x-kom hosting

xbox 360 vs PlayStation 3

FaKeShit
utworzono
utworzono

Cześć, przymierzam się do kupna konsoli bo wszystkie nowe gry gta v  the last of us itd są tylko na konsle  i tu mam pytanie jaką wybrać ? Czy xbox 360 czy ps3 ??
 

Czym one się tak na prawdę różnią ? Jakie są ich ceny, 

 

 

Twisst
komentarz
komentarz (edytowane)

Witam mogę się w tym temacie wypowiedzieć, posiadam PS3 i Xboxa więc moja sugestia jest taka.
A więc porównując te dwie konsole, wiadomo są plusy i minusy obydwóch gigantów, zacznijmy od ps3.

PS3:

PLUSY

+ Napęd Blu-Ray

+ Bezpłatne korzystanie z przeglądarki internetowej i możliwość grania z innymi graczami przez internet bez żadnych opłat.

+ Ekskluzywne tytuły na tą konsolę np. God of war , Uncharted trylogia, Gran Turismo 5, The Last of As i inne.

+ Darmowe gry dla posiadaczy konta PS PLUS+ (ale grać w nie można tylko do momentu opłacania konta PLUS+)

+ Gry wykorzystujące usługę 3D

MINUSY

- Głośna praca konsoli podczas samego grania w gry na płytach Blu-Ray

- Brak możliwości instalacji gier na dysk twardy ( ewentualnie tylko częściowo)

- Najnowszy model konsoli PS3 SUPER SLIM ( Bardzo awaryjna konsola i bezpośredni dostęp do lasera, przestroga dla ludzi mających małe dzieci w domu)

- Gry zazwyczaj mają max 720p tytuły z rozdzielczością 1080p to rzadkość na tą konsolę.

- Wolna praca serwerów PS3 (mowa o pobieraniu gier z ze sklepiku PSN) przy łączu 120 MB/s gra np 8 GB potrafi pobierać się ze 3-4 godziny.

XBOX 360

PLUSY

+ Możliwość instalacji gier na dysk twardy całościowo ( Oszczędzamy w ten sposób laser konsoli i płytę gry i gry wczytują się 3x szybciej)

+ Bardzo wygodne pady (dodatkowo kupując nadajnik do PC możemy wykorzystać je do podłączenia i grać nimi na PC)

+ Ekskluzywne tytuły np. GEARS OF WAR , FORZA , WIEDŹMIN i inne.

+ Większość tytułów ma 1080p rozdzielczość

+ Szybka praca karty Wi-Fi ( przy łączu 120 MB/s gra np 8 GB pobiera się w 20-30 minut.)

MINUSY

- Opłata za korzystanie usług internetowych w tym granie z ludźmi po sieci.

- Brak napędu Blu-Ray tylko DVD

- Grając w grę z płyty nie ruszać konsoli potrafi zniszczyć nam płytę tzw. Pierścień ( można taką płytę regenerować ale nie zawsze się da )

- Wydasz masę kasy na Akumulatorki do padów lub Baterii ( Rozwiązaniem jest zakup dedykowanego Akumulatorka do padów tzw. "Play and Charge"

- jedyna wadą w padach są twarde krzyżaki ( więc może wkurzyć nie jednego gracza który lubi grać w gry typu Mortal Kombat, Soul Calibur i inne bijatyki).

DODATKI PS3

+ Kamera Eyetoy

+ Move Controler ( wymagany przy grach ruchowych do gier typu Fitness czy np Sport Champion i inne) Jak dla mnie może precyzyjny ale czegoś mu brakuje i za mało tytułów

+ Navigator ( pomocniczy kontroler do gier ruchowych)

+ HeadSet ( Do komunikowania się z graczami grając w gry on-line np. BattleFIeld 3 czy Call Of Duty).

+ Mikrofony Bezprzewodowe ( do śpiewania Karaoke) ( Ale też pasują te przewodowe od konsoli Playstation 2)

+ Buzzery Bezprzewodowe ( Ale też pasują te przewodowe od konsoli Playstation 2. Niestety Firma produkująca Buzzery dla Sony zbankrutowała i Sony zaprzestało wydać gry na te urządzenia.

