x-kom hosting

Nowy dysk twardy w Lenovo Y530 i instalacja Windows

Przejdź do rekomendowanej odpowiedzi Autor: Zayfi ,
Józiu
utworzono
utworzono

Witam,

 

Nawet nie wiem jak nazwać ten temat,żeby dobrze wyjaśnić sprawę,więc z góry przepraszam. Mianowicie:

 

Dysk twardy w moim Lenovo Y530 umarł. Na szczęście kilka miesięcy temu zrobiłem Data Backup i zgrałem wszystko na dysk przenośny, było tego około grubo ponad 100 GB, partycje były podzielone domyślnie, tzn. "C" i "D", z czego "C" to standard, a na "D" są tylko dwa foldery : Lenovo i Vista - to właśnie z "D" chyba po przyciśnięciu recovery  (bo to Lenovo ma specjalny przycisk One key rescue system) zaczynał się proces naprawiania tudzież reinstalacji .

Mam już nowy dysk twardy i mam następujące pytanie:

Co zgrać na płytę (czy da się tak w ogóle), żeby udało się zainstalować Windowsa na nowy dysk twardy?

 

Pozdrawiam i z góry dziękuje za wyrozumiałość i pomoc.

Sapfirion
komentarz
komentarz

Moze moja odp nie bedzie do tematu ale bardziej bym ci polecil sciagnac win jakiego masz ze strony microsoftu i aktywowac go kluczem ktory zapewne masz pod lapkiem. W recovery sie bawilem ale osobiscie uwazam ze co format to format 

Józiu
komentarz
komentarz

Hmm dzięki za poradę :) Niestety problem jest taki, że laptop ma już 5 lat i naklejka niestety jest już tak poprzecierana, że ciężko z niej cokolwiek wyczytać ;/

Zayfi
komentarz
komentarz

Józiu, a jaki miałeś windows na tym lapku? Czym robiłeś beckup ?

  • Dobra wypowiedź 1
Józiu
komentarz
komentarz

To był Vista Home Premium chyba, w każdym bądź razie od kupienia nie zmieniałem wersji Windows, która była dodawana do Lenovo. Backup robiłem przez ten magiczny one key rescue system (włączyłem w taki sposób kompa,tam się już pojawiło całe te okienko z wyborem możliwości i zrobiłem backup)

Zayfi
komentarz
komentarz
To był Vista Home Premium chyba, w każdym bądź razie od kupienia nie zmieniałem wersji Windows, która była dodawana do Lenovo. Backup robiłem przez ten magiczny one key rescue system (włączyłem w taki sposób kompa,tam się już pojawiło całe te okienko z wyborem możliwości i zrobiłem backup)

 

To zrób tak. Zainstaluj Viste bez klucza bo jest taka mozliwość. Pomijasz po prostu wpisanie klucza i klikasz dalej. Ważną rzeczą jest to aby partycja z systemem miała wielkość taką samą al była większa nieco od kopii. W twoim przypadku musisz sprawdzić jak duzy jest plik kopii. Bo wnioskuje ze tego pewny nie jesteś choc piszesz że 100gb? Sprawdź po prostu rozmiar kopii.

 

Jak juz bedziesz wiedział dzielisz dysk na partycje. Na C (lepiej jak będzie trochę większa od kopii np 120gb instalujesz Viste bez klucza.

 

Potem pobierasz z netu Service pack1 dla Visty i instalujesz

 

potem service pack2 dla visty i instalujesz. Po instalacji SP2 bedziesz miał możliwość pobierania aktualizacji dla Visty.

 

 

to wszystko rób na lapku bez netu, po prostu pobierz pełne instalatory service packów.

 

Następnie zainstaluj program którym robiłeś kopię One key rescue system lenovo > mozna go pobrać ze strony lenovo

 

Podepnij dysk z kopią odpal program i zrzuć kopię Visty na C. To wszystko.

  • Dobra wypowiedź 1
Józiu
komentarz
komentarz (edytowane)

Tzn. jeśli idzie o backup - sprawdziłem dokładnie i jest to 192 GB, z czego dysk "D" ma dokładnie 1,92 GB (Tam są foldery Vista i Lenovo) czyli niecałe 2 GB

Zayfi
komentarz
komentarz
z czego dysk "D" ma dokładnie 1,92 GB (Tam są foldery Vista i Lenovo)

 

Nie pomyliłeś się? Trochę mało.

Z tego wynika, że zrobiłeś kopię całego dysku wszystkich partycji?

