x-kom hosting

Nowy mikro nie działa :/

BfGpDs
utworzono
utworzono

2h temu kupiłem nowy mikrofon m.in Tracer Multimedia microphone S3. Podłączyłem do komputera i nie działa, widocznie wina sterownika. Wytłumaczył by mi ktoś jak zainstalować sterownik do tego mikrofonu krok po kroku bo zielony jestem w takich sprawach  :E

cinomatic
komentarz
komentarz

Jaką masz płytę główną?

Ogólnie odpowiedzialna jest za mikrofon karta dzwiękowa.

Masz do niej sterowniki zainstalowane?

BfGpDs
komentarz
komentarz

M2N-MX SE PLUS

I nie wiem czy mam sterowniki do karty dzwiekowej

cinomatic
komentarz
komentarz

odłącz mikrofon

zainstaluj sterowniki

https://www.asus.com/Motherboards/M2NMX_SE_Plus/#support

uruchom ponownie komputer

podłącz mikrofon

BfGpDs
komentarz
komentarz

A powiesz która zakładka bo ja tam widze tylko jakieś chińskie szajsy :P

cinomatic
komentarz
komentarz

Driver & Tools

A język to angielski ;;]

Gość
komentarz
komentarz (edytowane)

:ziew: Zzz.. z,,.
Sterownik do dzwięku

BfGpDs
komentarz
komentarz

:ziew: Zzz.. z,,.
Sterownik do dzwięku

 

Te sterowniki nie dzialają bo wyskakuje mi error jak odpalę plik " AsusSetup.exe " error : Does not support this Operating System : WNT_6.1P_64_MCE


A z linka Cinomatic`a nie mogę ściągnąć żadnych sterowników bo tam są tylko jakieś chińskie,japońskie,francuskie teksty :c

Gość
komentarz
komentarz (edytowane)

ok, napisz jaki masz system i czy 32bitowy czy 64bitowy?

widzę ze na stronie producenta są sterowniki od dzwięku dla systemów 64bitowych:
1. Realtek ALC662 Audio Driver V 5.10.0.5574 for Windows 2000/xp/xp64
Realtek ALC662 Audio Driver V 6.0.1.5574 for Windows Vista 32bit/vista 64bit

2. Realtek Audio Driver V6.0.1.5490 for Windows Vista 32bit & Vista 64bit.(WHQL)

3. Realtek ALC662 Audio Driver V 6.0.1.5443 for Windows Vista 32bit/vista 64bit

Oficjalna strona Driver & Tools


albo spróbuj programem "driverpacksolution" - zainstaluj tylko sterownik dźwięku.

BfGpDs
komentarz
komentarz (edytowane)

windows 7 64 bitowy

głośniki mi działają tylko mikro nie :/

Igorrodz
komentarz
komentarz

Sprawdź na innym PC czy aby mikrofon sprawny.

BfGpDs
komentarz
komentarz

Na innym działa.

Gość
komentarz
komentarz (edytowane)

1. trzeba się upewnić czy to nie wina sterowników.
Dźwięk jest więc niby jest ok, żeby się upewnić zobacz w menadzer urządzen czy nie ma żadnych wykrzykników.

2. trzeba sprawdzić czy mikrofon działa.
Na innym komputerze działa więc jest ok.

3. trzeba jak zawsze skonfigurować oprogramowanie do sprzętu.
- Panel sterowania /dźwięk - zakładka "nagrywanie"
zobacz czy mikrofon jest aktywny kiedy podłączasz do komputera(jak podłączasz wtyczkę od mikrofony powinno go tam wykryć ze jest podłaczony i ustaw ten mikrofon na "urządzenie domyślne")
- Panel sterowania /(program od karty dźwiękowej) Realtek albo HD audio albo coś takiego...
i tam ustaw odpowiednio opcje mikrofonu.

więcej opcji nie ma ;)
Sprawdź mikrofon w start>programy>akcesoria>Rejestrator dźwięku
możliwe ze jak używasz np. skype to w skype też warto zobaczyć czy jest ustawiony odpowiedni mikrofon.

