x-kom hosting

Nowy Dział - Propozycja

Bamu
utworzono
utworzono

Nowy dział "Testy"

ostatnio wpadło mi coś takiego do głowy, że można by stworzyć dział ww w którym testowany byłby sprzęt komputerowy i nie tylko. Test byłby testowany na podstawie spisu badań które wcześniej trzeba ułożyć.

cały dział byłby podzielony na poddziały: Karty graficzne, Procesory, Drukarki, Skanery i wiele innych.

Dla każdego poddziału były by inne kryteria badania sprzętu (Drukarki - Ilość strona na min we wszystkich trybach druku, mile widziane skany wydruków na oryginalnym tuszu, tez wszystkie tryby itp. Karty graficzne - Temperatury w spoczynku i w pracy, wydajność w grach wcześniej ustalonych itp. Zasilacze - Trzymanie napięcia, głośność itp. Nagrywarki - czas nagrywania na poszczególnych prędkościach itp.)

Wprawdzie ten temat nie jest dopracowany w mojej głowie w 100% ale jakiś zarys przedstawiłem !

Tylko nasuwa mi sie jeszcze jedna bardzo ważna myśl: Czy komuś będzie chciało się testować !

Co o tym myślicie ?

No no wypowiadać się ! :D

Zarov
komentarz
komentarz

I kto mialby to robic?

kwachu1992
komentarz
komentarz

Jestem za tylko uważam, że nie wielkiemu gronu userów, będzie się chciało testować poszczególne podzespoły...

Za testowanie można oferować np. plusy...

Bamu
komentarz
komentarz

Kto ? wszyscy chętni mający co testować !

Zarov
komentarz
komentarz

Pomysl moze i ciekawy ale z doswiadczenia wiem ze ludziom nie bedzie sie chcialo.

Przemek
komentarz
komentarz

Moze i znajdzie sie gorno zapalencow.

Sprzet oczywiscie kazdy testuje ten w ktorego posiadaniu jest - moja propozycja.

Bamu
komentarz
komentarz

Tak oczywiście, co do sprzętu ! To co sie ma w domu to się testuje !

Ale nie wiem czy małe grono zapaleńców wystarczy.

Przydało by sie przetestować np. wszystkie gf seri 7 i wyżej, było by to bardzo przydatne przy zakupie karty !

Jedna czy dwie drukarki przetestowane to będzie za mało !

Może jakaś ankieta kto był by chętny na testowanie ? bo jak mało chętnych to nawet nie warto, bo więcej będzie roboty przy przygotowania pola do popisu niż testów.

Przemek
komentarz
komentarz

W takim razie Bamu, oglos jakis komunikat na temat chetnych do pisania takich testow i zbierz jakas liczbe artykolow.

Pozniej sie ewentualnie pomysli nad dzialem :)

Bamu
komentarz
komentarz

Dobra od jutra zaczynam !

Kamik47
komentarz
komentarz

Moglo by to powstac cos jak poradniki tyllko ze pisalo by TESTY. I user1 zrobi temat procesor q6600 wklei swoj test, swoje opinie +/- itd jak to w prawdziwym tescie bywa... user2 ktory zauwazy inne +/- lub wyjdzie mu inny wynik w programie mogl by dodac odpowiedz do zainstalego tematu.... w ten sposob dzial by sie bardzo dobrze krecil ;) a znajac zycie z 14k userow znajdzie sie duza liczba ktora bedzie testowala i dawala swoje opinie... ja np jestem 1chetnym:D Popieram:)

PS: Zrob ankiete czy sie zgadzaja ludzie czy nie.

GoBi
komentarz
komentarz

Jeśli są chętni to czemu nie... A ja mam pytanie.. co z osobami którzy specyfikują sie tylko w software.. moze tez dla nich taki dział ?? testy różnorodnych programów.... :)

byku
komentarz
komentarz

No właśnie. :)

Jak hardware to i software powinien być. Jestem za obydwoma pomysłami.

dar55
komentarz
komentarz
I kto mialby to robic?

