x-kom hosting

STOP 0x0000007B

Mateusz 935
utworzono
utworzono

Witam

Podczas uruchamiania komputera po wczytaniu Windowsa wyskakuje BSOD:

 

STOP 0x0000007B (0xF7B06524, 0xC0000034, 0x00000000, 0x00000000).

 

Z góry dziękuje.

Youki
komentarz
komentarz

Błąd wystąpił jednorazowo czy cały czas występuje ? 

 

Tryb awaryjny działa ?

 

Odepnij wszystko od panelu I/O i zobacz jak sytuacja będzie wyglądać.

  • Dobra wypowiedź 1
Mateusz 935
komentarz
komentarz

Problem występuje co jakiś czas, pojawia się menu z trybami uruchomienia komputera wtedy żaden nie działa ani tryb awaryjny ani ostatnia znana konfiguracja po wczytaniu systemu następuje restart systemu, lub BSOD jak wyłącze uruchamianie ponowne podczas awarii. Probem ten rozwiązywałem za pomocą plyty instalacyjnej i opcji naprawy wykonując polecenia chkdsk /p i /r

ale wiele to to nie daje komputer diałał stabilnie może z tydzień. Czytałem, że jest to problem ze sterownikami SATA lecz przy instalacji systemu w BIOS-ie ustawiłem tryb IDE.

Youki
komentarz
komentarz

Sterowniki do chipsetu masz aktualne ?

 

BIOS także ? 

  • Dobra wypowiedź 1
Mateusz 935
komentarz
komentarz

Sterowniki instalowałem ze strony producenta. Instalowałem system Windows XP Home Edition SP3, wcześniej zainstalowany był Professional. Komputer nie miał wymienianych żadnych części. Dysk sprawdzałem programem HD Tune i jest OK.

BIOS nie był aktualizowany

Youki
komentarz
komentarz

BIOS nie był aktualizowany

To dokonaj aktualizacji.

 

Pokaż jeszcze sreena z zakładki HD Tune profilaktycznie.

  • Dobra wypowiedź 1
Mateusz 935
komentarz
komentarz

Wkleje jutro. Czytalem, ze moze byc to wina wirusa, ktory powoduje takie objawy pomimo formatowania dysku i instalacji systemu bedzie tak samo. Nalezy wtedy wykonac remap i zerowanie dysku. Powodem moga byc tez pamieci RAM jak myslisz? Sorki za brak polskich znakow. Tylne USB nie czyta myszki komputerowej, czy moze miec to jakis zwiazek?

Youki
komentarz
komentarz

Tak, może mieć. Zauważ, ze na samym początku zacząłem pisać o tylnym panelu.

Sprawdź czy problem leży po stronie myszki, czy po stronie złącza na płycie głównej.

  • Dobra wypowiedź 1
Mateusz 935
komentarz
komentarz

Mysz nie dziala zarowno przewodowa jak i bezprzewodowa. Inne urzadzenia dzialaja w kazdym porcie. Zapomnialem sprawdzic czy problem wystapi po odlaczeniu wszystkiego od panelu. Posprawdzam wszystko jutro dam znac. Dzieki

Mateusz 935
komentarz
komentarz

Wykonałem zerowanie oraz remap dysku, zainstalowałem system Windows Home Edition SP3 przed instalacją sytemy przestawiłem dysk w tryb IDE. Instalacja przebiegła prawidłowo, bez żadnych błędów, blue scrennów. Zainstalowałem sterowniki ze strony producenta. Sprawdziłem działanie myszy USB na tylnym panelu działa. Narazie wygląda wszystko OK.

 

Mam pytanie co do aktualizacji BIOS-u gdybym jednak musiał ją przeprowadzić mam wybrać najnowszą wersję?

Czy lepiej jest przeprowadzić aktualizację z poziomu Windows czy DOS?

Jak ją przeprowadzić aby uniknąć niepożadanych skutków (instrukcje)?

 

Link do strony producenta http://asrock.com/mb/download.pl.asp?Model=775XFire-VSTA&o=BIOS

Youki
komentarz
komentarz

Tak, najnowszą.

Jak Ci wygodniej.

  • Dobra wypowiedź 1
Mateusz 935
komentarz
komentarz

Ok. dzięki.

Mateusz 935
komentarz
komentarz

Czy wyłączyć system S.M.A.R.T ?

Dysk pracuje w trybie IDE

jest to dysk SAMSUNG HD160JJ/P 160GB SATA II

Youki
komentarz
komentarz

Zostaw narazie.

Mateusz 935
komentarz
komentarz

A RAM sprawdzic w dual channel czy kazda z osobna.

Youki
komentarz
komentarz

Ale chodzi CI o testowanie memtestem czy ulokowanie ich w slotach na płycie głównej ? 

Mateusz 935
komentarz
komentarz

O memtest.

Youki
komentarz
komentarz

Każdą osobno, dlatego, że jak puścisz dwie na raz to jeśli memtest wykryję błąd to nie będzie pisało na której kostce (no chyba, że ostatnio coś się zmieniło) i wtedy i tak będziesz musiał od nowa testować pojedyńczo. 

  • Dobra wypowiedź 1
Mateusz 935
komentarz
komentarz

Ramy przetestowane wszystko jest OK.

Zastanawiam się nad jednym w BIOS-ie znalazłem opcje ATA/IDE ustawioną na Enhanced jest jeszcze opcja Compatible lub Disabled. Czy jest to dobrze ustawione?

Youki
komentarz
komentarz

Pokaż screeny z BIOS'u jak to wygląda. 

Mateusz 935
komentarz
komentarz

[attachment=29059:BIOS.jpg]

Youki
komentarz
komentarz

Zakłądke wcześniej jeszcze pokaż. 

Mateusz 935
komentarz
komentarz

[attachment=29060:IMG_20140124_230334.jpg][attachment=29061:IMG_20140124_230355.jpg][attachment=29062:IMG_20140124_230412.jpg][attachment=29063:IMG_20140124_230426.jpg][attachment=29064:IMG_20140124_230439.jpg]


Ref

HWMonitor

[attachment=29068:HWMonitor.JPG]

 

Youki
komentarz
komentarz

Brakuję pomiaru procesora, jaki posiadasz ? 

Mateusz 935
komentarz
komentarz

W HWMonitor ? To wersja portable.

 

CPU: Intel Pentium 4 531, 3000 MHz (15 x 200),
MOBO: ASRock 775XFire-VSTA,
RAM: DDR2 2 X 512 MBytes PC2 5300 (333 MHz) (GOODRAM),
HDD: SAMSUNG HD160JJ/P 160GB SATA II,

Zasilacz: MUSTANG ATX KY-400W, wiem do wymiany
ATI Radeon HD 4350

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.