+ Sharp Shooter ( Karabin do gier typu FPS ale niestety tytułów wykorzystujący ten gadżet można wyliczyć na jednym ręku).

+ Tony Hawk Shred (Deska do jazdy na deskorolka lub na snowboard ) Gadżet współpracuje tylko z tym tytułem.

+ EA Active 2 ( treningi Fitness UWAGA bardzo awaryjne nadajniki, nie można ich zastąpić z innego zestawu).

+ Kierownice do gier wyścigowych

DODATKI XBOX 360

+ Kinect ( Urządzenie do gier ruchowych, Urządzenie ma wbudowaną już kamerę i mikrofon)

+ Kierownice do gier wyścigowych

+ Tony Hawk Shred (Deska do jazdy na deskorolce lub na snowboard ) Gadżet współpracuje tylko z tym tytułem.

+ EA Active 2 ( treningi Fitness UWAGA bardzo awaryjne nadajniki, nie można ich zastąpić z innego zestawu).

+ Headset podłączany do pada

+ Mikrofony bezprzewodowe ( ale usługa Karaoke raczkuje na tą konsolę i do tego mała ilość Polskich Wykonawców).

 

Jak na dzisiejsze standardy telewizorów to polecam poczekać np. kilka miesięcy i kupić PS4.

Pozdrawiam

  • Dobra wypowiedź 1
Mankom
komentarz
komentarz (edytowane)

Na PS3 jest więcej exclusive'ów, Xbox ma lepszy system socjalny (grupowe rozmowy, etc.), do tego na Xbox'ie musisz wykupić abonament Gold, by grać online. PS3 jest bardziej dostosowane pod multimedia (muzyka, gry, filmy).

 

Ceny mają dosyć podobne. W marketach z grami w zestawie i tymi ich sensorami ruchu jakieś 1000-1400zł

Używane są już dużo tańsze, ja kupiłem Xbox'a 120GB za 400zł.

 

@up

 

Na Xbox'ie też są darmowe gry. Dwa razy w miesiącu użytkownicy Xbox'a z abonamentem Gold mogą pobrać za darmo ustaloną przez nich grę.

Kamilkadze
komentarz
komentarz

Też miałem podobny dylemat swego czasu, zdecydowałem się na PS3 głównie ze względu na napęd blu-ray, teraz po dwóch latach korzystania nie żałuję i cieszę się że nie kupiłem sprzętu od microsoftu. :)

FaKeShit
komentarz
komentarz

Witam mogę się w tym temacie wypowiedzieć, posiadam PS3 i Xboxa więc moja sugestia jest taka.
A więc porównując te dwie konsole, wiadomo są plusy i minusy obydwóch gigantów, zacznijmy od ps3.

PS3:

PLUSY

+ Napęd Blu-Ray

+ Bezpłatne korzystanie z przeglądarki internetowej i możliwość grania z innymi graczami przez internet bez żadnych opłat.

+ Ekskluzywne tytuły na tą konsolę np. God of war , Uncharted trylogia, Gran Turismo 5, The Last of As i inne.

+ Darmowe gry dla posiadaczy konta PS PLUS+ (ale grać w nie można tylko do momentu opłacania konta PLUS+)

+ Gry wykorzystujące usługę 3D

MINUSY

- Głośna praca konsoli podczas samego grania w gry na płytach Blu-Ray

- Brak możliwości instalacji gier na dysk twardy ( ewentualnie tylko częściowo)

- Najnowszy model konsoli PS3 SUPER SLIM ( Bardzo awaryjna konsola i bezpośredni dostęp do lasera, przestroga dla ludzi mających małe dzieci w domu)

- Gry zazwyczaj mają max 720p tytuły z rozdzielczością 1080p to rzadkość na tą konsolę.

- Wolna praca serwerów PS3 (mowa o pobieraniu gier z ze sklepiku PSN) przy łączu 120 MB/s gra np 8 GB potrafi pobierać się ze 3-4 godziny.

