x-kom hosting

Błąd 0x0000003b

Slavs
utworzono
utworzono

Witajcie.

Pojawia mi się ciągle  błąd , niebieskie tło i  komputer ponownie się uruchamia.

 

Dołączam zdjęcie błędu.

 

http://www.fotosik.p...3ccc1e93d2.html

 

Youki
komentarz
komentarz

Witam!

 

Zacznij od podania pełnej konfiguracji Twojego PC wraz z uwzględnieniem marki i mocy zasilacza. 

 

Spakuj pliki z folderu Minidump i wrzuć na jakiś Upload. 

Błąd wyskakuje losowo czy podczas wykonywania określonych czynności.

Sprawdz profilaktycznie temperatury podzespołów zarówno w spoczynku jak i podczas obciążenia za pomocą programu HWmonitor.

 

Wykonaj skanowanie w zakładce Error Scan oraz pokaż Screena z zakładki Health z programu HD Tune.

  • Dobra wypowiedź 1
Igorrodz
komentarz
komentarz

@autor tematu

Wykonaj dokładnie to - http://www.forumpc.pl/tutorials/article/79-debugging-tools-for-windows-i-pliki-minidump/

Nie zapomnij o symbolach - jak je pobrać masz napisane w tym poradniku.

 

Wstaw wyniki na forum do tego tematu.


Jednak z tego co widzę problem ten dotyczy sterowników karty graficznej, prawdopodobnie konieczne będzie ich przeinstalowanie... Ale o tym później jak wrzucisz tu odpowiednie dane (to, o co poprosił moderator wcześniej też wykonaj).

  • Dobra wypowiedź 1
Slavs
komentarz
komentarz

Błąd wyskakuje losowo.  Resztę już podaje.


Taki dodatkowy problem, gdy teraz próbowałem wypakować z Pendriva plik znowu wyskoczył błąd. Może być problem z zainstalowaniem wyzej wymienionych programów , gdyż chwilowo nei ma tam połaczenia z internetem .


Co teraz zrobić ?

Igorrodz
komentarz
komentarz

Co teraz zrobić ?

Możemy poczekać aż połączenie z internetem odzyskasz... lub idź ze swoim personal computer do kolegi, który takie połączenie (oraz większy, najlepiej nielimitowany) transfer posiada i tam spróbuj (może ktoś na miejscu Ci pomoże wykonać to, o co prosiliśmy?).

  • Dobra wypowiedź 1
Slavs
komentarz
komentarz

Mam połaczenie z internetem , do tamtego PC  dzisiaj dopiero  podpiąłem kabel i nie mam możliwości konfiguracji , gdyż ciągle wyskakuje ten błąd.

 

Takie pytanie , błędy mam chyba od dzisiaj. Wymieniałem dzisiaj w serwisie kartę sieciową , czy to może mieć jakiś związek ?

Youki
komentarz
komentarz

Tak, może mieć.

Sprawdź czy w trybie Awaryjnym także błąd będzie wyskakiwać.

  • Dobra wypowiedź 1
Slavs
komentarz
komentarz

W trybie awaryjnym ten błąd nie wyskoczył ! :D 

 

Wyskoczył inny gdy kliknąłem START ...

Igorrodz
komentarz
komentarz (edytowane)

Mam połaczenie z internetem , do tamtego PC dzisiaj dopiero podpiąłem kabel i nie mam możliwości konfiguracji , gdyż ciągle wyskakuje ten błąd.


To może inaczej - widzę (ze zdjęcia w pierwszym poście) taki oto błąd:

SYSTEM_SERVICE_EXCEPTION

...i dalej jego oznaczenie: 0x03B. Oto opis -

Cause
This error has been linked to excessive paged pool usage and may occur due to user-mode graphics drivers crossing over and passing bad data to the kernel code.

źródło: http://msdn.microsoft.com/en-us/library/windows/hardware/ff558949(v=vs.85).aspx
 
Na początek sugerowałbym przeinstalowanie sterowników karty graficznej.


 

W trybie awaryjnym ten błąd nie wyskoczył ! :D

Bo sterownik karty graficznej w tym trybie nie jest używany.

