x-kom hosting

Windows 7 uruchamia się tylko przez Boot Menu

keN.
komentarz
komentarz

Nie ma takiej opcji - nie mogę rozkręcać laptopa, bo jest na gwarancji. No nic, pozostaje mi serwis. Dzięki Panowie za próbę pomocy, temat można zamknąć.

hixmen
komentarz
komentarz

A jak się przedstawia sytuacja. Czy np. z botujesz instalkę Windowsa z dvd. Albo inna płyta botowalna z Linux czu jeszcze inna. Z ustawieniem napędu na pierwszym. Czy z botuje płyta z napędu bezpośrednio czy też przez boot menu. Ale i tak bym był skłonny do wypięcia fizycznego napędu żeby się przekonać czy zabotuje dysk bezpośrednio. Jak nie możesz rozbierać bo laptop na gwarancji. To chyba zostaje serwis. Jak wcześniej było dobrze na instalowanym nie raz Win 7. I nic specjalnego co by było Ci nieznane nie przestawiałeś w biosie. To by skłaniało do oddania do serwisu. Sam format jak sugerowałeś że po nim się zepsuło bootowanie. Nie przestawia raczej ustawień w biosie. A jak by był problem od dysku czy brakujących plików systemowych. To i przez boot menu by nie zabotowało albo by jakiś komunikat się pojawił. To niestety zostaje serwis. Jesteśmy ciekawi jak wykryją co było przyczyną.

  • Dobra wypowiedź 1
keN.
komentarz
komentarz

Spróbuje jeszcze zainstalować na nowo Windowsa, zobaczymy. Jak się nie uda to wtedy wyślę laptopa do serwisu i po odbiorze dam Wam znać, co było nie tak.

hixmen
komentarz
komentarz

Sprawdź profilaktycznie pamięci botowalnym memtestem +,  z płytki czy pena. Ale i tak by była wymiana w serwisie. Jednak czasem dobrze posprawdzać co nie co w domowych warunkach.

  • Dobra wypowiedź 1
Zayfi
komentarz
komentarz
Nie ma takiej opcji - nie mogę rozkręcać laptopa, bo jest na gwarancji.

 

Wymontowanie dysku, nagrywarki czy pamieci ram nie powoduje utraty gwarancji. To nie są elementy na trwałe związane z lapkiem.

  • Dobra wypowiedź 1
keN.
komentarz
komentarz

W najbliższym czasie sprawdzę to co napisaliście i zainstaluję na nowo Windowsa i dam znać czy pomogło.

  • 3 tygodnie później...
keN.
komentarz
komentarz

A jak się przedstawia sytuacja. Czy np. z botujesz instalkę Windowsa z dvd. Albo inna płyta botowalna z Linux czu jeszcze inna. Z ustawieniem napędu na pierwszym. Czy z botuje płyta z napędu bezpośrednio czy też przez boot menu.

 

Właśnie nie, z napędu też nie bootuje płytki mimo, że jest ustawione w BIOS-ie na pierwszym miejscu bootowanie z napędu. Muszę bootować przez Boot Menu.

keN.
komentarz
komentarz

Przeinstalowanie systemu nie pomogło. Sprawdziłem dysk twardy programem HDtune i nie wykrył on żadnych errorów.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.