XBOX 360

PLUSY

+ Możliwość instalacji gier na dysk twardy całościowo ( Oszczędzamy w ten sposób laser konsoli i płytę gry i gry wczytują się 3x szybciej)

+ Bardzo wygodne pady (dodatkowo kupując nadajnik do PC możemy wykorzystać je do podłączenia i grać nimi na PC)

+ Ekskluzywne tytuły np. GEARS OF WAR , FORZA , WIEDŹMIN i inne.

+ Większość tytułów ma 1080p rozdzielczość

+ Szybka praca karty Wi-Fi ( przy łączu 120 MB/s gra np 8 GB pobiera się w 20-30 minut.)

MINUSY

- Opłata za korzystanie usług internetowych w tym granie z ludźmi po sieci.

- Brak napędu Blu-Ray tylko DVD

- Grając w grę z płyty nie ruszać konsoli potrafi zniszczyć nam płytę tzw. Pierścień ( można taką płytę regenerować ale nie zawsze się da )

- Wydasz masę kasy na Akumulatorki do padów lub Baterii ( Rozwiązaniem jest zakup dedykowanego Akumulatorka do padów tzw. "Play and Charge"

- jedyna wadą w padach są twarde krzyżaki ( więc może wkurzyć nie jednego gracza który lubi grać w gry typu Mortal Kombat, Soul Calibur i inne bijatyki).

DODATKI PS3

+ Kamera Eyetoy

+ Move Controler ( wymagany przy grach ruchowych do gier typu Fitness czy np Sport Champion i inne) Jak dla mnie może precyzyjny ale czegoś mu brakuje i za mało tytułów

+ Navigator ( pomocniczy kontroler do gier ruchowych)

+ HeadSet ( Do komunikowania się z graczami grając w gry on-line np. BattleFIeld 3 czy Call Of Duty).

+ Mikrofony Bezprzewodowe ( do śpiewania Karaoke) ( Ale też pasują te przewodowe od konsoli Playstation 2)

+ Buzzery Bezprzewodowe ( Ale też pasują te przewodowe od konsoli Playstation 2. Niestety Firma produkująca Buzzery dla Sony zbankrutowała i Sony zaprzestało wydać gry na te urządzenia.

+ Sharp Shooter ( Karabin do gier typu FPS ale niestety tytułów wykorzystujący ten gadżet można wyliczyć na jednym ręku).

+ Tony Hawk Shred (Deska do jazdy na deskorolka lub na snowboard ) Gadżet współpracuje tylko z tym tytułem.

+ EA Active 2 ( treningi Fitness UWAGA bardzo awaryjne nadajniki, nie można ich zastąpić z innego zestawu).

+ Kierownice do gier wyścigowych

DODATKI XBOX 360

+ Kinect ( Urządzenie do gier ruchowych, Urządzenie ma wbudowaną już kamerę i mikrofon)

+ Kierownice do gier wyścigowych

+ Tony Hawk Shred (Deska do jazdy na deskorolce lub na snowboard ) Gadżet współpracuje tylko z tym tytułem.

+ EA Active 2 ( treningi Fitness UWAGA bardzo awaryjne nadajniki, nie można ich zastąpić z innego zestawu).

+ Headset podłączany do pada

+ Mikrofony bezprzewodowe ( ale usługa Karaoke raczkuje na tą konsolę i do tego mała ilość Polskich Wykonawców).

 

Jak na dzisiejsze standardy telewizorów to polecam poczekać np. kilka miesięcy i kupić PS4.

Pozdrawiam

Dzięki wielkie za twoją wypowiedź...
PS4 z ceny  raczej tak szybko nie zejdzie ;/ kurde PS3 więcej przyciąga bo nie trzeba płacić abonamentu ale znowu Xbox 360 używka będzie tańsza.


@ref

Twisst
komentarz
komentarz

Pisałem to chyba z 30 min :D

Pozdrawiam

FaKeShit
komentarz
komentarz

Do ilu kupię używaną konsolkę Ps3 ?

Twisst
komentarz
komentarz

Od 450 zł (takie podstawowe z samym padem) Do 1000 zł ( z całym wyposarzeniem)

FaKeShit
komentarz
komentarz

Całym wyposażeniem :P? 

