x-kom hosting

BSOD'y + sterownik ekranu przestał odpowiadać + inne problemy

Ricardo
utworzono
utworzono

Witam.

Miałem / mam bardzo irytujący błąd.
W grach z DX11 występuje on po max 15 min. grania, ekran freezuje się na sekundę, a potem robi się czarny i gra przestaje odpowiadać.
W grach z DX9 - zależy od gry, np. w LoL'u może przez cały dzień nie wyskoczyć, ale jeśli to w większości gier ekran freezuje się na sekundę, potem czarny ekran na 2 sekundy i gra wraca do normy.
Kompletnie nie wiem, co mam robić. Mierzyłem miernikiem napięcia zasilacza: dla +12V daje 12,03V, a dla +5V daje 5,10V-5,11V.
Wmawiano mi, że to fochy mojego dawnego Fermiaka: GTX 460 768MB OC, a ostatnio zaczął sypać artefaktami i system się nie włączał.

Po zakupie nowej karty pełny nadziei odpaliłem BF3, gram a tu ZONK - to samo, co z Fermiakiem.
Zrobiłem formata, wszystko na czysto, dalej to samo...
Testowałem kartę u kumpla, pograliśmy w BF3 z godzinę, żadnego błędu. Ma on jednak słabszy proc (2,33x2) może on ograniczał kartę i dlatego się nie wykrzaczyła?
 

Próbowałem zainstalować sterowniki do drukarki z serii HP F2400, ale podczas instalacji wywaliło mi bsoda.

Potem co pół godziny w coś grając wywalało mi bsody. Przeinstalowałem sterowniki grafiki i było do zniesienia, błąd wyskakiwał tylko przy grze Mortal Kombat (DX11) i to dość rzadko.

Jednak drukarka jest mi potrzebna i znów chciałem zainstalować sterowniki. Podczas instalacji znów wywaliło bsoda. Przywróciłem system, ale bsody nie zniknęły.

Teraz po raz n'ty przeinstalowałem sterowniki od karty graficznej i zaznaczyłem w opcjach 3d tryb energi na maksymalna wydajnośc, zamiast adaptacyjny (wielu osobom rozwiązywał problem sterownik ekranu przestał odpowiadać). Mam teraz wiele błędów:

 

1. Program przestał działać, gra się wyłącza, wyskakuje to okienko.
2. Sterownik ekranu przestał odpowiadać.
3. Zacina się komp, przestaje funkcjonować, na 1 klatce.
4. Nagle przestaję słyszeć dźwięk, po ok. 2-3 minutach wraca.

 

Dostałem też bsoda F7, który jest chyba dość poważny.

 

Kości RAM na mojej płycie są w slotach niebieskich, a nie czarnych.
Czarne są bliżej procesora.

Gdy wpinałem dawno temu do czarnych, to nie działały.

Dostawałem też taki błąd grając w Mortal Kombat (ten najnowszy na Steamie):

http://scr.hu/0bal/73948

Ostatnio nawet wyskoczył mi taki:

http://scr.hu/0bal/3we3a

I później bsod o kodzie c2.

Zamieszczam ostatnie minidumpy (Nie wiem czemu, są tylko z wczoraj i dziś.):

http://speedy.sh/raumz/minidmp.rar

 

Tutaj jakieś wcześniejsze, ale dużo kombinowałem i mogą niektóre już nie występować:

 

http://www.speedyshare.com/Vy7Jw/Minidumpy.rar

 

Wiem, że były bsody związane z PLTGC.sys, czyli coś ze sterownikami od moich Gamecom'ów 780, więc przeinstalowałem.

Było coś o usbhub.sys, dxgmms.sys.

Kody jakie zauważyłem od początku bsodów to:

1a, c4, b1, 24, d1, 3b, c2, f7

 

Skan SMART dysku:

http://scr.hu/0bal/u6ayx

 

Komputer:
Proc: AMD Phenom II 945 3.0 Ghz
Ram: 4GB Geil
GPU: MSI GTX 650Ti BOOST OC 2GB (wersja bez twin frozr)
Zasiłka: OCZ SxS 2 500W
MOBO: MSI 770 - G45

Słuchawki: Gamecom 780 z zainstalowanymi sterownikami Dolby.

Windows 7 x64 Ultimate

 

Postarałem się opisać problem jak tylko się da, aby uniknąć wielu pytań.

Youki
komentarz
komentarz

Wykonaj jeszcze skanowanie dysku w poszukawaniu bad sectorow.

Wykonaj aktualizacje BIOS'u oraz przeinstaluj sterowniki do chipsetu.


Więcej Ci dzisiaj nic nie napisze, będę jutro po południu na PC to sprawdzę te pliki.

Ricardo
komentarz
komentarz (edytowane)

Skanowanie już robiłem, chyba nic nie znalazło, ale zrobię jeszcze raz.

Czy mógłbyś pomóc znaleźć mi sterowniki do chipsetu mojej płyty? Przez Ati Catalyst to instalować?