BfGpDs
komentarz
komentarz

[attachment=29379:Bez tytułu.png]Rejestrator dźwięku nie działa i w skype też nie działa, na innym kompie wszystko ok, jak podłączam mikro do portu to wykrywa i pisze że Informacja : Gniazdo zostało podłączone. Nie wiem co jest, inne mikrofony nawet zepsute też wykrywa a ten nie chce dzialać :P W menedżaże urządzeń żadnych wykrzykników przynajmniej ja nie widze. Menadzer zalaczony.


[attachment=29380:ss.png]W ogóle to wszedłem w nagrywanie i co wyskoczyło :o Mikrofon podłączony do komputera i komputer nawet informuje o tym że został podłączony do gniazda a w urzadzeniu do nagrywania pisze niepodlaczony 

 

Igorrodz
komentarz
komentarz

Uruchom (zbotuj) z płyty / pendrive jakąś dystrybucję linuksa i sprawdź, czy pod nim problem występuje - jeśli tak, to jet to problem sprzętowy, najprawdopodobniej z płyta lub zintegrowaną z nią dźwiękówką albo z gniazdem na mikrofon w obudowie.

BTW- czy w twoim pececie działają poprawnie inne mikrofony (np pożyczone od kogoś)?

BfGpDs
komentarz
komentarz

Żadne nie działaja mikrofony i mógłbyś mi wytłumaczyc to botowanie (+linki)?

Gość
komentarz
komentarz (edytowane)

a może masz "line-in" ?
8440e487-7ae3-427b-a9b7-c861a5521758_69.

BfGpDs
komentarz
komentarz

mam u mnie zielone to podlaczenie od glosnikow czerwone to mikro a to niebieskie to nie wiem nigdy nie uzywalem


Jeszcze niepodłączone jest w odtwarzaniu dźwięków AMD HDMI Output [AMD High Definition Audio Device] a w nagrywaniu niepodłączony mikrofon (chociaż jest podłączony do komputera) i wejście liniowe [AMD High Definition Audio Device]

Igorrodz
komentarz
komentarz

1. Pokaż menadżera urządzeń z odpowiednio rozsuniętym (rozwiniętym) drzewkiem (jego gałęziami dotyczącymi kart muzycznej i urządzeń multimedialnych).

2. Czy aby na pewno wgrałeś odpowiednie sterowniki - wykonaj log z programu OTL wg poradnika z działu "Bezpieczeństwo" i daj nam je tutaj w tym temacie.

BfGpDs
komentarz
komentarz

Z menadżera nie wiedziałem jakie drzewka rozwinąć to rozwinąłem wszystkie, mam nadzieję że to nie będzie problem. Ssy poniżej, zrobiłem także ssy wszystkich zakładek z właściości AMD i Relatek High Definition Audio (Device), loga także zrobiłem, trochę trwało to skanowanieee :/ 

 

[attachment=29458:1ss menedzer.png]

[attachment=29459:2ss menedzer.png]

[attachment=29460:Amd i Relatek High Definition Audio (Device).png]

 

 

[attachment=29461:Extras.Txt]

 

 

[attachment=29462:OTL.Txt]

Gość
komentarz
komentarz (edytowane)

Wyjście dzwięku na tv - AMD High Definition Audio Device - kabel hdmi
Wyjście dzwięku z komputera - zielone
Wejście dzwięku z mic - różnowe
Wejście dzwięku do komputera - Line in (niebieskie) tu możesz podlączyć cokolwiek ;) spróbuj mikrofon.

BfGpDs
komentarz
komentarz

dalej nic, podłączałem nawet z przodu jednostki centralnej bo nawet tam mam wejścia pod mikro,glosniki i 2x usb i też nie działa 


Jaki znowu problem z botowaniem? I nie żaden mikro nie działa na moim kompie ;/ a w opcjach audio na skype mikrofon jest na szaro i moge go usunąć z listy mikrofonów do użycia co robić?


odpowie ktoś w końcu?  :zly:

Igorrodz
komentarz
komentarz

żaden mikro nie działa na moim kompie ;/

Jest jeszcze taka opcja, że padła CI karta muzyczna zintegrowana - jak bardzo chcesz mikro to kup sobie jakąś oddzielna na PCI / PCI-E 1x :E

BfGpDs
komentarz
komentarz

Podasz linka jakiegos?

Igorrodz
komentarz
komentarz

Kwestia, ile masz do wydania. No, ile?

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.