  • Dobra wypowiedź 1
Józiu
komentarz
komentarz

Tak zrobiłem kopię całego dysku, folder nazywa się :  Data_Backup_2013.10.01.1345 . Dysk "D" jest tak mały,gdyż nigdy nic na nim nie instalowałem, te foldery i pliki były tam od poczatku :)

Zayfi
komentarz
komentarz

No to musisz na nowym dysku utworzyć partycje C 200GB. Reszta dysku bedzie niepodzielona, ale to sobie zrobisz z zarządzania dyskami juz po zrzuceniu kopii dysku.

 

Ta mała partycja 1,9 to Twoje Recovery.

 

program One key rescue system lenovo  pobierzesz wchodząc na stronę lenovo i wyszukując swój model lapka.

  • Dobra wypowiedź 1
Józiu
komentarz
komentarz

Hmm jak tak teraz myślę, że chyba zaczynam łapać o co chodzi. Jeśli idzie o zawartość dysku "C" to ona teraz nie jest mi potrzebna jakoś wyjątkowo(musze przejrzeć,co mniej ważne rzeczy pousuwać etc.). Bardziej pytałem pod kątem tego, czy da się z dysku "D", na którym jest recovery zgrać cokolwiek na płytę i w ten sposób zainstalować Windowsa Vistę na nowy dysk twardy :)

Zayfi
komentarz
komentarz
czy da się z dysku "D", na którym jest recovery zgrać cokolwiek na płytę i w ten sposób zainstalować Windowsa Vistę na nowy dysk twardy

Widzisz zawrtość tej partycji 1,9gb?

  • Dobra wypowiedź 1
Józiu
komentarz
komentarz (edytowane)

Widzę widzę, jest 1,9 GB. Tzn. że się da czy że się nie da? 

Zayfi
komentarz
komentarz

To pokaż mi na obrazku zawartość tej partycji. Tylko musisz mieć właczone pokazywanie ukrytych plików.

  • Dobra wypowiedź 1
Józiu
komentarz
komentarz

Ok, tylko pokieruj mnie jak to dokładnie zrobić.

Zayfi
komentarz
komentarz (edytowane)

Zrobić co? Zrzut ekranu czy wyłaczyc opcje ukrytych plików?

 

Przy pomocy czego przeglądasz zawartość tej partycji?

  • Dobra wypowiedź 1
Józiu
komentarz
komentarz

Hmm przeglądam tak "normalnie" podłączam dysk zewnętrzny i oglądam zawartość. Jest to folder plików.

Zayfi
komentarz
komentarz (edytowane)

Wejdź do panelu sterowania > opcje folderów > widok > zaznacz opcje pokaż ukryte pliki i foldery oraz odznacz opcję  ukryj rozszerzenia znanych typów plików > kliknij Zastosuj

 

I odznacz opcję ukryj chronione plik systemu operacyjnego

 

i daj obrazek z tego co tam jest

  • Dobra wypowiedź 1
Zayfi
komentarz
komentarz

To s a sterowniki. Pokaż co jest w folderze One Key Recovery

 

Zaznaczyłeś to?

 

I odznacz opcję ukryj chronione plik systemu operacyjnego

  • Dobra wypowiedź 1
Zayfi
komentarz
komentarz

W folderze Onekey Recovery masz system i wszystkie pliki konfiguracyjne.

Podaj jakie rozszerzenie ma kopia bo nazwa jest taka

 

Data_Backup_2013.10.01.1345

 

czy masz coś po kropce?

 

np jak zapisujesz obrazek masz plik o nazwie obrazek.jpg

  • Dobra wypowiedź 1
Józiu
komentarz
komentarz

Nie mam nic po kropce. Gdy wchodzę prawym przyciskiem we właściwości napisane jest 

 

Typ:  Folder plików (.1345)

Zayfi
komentarz
komentarz

Pokaż mi jeszcze obrazek jak wyglada ta cała kopia. Obie partycje C i D.

  • Dobra wypowiedź 1
Józiu
komentarz
komentarz (edytowane)

Tak wygląda sam folder z Data Backup:

 

http://wrzucaj.net/images/2014/04/08/DataBackup.jpg

 

Gdy włączę folder z Data Backup wygląda to tak:

 

http://wrzucaj.net/images/2014/04/08/DataBackup1.jpg

 

A to pojawia się po wybraniu "D":

 

http://wrzucaj.net/images/2014/04/08/DataBackup2.jpg

 

Po wybraniu folderu Vista jest to,co wrzucałem wcześniej :

 

http://wrzucaj.net/images/2014/04/08/Zrzut1.jpg

 

Z kolei w folderze Lenovo jest folder OneKey App; po wybraniu tego folderu są dwa kolejne foldery - 

1) OneKey Recovery (folder pusty przy włączeniu wszystkiego co poleciłes Zayfi)

2) System Repair w którym jest:

 

http://wrzucaj.net/images/2014/04/08/SystemRepair.jpg

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.