 

Wyskoczył inny gdy kliknąłem START ...

Jaki dokładnie?

  • Dobra wypowiedź 1
Slavs
komentarz
komentarz

nie wiem dokładnie , teraz nie wyskoczył  , przeglądałem pliki , żeby sprawdzićczy cośsiępojawi i na efekt długo nei musiałem czekać.

 

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/456b59e698ccfe7c.html

Igorrodz
komentarz
komentarz

Znowu ten sam błąd. Przeinstalowałeś już sterowniki, jak prosiłem?

  • Dobra wypowiedź 1
Slavs
komentarz
komentarz (edytowane)

Sterowniki kartygraficznej ?

Igorrodz
komentarz
komentarz (edytowane)

Dokładnie.

Usuń je z "dodaj usuń programy" następnie z menadżera urządzeń, następnie w trybie awaryjnym usuń pozostałości programami Driver Cleaner + Driver Sweeper + oczyść system i rejestr programem CCleaner a następnie zresetuj sprzęt i po ponownym uruchomieniu systemu w trybie normalnym wgraj sterowniki karty graficznej.

  • Dobra wypowiedź 1
Slavs
komentarz
komentarz

??

 

wybacz , trochę dzisiaj zamotany jestem.


Ok , biorę sięza pobieranie programów.

Igorrodz
komentarz
komentarz

??

Krótka instrukcja reinstalacji sterowników karty graficznej - ale to szczegół ;)

Slavs
komentarz
komentarz

Wziąłem sięza to , i przy zgrywaniu z pendriva , wyskoczył błąd niebieski , z 050 na końcu ;)


A gdy uruchomiłem tryb awaryjny , system sam zainstalował z powrotem sterowniki karty  graficznej

Slavs
komentarz
komentarz

Hah , Więc tyle opcji , że nie wiem co robić;)

Igorrodz
komentarz
komentarz

Zaktualizować sterowniki i sprawdzić czy to pomogło na Twój podstawowy problem.

  • Dobra wypowiedź 1
Slavs
komentarz
komentarz

Robić wszystko w trybie awaryjnym ??

 

Napisałeś bym najpierw odinstalował w dodań lub usuń programy i w menadżer urządzeń , a poźnie w trybie awaryjnym zrobił reszte , w takim wypadku , przy włączeniu trybu awaryjnego komputer sam instaluje sterowniki , ktore poprzedniu usunałem.

Igorrodz
komentarz
komentarz

To na tę chwilę odłącz go od sieci / nie pozwól ich instalować. Pecet powinien pracować w trybie 800x600 pikseli.

  • Dobra wypowiedź 1
Slavs
komentarz
komentarz

Kur... Nie da rady , gdy już na trybie awaryjnym , próbuje włączyć wyżej wymienione programy , komputer znowu sięwyłącza , niebieski błąd z 050 na końcu....

Teraz tkaie pytanie , formatowanie pomoże ?

Igorrodz
komentarz
komentarz (edytowane)

niebieski błąd z 050 na końcu....

 

Proszę:


Bug check 0x50 usually occurs after the installation of faulty hardware or in the event of failure of installed hardware (usually related to defective RAM, be it main memory, L2 RAM cache, or video RAM).

Another common cause is the installation of a faulty system service.

Antivirus software can also trigger this error, as can a corrupted NTFS volume.

źródło: http://msdn.microsoft.com/en-us/library/windows/hardware/ff559023%28v=vs.85%29.aspx

 

Sprawdź pamięci Memtestem86+ lub GoldMemory!

  • Dobra wypowiedź 1
Slavs
komentarz
komentarz

Sprawdzałem pamięć wykrywaniem systemowym i nic nie wskazało.

Dodatkowo wymienił kość RAM , na inną , któa z pewnością jest sprawna i dalej problem siępojawia.

Więc RAM prawdopodobniemm ozna wykluaczyć.

Igorrodz
komentarz
komentarz

Sprawdź pamięci Memtestem86+ lub GoldMemory!

 

Ale skoro inaczej uważasz to cóż... :niemowie:

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.