x-kom hosting

Gry systemowe się nie uruchamiają.

patrycjaa_xdd
utworzono
utworzono

Witam, jak w tytule mam problem z uruchomieniem gier systemowych. Wchodzę w folder z grami, klikam np. na pasjansa i zero reakcji, nic się nie pojawia, nie włącza, żaden błąd, po prostu nic, co może być tego przyczyną ? Dodam, że przed tym robiłam skan rejestru w ccleanerze i usunęłam może jakieś niezbędne klucze, a kopii niestety nie mam. Szukałam trochę w internecie, ale niestety nie znalazłam. Próbowałam już sposobu panel sterowania-> włącz lub wyłącz funkcje systemu, odinstalowałam folder z grami, wyłączyłam komputer, z powrotem włączyłam, zainstalowałam, ale niestety nic nie pomogło. Z góry dziękuję za pomoc. Jeśli temat został napisany w złym dziale, to proszę o przeniesienie.

Zayfi
komentarz
komentarz

Spróbuj uruchomić pasjansa inaczej.

 

Start > polecenie uruchom > w okno wklej

 

C:\Program Files\Microsoft Games\solitaire\solitaire.exe

 

klik Enter

patrycjaa_xdd
komentarz
komentarz

Też nie działa :(

Zayfi
komentarz
komentarz

Pojawia się jakiś komunikat kiedy klikniesz enter?

patrycjaa_xdd
komentarz
komentarz

Nie, nic się nie pojawia, żaden błąd ani komunikat

Zayfi
komentarz
komentarz

sprawdźmy integralność plików systemowych

 

start > polecenie uruchom > wpisz cmd > klik enter

 

w oknie konsoli wklej komendę

 

sfc /scannow

 

klik enter i czekasz > podajesz końcowy komunikat jak zostanie sprawdzone 100%

patrycjaa_xdd
komentarz
komentarz

  Wyskoczył taki komunikat "Aby móc używać narzędzia sfc, musisz być administratorem z uruchomioną sesją kontroli"

Zayfi
komentarz
komentarz

W takim razie spróbujmy inaczej

 

Start > Wszystkie programy > Akcesoria i z prawokliku na wiersz polecenia > wybierz opcję Uruchom jako administrator i powtórz komendę sfc /scannow

patrycjaa_xdd
komentarz
komentarz

Komunikat "Funkcja Ochrona zasobów systemu Windows nie znalazła naruszeń integralności"

Zayfi
komentarz
komentarz

Przejdź do pliku solitaire.exe

 

C:\Program Files\Microsoft Games\solitaire\solitaire.exe

 

z prawokliku na plik > uruchom jako administrator > podaj informacje czy pasjans się uruchomi

patrycjaa_xdd
komentarz
komentarz

Tak, uruchomił się :) tylko czemu nie chce się uruchomić normalnie ?

Zayfi
komentarz
komentarz
tylko czemu nie chce się uruchomić normalnie ?

 

Jest ograniczenie uprawnień dla konta z którego pracujesz. Podaj jaką masz wersję systemu - Home Premium, Professional , Ultimate?

Jakie oprogramowanie zabezpieczające jest zainstalowane?

patrycjaa_xdd
komentarz
komentarz

Windows 7 Home Premium

Oprogramowanie zabezpieczające, tzn ?


Jak zrobić, żeby automatycznie wszystkie pliki i programy uruchamiały mi się jako administrator ?

Zayfi
komentarz
komentarz
Oprogramowanie zabezpieczające, tzn ?

 

Jaki masz antywirus na kompie? Czy pracujesz na koncie z uprawnieniami administratora?

patrycjaa_xdd
komentarz
komentarz

Antywirus Malwarebytes Anti-Malware i Microsoft Security Essentials Prerelease. Raczej nie.

Zayfi
komentarz
komentarz
Raczej nie.