99% userów , wystwrczy spojrzeć w dział zestawy i wszyscy biora sprzęt do OC , " no bo co ja nie zrobię OC " ? a później na GG pytają sie jak podkręcić , co to jest FSB , czy CL można zmienić , jak zresetować bios itd :D

Oczywiście jestem ZA

zigi123
komentarz
komentarz

Pomysł dobry tylko gorzej z wykonaniem moze by zrobic temat na forum i taka listy kto chce sie zapisac to niech napisze swoj nick np

zbychu156 chce pomóc w stworzeniu.....

Bamu
komentarz
komentarz

obydwa pomysły są dobre ale wymagają sporo pracy zanim to wystartuje.

Najważniejsze to kryteria testowania ! jeśli się testuje to testować tak jak każdy a nie ze jeden zrobił to a drugi nie !

Gość
komentarz
komentarz

Ja jestem jak najbardziej ZA! Pomysł świetny :) Ja moge odrazu wkleić swoją recenzje e4300, coprawda troche przestarzałą bo z okolic wakacji, ale jak sie nie ma co sie pragnie to sie kradnie co popadnie :)

Boski4
komentarz
komentarz

Ja też jestem za i też mogę testować to co mam w domu. Oczywiście jak się ten pomysł uda.

Popek
komentarz
komentarz

Ja jestem za.

Juz wiem co opisze :)

Bamu
komentarz
komentarz

oo robi sie coraz ciekawiej !

dobra zakładam temat w którym chętni będą pisać co moa przetestować, jak uzbiera sie tego dużo to zabieramy sie do pracy (jeśli "góra" się zgodzi)

Przemek
komentarz
komentarz

Bamu, proponuje popracowac nad punktami.

Co, w jaki sposob opisac, czym testowac, co uwzglednic itd.

Musisz sie przygotowac do projektu.

GoBi
komentarz
komentarz
Co, w jaki sposob opisac, czym testowac, co uwzglednic itd.

No jak pisac to chyba po polsku, oczywiście każdy to nie polonista. To co najważniejsze jest zeby każdy test pisać jak najlepiej więc nie robimy tego wszystkiego na czas tylko na jakoś. Uwzględniamy wszystko, prace, nowości od starej wersji , co jest czego nie ma. Wychwalić to co dobre ale to co złe zaganic.. no i co najważniejsze.. PISAĆ OBIEKTYWNIE !!!! To co lubimy wcale nie musi byc lepsze itd. Wiecie o co chodzi...

PS: Cały czas powstaje temat i jest wymieniany tylko hadware... a software to co ? :zly:

nitro07
komentarz
komentarz

jeśli chodzi o sprzęt to musicie uwzględnić jeszcze jedną rzecz

np karty graficzne

skoro testy będą się odbywać na domowych komputerach czyli o różnych konfiguracjach sprzętowcyh i ustawieniach, co sprawi, że wyniki testów np wydajności kart graficznych będą różne w zależności od platformy na której działa karta (Intel czy AMD, płyta główna, RAM) jak wiadomo te czynniki mają znacze odzwierciedlenie w wynikach.

dar55
komentarz
komentarz
a software to co ?

a co bys chciał goblinku testować ? czy word poprawi błędy ? czy irfanview wyświetlo obraz w ciągu 0,001s ?

w sofcie nie ma co testować jedynie można tutoriale pisac

GoBi
komentarz
komentarz
w sofcie nie ma co testować jedynie można tutoriale pisac

zwał jak zwał.... ale np. przy pisaniu totoriali można zachaczyć o własnie zalety i wady nowych wersji programów... a potem gdy sie zbierze troche to jakis mini testy porównawczy...

dar55
komentarz
komentarz
mini testy porównawczy...

teraz inaczej brzmi -> test rodzaju softu a nie jednego -> edytory tekstu , graficzne , servery ftp itd itp ?

jedna mała wada , potrzeba kupę kasy , lub czasu na torrentach lub operować Demo

ale sam pomysł w sobie może i nie jest aż taki zły :D

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.