BIOS aktualizowałem ponad rok temu, nic nie dało, wątpię, żeby wyszedł nowszy.

Chyba ogólnie to płyta jest. Czarne sloty na RAM nie działają, a są bliżej procka.

Tak zaznaczyć te opcje?:

 

http://scr.hu/0bal/qxlbg

 

Przepraszam, jeśli umieściłem w złym temacie.

Nie wiedziałem tak naprawdę gdzie, bo oprócz bsodów mam inne problemy.

Youki
komentarz
komentarz

Na stronce producenta, czyli w Twoim przypadku MSI znajdziesz sterowniki do płyty głównej.

Usuń obecne, wyczyść rejest oraz zainstaluj najnowsze pobierać ze stronki producenta.

Nie działa czyli w ogóle jak kości są w nich włożone to PC nie staje czy działy się różne dziwne rzeczy ?

Ricardo
komentarz
komentarz

Zaraz przepnę te kości i napiszę.

Jak z tym ustawieniem skanu bad sectorow?

Niebardzo wiem, jak usunac te sterowniki, bo nie wiem, czy je w ogole mam. Instalowalem cos przez ATI Catalyst, ale usunalem po bsodzie usbhub.sys.

 

Które z tych zainstalować?

http://pl.msi.com/product/mb/770-G45.html#/?div=Driver&os=Win7 64

Youki
komentarz
komentarz

Chipset, HD Audio, LAN, VGA - ogólnie coś takiego będzie.

Moja przeglądarka na telefonie nie wyświetla mi listy więc nie powiem Ci dzisaj dokładnie.

Jesli chodzi o skanowanie to zrób za pomocą programu HD Tune.

Ricardo
komentarz
komentarz (edytowane)

Dobra, teraz to dopiero mam problem.

Ok. 3 tyg. temu też przepinałem RAMy.

Teraz wpiąłem obie kości w czarne sloty, komputer odpalił, wiatraki chodzą, nie ma piknięcia, czarny obraz.

Widząc, że jest to samo co kiedyś, wpiąłem spowrotem w niebieski I DALEJ TO SAMO!

Wcześniej kiedy spowrotem wpiąłem w niebieskie też się to działo, zamieniłem kości miejscami i komputerek odpalił. Teraz jednak po zamienieniu stale jest to samo! Co robić? Piszę z innego komputera :X

Kości oczywiście 2x 2GB. Dual channel.

 

@EDIT Dobra, zostawiłem tylko 1 kość w niebieskim slocie i jakoś poszło :D

Przetestuję ogólnie jutro na jednej kości, może to dual channel sprawia problemy?

Youki
komentarz
komentarz

Zrestartuj ustawienia BIOS'u poprzez wyciągnięcie bateryjki z płyty głównej na dłuższą chwile.

Na monitorze w ogóle nie ma obrazu, czy monitor przechodzi w tryb uśpienia ?

Profilaktycznie jeśli posiadasz oczywiście to przepnij sie na zintegrowany układ graficzny.

Ricardo
komentarz
komentarz

Przeprowadzałem error scan w HDTune, w tle był odpalony battlelog i ładowała się gra,bo chciałem zobaczyć na jednej kości oraz miałem odpalone okienko lola, nie gra, tylko lobby.

Wywaliło bsoda o kodzie A:

 

Podpis problemu:
  Nazwa zdarzenia problemu: BlueScreen
  Wersja systemu operacyjnego: 6.1.7601.2.1.0.256.1
  Identyfikator ustawień regionalnych: 1045
 
Dodatkowe informacje o problemie:
  BCCode: a
  BCP1: FFFFFA7FFFFFFCD0
  BCP2: 0000000000000002
  BCP3: 0000000000000001
  BCP4: FFFFF80002AD35EF
  OS Version: 6_1_7601
  Service Pack: 1_0
  Product: 256_1
 
Pliki pomagające opisać problem:
  C:\Windows\Minidump\011714-16754-01.dmp
  C:\Users\Ricardo\AppData\Local\Temp\WER-29546-0.sysdata.xml
 
Czyli to dysk??
Youki
komentarz
komentarz

Przeprowadzałem error scan w HDTune, w tle był odpalony battlelog i ładowała się gra,

Albo grasz w gre, albo skanujesz dysk..

 

Spakuj jeszcze ten ostatni błąd.

Ricardo
komentarz
komentarz

Wyskoczył kolejny, kod: 18, ale przeglądałem też internet.

Teraz zrobię samego skana i odejdę od kompa ;d

 

te 2 dmp:

 

http://speedy.sh/4u48f/dmp2.rar


Właśnie miałem napisać o kolejnym bsodzie, kiedy ekran się zaciął i nie mogłem ruszać myszką, 1 klatka, alt+ctr+del nie działa.

Bsod wyskoczył na bardzo krótko, zawsze zdążę odczytać kod, ten się nawet w minidumpach nie zapisał...

Youki
komentarz
komentarz

Zaaktualizowałeś BIOS oraz sterowniki do płyty głównej ? 