 

Wrzuć obrazek, ewentualnie sprawdź jaki status ma Twoje konto

 

Start > Panel sterowania > Konta użytkowników > znajdujesz tam swoje konto i powinno pisać (nazwa  Twojego konta > administrator)

Sprawdź jak jest?

patrycjaa_xdd
komentarz
komentarz

Jest obrazek, po prawej stronie jest napisane Administrator


Wcześniej nic nie zmieniałam i gry normalnie się załączały, co może być przyczyną, że teraz się to zmieniło ?

Zayfi
komentarz
komentarz

Nie powiedziałaś jaki jest antywirus? Sprawdź opcje z tego tematu, chodzi o zmniejszenie ingerencji systemu w działanie plików wykonywalnych exe

 

Czyli wchodzisz do panelu sterowania > System i zabezpieczenia > Kontrola Konta użytkownika i suwaczkiem jedziesz na dół > zatwierdzasz zmiany restart i sprawdzasz czy systemowe gierki fruwają

 

http://support.microsoft.com/kb/975787/pl

patrycjaa_xdd
komentarz
komentarz

Wcześniej napisałam jakiego mam antywirusa


Ale wcześniej było wszystko normalnie, to czemu teraz nagle muszę zmieniać ustawienia na inne ?


Zrobiłam tak w funkcji kontroli konta użytkownika, suwakiem na dól, restart kompa i nadal nie działają. Nic się nie pojawia, tak jak wcześniej.


Dodatkowo, jak zrobiłam suwakiem na sam dół, restart kompa, to potem nie chciały się załączyć nawet jako "uruchom jako administrator" w Program Files > Microsoft Games

Zayfi
komentarz
komentarz

Wcześniej napisałam jakiego mam antywirusa


Ale wcześniej było wszystko normalnie, to czemu teraz nagle muszę zmieniać ustawienia na inne ?

 

Czy wcześniej tez był Malwarebytes? Jaką zainstalowałaś wersje? Pełną czy darmową. Jeden z nich do całkowitej deinstalacji.

 

Dodatkowo, jak zrobiłam suwakiem na sam dół, restart kompa, to potem nie chciały się załączyć nawet jako "uruchom jako administrator" w Program Files > Microsoft Games

 

Nie do końca rozumiem?

 

Czy możesz wykonać logi z OTL wg. tej instrukcji, przynajmniej będę miał jasność co do oprogramowania i całego systemu

 

http://www.forumpc.pl/topic/277786-nieingerencyjne-narz%C4%99dzia-do-tworzenia-log%C3%B3w-systemowych/

patrycjaa_xdd
komentarz
komentarz

Malwarebytes wersja darmowa. Czemu jeden do deinstalacji ?

Zayfi
komentarz
komentarz

Oby dwa do usunięcia. Chcę wyeliminować wpływ oprogramowania zabezpieczającego na działanie systemu. Zrób logi z OTL i wstaw.

patrycjaa_xdd
komentarz
komentarz (edytowane)

Chodzi o to, że jak zrobiłam na początku w panel sterowania > konta użytkowników > kontrola konta użytkownika i suwakiem na sam dół, zrobiłam ok, zrestartowałam komputer, to gry nie działały nawet już przez wejście do Program files > Microsoft games i pasjansa nie dało się nawet uruchomić poprzez prawy klik i "uruchom jako administrator", a jak przywróciłam w funkcjach kontroli konta użytkowników suwakiem na domyślnie, to dało się tak uruchomić.


Ok, to się robi


Chodzi o to co pokaże się w notatniku po skanowaniu ? 


Sorki, jeżeli zadaje tyle pytań, ale nie jestem z tym wszystkim w temacie.

Zayfi
komentarz
komentarz

Chodzi o to co pokaże się w notatniku po skanowaniu ? 


Sorki, jeżeli zadaje tyle pytań, ale nie jestem z tym wszystkim w temacie.

 

Tak. Masz przedstawić raporty zapisane w Notatniku. Plik Otl.exe i Extras.. exe

patrycjaa_xdd
komentarz
komentarz (edytowane)

.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.