 

Ja tam kamerek itd nie potrzebuję :P Będę grał w gry typu Assasin Creed 4 / GTA V / The Last Of Us

Twisst
komentarz
komentarz

To za 600-700 zł można dostać z jednym padem i 500 GB dyskiem.

FaKeShit
komentarz
komentarz

Używkę oczywiście tak?

Twisst
komentarz
komentarz

Tak

FaKeShit
komentarz
komentarz

Slimki to się nie grzeją czasami?? I czy to się różni normalnie ?

Kamilkadze
komentarz
komentarz

A to jak się grzeją to kupuj zwykłą, wyglądem się różnią.

Twisst
komentarz
komentarz

Kup tą podstawową. Bez jakiś wydziwianych ulepszaczy.

FaKeShit
komentarz
komentarz

Mi to osobiście wygląd nie przeszkadza, nie wiem czy o bujda czy to prawda z tym nagrzewaniem się slimek..

 

Takie pytanie ogólne z używek wybralibyście Xbox 360 czy PS3 ? Jeżeli macie jakieś linki z allegro do xbox czy ps3 to prosiłbym od nadsyłanie.

Kamilkadze
komentarz
komentarz

Co do nagrzewania to sam nie wiem, szukaj na necie jakiegoś infa. Ja bym brał ps3, ale może jest to spowodowane tym że je posiadam, a tak na prawdę jakbym spróbował X-a zmieniłbym zdanie, ale szczerze w to wątpię. A Ty kolego to bana masz na allegro czy co? :D

FaKeShit
komentarz
komentarz

Nie chce szukać nic w ciemno bo na konsolach to ja się w ogóle nie znam :P Nie wiem czy dane konsole są warte swoich cen.

Gość
komentarz
komentarz

Raczej się załamiesz po zakupie jak zobaczysz grafikę w grach .Jak zobaczyłem BF3 na PS3 to myślałem że zobaczyłem Medal of Honor Asalut  10 lat później 

FaKeShit
komentarz
komentarz

Czemu? Konsole ponoć mają lepszą grafikę itd

Gość
komentarz
komentarz (edytowane)

W stosunku do twojego  kompa obecnego to są przeżytkiem .Nawet gdybyś ustawił grafikę na minimum to będzie lepsza niż  Xbox 360 i PS3 .Twój obecny komp to poziom PS4 .Wystarczy że procesor zmienisz na FX 6350 i grafikę na GTX 660 oraz 4GB ramu i już jesteś lepszy od PS4 

FaKeShit
komentarz
komentarz

Na ale nie we wszystkie gry popykam na PC ;/ przede wszystkim GTA V ;/ kurde to juz nie wiem, czy kupować konsole czy nie ;/

Twisst
komentarz
komentarz

W pierwszym moim poście podałem za i przeciw. Moim zdaniem jak wolisz konsole, wiadomo z różnych względów, to poczekaj pół roku i kup używkę PS4, bo skok wydajności jest widoczny. Ale jeżeli musiał bym coś wybrać ze starej generacji konsol to wybrał bym PS3. Grafika w PS3 jest 1280x720 więc automatycznie gry nie wyglądają, jak na dzisiejsze komputery, zaskakująco, ale wszystko działa płynnie.

Gość
komentarz
komentarz (edytowane)

Do kompa dokupisz pada np taki http://www.morele.net/gamepad-microsoft-xbox-360-wireless-controller-black-jr9-00010-do-pc-i-xbox-360-odbiornik-do-pc-w-zestawie-zdrapka-70pln-gratis-377318/ GTA V wyjdzie na kompa i dopiero będzie wyglądać obłędnie .Wiedźmin 3 który również będzie na najnowszych konsolach chodził z dużą dozom prawdopodobieństwa tylko w 30 klatkach a na dodatek z PhysX (tylko komp i Nvidia).Z Xbox 360 to podobał mi się tylko kinect i gra w kręgle  .Tu masz opisane na temat Wiedźmin 3 http://pclab.pl/news55929.html

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.