 

Przetestuj pamięci RAM, każdą kostkę osobno za pomocą programu Goldmemory. 

Ricardo
komentarz
komentarz (edytowane)

Pierwszy raz słyszę o Goldmemory, mogę memtestem i zostawić na noc?

Które sterowniki zaisntalować, bo nie ma jasno napisane, które to Chipset.

Bios aktualizowałem kiedyśtam i też nie pomogło, było to jednak dość dawno, ale te problemy mam praktycznie od zawsze.

Memtestem też kiedyś testowałem pamięć. 5 testów na jedną i 6 dla pewności na drugą, żadnego błędu. Może to ten dual channel sprawia problemy?

Według mnie problemem jest chyba płyta główna, przecież czarne sloty na RAM nie działają, gdzieś czytałem, że te płyty mają wadliwą sekcję zasilania, czy to może być to?

Youki
komentarz
komentarz

Goldmemory to bardziej dokładniejszy program od memtesta. :)

Ricardo
komentarz
komentarz

Nie ma go na żadnym porządnym hostingu. Jak go używać? Wszędzie, gdzie chcę zobaczyć jak go użyć, to ludzie wzamian polecają memtesta :X

Youki
komentarz
komentarz

To przetestuj memtestem jak Ci wygodniej.

Ricardo
komentarz
komentarz

No oks, mogę to zostawić na noc? Nie wiem, czy w ogóle mi odpali.

Teraz mam 2 kości wpięte, ale czasem po przepięciu ich komputer nie pika, monitor nieaktywny, tylko wiatraczki się kręcą. Opisałem to wcześniej, system nie odpala, na ekranie nic nie widać.

 

Zakończył się skan:

http://scr.hu/0bal/qptxe

 

To jakie dokładnie te składniki ze strony płyty, którą podałem?

Youki
komentarz
komentarz

Wszystko oprócz RAID driver. 

Ricardo
komentarz
komentarz (edytowane)

Sprawdzales moze te moje bsody?

Teraz dostalem nowy, kod D1, portcls.sys


Dobra, wyczytałem, że to znowu coś z audio i zaintalowałem sterowniki do płyty. Zobaczymy ;)


Zainstalowałem sterowniki, przedtem usunąłem te od słuchawek, żeby nie kolidowały ze sobą.

Wyskoczył mi znowu bsod podczas grania w Diablo III ;/ kod: d3, nvlddkm.sys, czyli chyba karta graficzna? Karta jest nowa, nie powinna być uszkodzona, poprzednia też niby wywalała, może to ta płyta, albo zasilacz? Przestałem już wierzyć w software po trzecim formacie ;d

Youki
komentarz
komentarz

A formatowałeś cały dysk czy tylko partycje systemową? 

Ricardo
komentarz
komentarz

Mam tylko partycję C, nie wiem czemu formatowanie zajęło bardzo mało czasu. Kliknąłem formatuj i już był czysty.

Co mówią moje bsody? Większość jest o sterownikach chyba. Kiedys zauwazylem, ze problem pojawial sie dopiero po zagraniu w gry z DX11. Bylo ok, zagralem w takiego bf3, wywalilo mi sterownik przestal odpowiadac i pozniej w kazdej grze od czasu do czasu tak sie dzialo ;d

Youki
komentarz
komentarz

Zrestartuj ustawienia BIOS'u. 

 

Obniż tatkowanie rdzenia karty o 50 MHz przykładowow w programie MSI Afterburner.

 

Będziesz miał możliwość sprawdzić stabilność płyty głównej u kogoś innego ? 

Ricardo
komentarz
komentarz

Uuu, na 99% nie, chyba, że oddam do serwisu w mieście, gdzie chodzę do szkoły, ile by chcieli za diagnozę z innym zasilaczem, z inną płytą główną?

Z kolegów to raczej nikt, bo komu chciałoby się z tym bawić ;d

Taktowania obniżałem, raczej nic to nie daje, jak zrestartować ustawienia BIOS'u? Może po prostu zrobię formata i nie będę instalował sterowników do drukarki?

Youki
komentarz
komentarz

Wyciągnij baterykę z płyty głównej na kilka minut.

 

A będziesz miał możliwość wziąć od kogoś inne pamięci i sprawdzić jak będa zachowywać się na Twojej płycie ?

Ewentualnie na odwrót czyli jak Twoje pamięci będą sprawować się w innym PC ? 

Ricardo
komentarz
komentarz (edytowane)

To jest połączone z błędem sterownik ekranu przestał odpowiadać na 99%

Na większości bsodów jest informacja o błędzie tego sterownika.

 

http://scr.hu/0bal/4hnqv

 

Reinstalowałem go wiele razy, nic to nie daje, na poprzedniej karcie też to było.

 

Mam jeszcze coś takiego, że na youtube często cofa mi film podczas oglądania. Oglądam coś, cofa o jakieś 5 sekund, klatka zostaje i powraca dopiero wtedy, kiedy film wróci do czasu, w jakim go oglądałem.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.