Chris91
komentarz
komentarz

Odpalony był u niego Ubuntu na Livecd i bangla,

Zayfi
komentarz
komentarz

A widzisz brachu i tu jest trop. Czy przypadkiem cały problem nie powstaje w momencie instalacji sterów do grafiki?

 

Czy masz mozliwość instalacji W8 bez paczki poprawek do wersji W8.1?

Chris91
komentarz
komentarz

Nie problem powstaje przy wykonaniu jakiejkolwiek czynności czy to instalacja Chipsetu, czy to instalacja z Windows Update czy też przy instalacji Chorme. Niestety nie mam możliwości instalacji Win 8, Mam płytę z instalatorem Win 8.1 ;/.

Ściągnąłem teraz parę aktualizacji które mogą pomóc(szukałem na różnych forach), przeinstaluje system i je wgram może to coś pomoże...

Zayfi
komentarz
komentarz

Niestety nie mam możliwości instalacji Win 8, Mam płytę z instalatorem Win 8.1 ;/.

Ściągnąłem teraz parę aktualizacji które mogą pomóc(szukałem na różnych forach), przeinstaluje system i je wgram może to coś pomoże...

 

Pracuj na razie w awaryjnym. Pościągaj aktualizacje i zainstaluj. Ale nie wal wszystkich od razu. Instaluj po np. 3 restart i znowu.

Mało procowałem na W8, ale wiem że sprawia wiele kłopotów. Musisz analizować system cały czas, każda aktualizacja powoduje zmiany w systemie.

Chris91
komentarz
komentarz

Nie dam rady zainstalować tych aktualizacji w trybie awaryjnym

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.