x-kom hosting

Wybór Dysku

goldzeleznicki
utworzono
utworzono

Mam zamiar zamienic soja Barracude 120gb poniewaz podczas pracy jest głosniejsza od całego komputera ;) i moze w kazdej chwili wysiasc. Wymiana nie polega na wiekszy leczna LEPSZY. Potrzebuje dysku 100- 200gb ale zeby był szybki,cichy i niezawodny. Najlepiej jakby był do 200 zł.

nitro07
komentarz
komentarz

polcam ten dysk Dysk

Trwały dysk z zapisem prostopadłym i NCQ

webber
komentarz
komentarz

Jeśli zależy Ci na ciszy, to bierz tego:

http://www.komputronik.pl/Dyski_twarde/Wew...pelny,id,45688/

Link z komputronika oczywiście jako przykład, możesz poszukać gdzieś tego samego modelu taniej ;)

Popek
komentarz
komentarz

webber podał bardzo dobry dysk :)

goldzeleznicki
komentarz
komentarz

No podaliscie dwa:

SEAGATE-mała pamiec cache

SAmsung-długi czas dostepu

Moze dajcie jeszcze jakies propozycje albo skmentujcie moja wypowiedz.POZDRO

nitro07
komentarz
komentarz

nie kupuj dysków twardych Samsunga, zgadza się, że oferuja dobre parametry w przystępnej cenie ale mają nie trwałą mechanikę, z Samsunga to tylko monitory polecam :)

Lipton
komentarz
komentarz

wez WD Caviara jest bardzo cichy mam go sam 160 GB. Szybki zapis potwierdzone w testach

goldzeleznicki
komentarz
komentarz
nie kupuj dysków twardych Samsunga, zgadza się, że oferuja dobre parametry w przystępnej cenie ale mają nie trwałą mechanikę, z Samsunga to tylko monitory polecam :)

Z samsunga wlasnie mam tylko monitor tak sie składa tez słyszałem o słabej trwałosci ale moze by ktos cos konkretnego zaproponował i poparł jakimis solidnymi argumentami. pozdro

Popek
komentarz
komentarz

Solidne to Seagate.

snip91
komentarz
komentarz
SAmsung-długi czas dostepu

Seria SpinPoint jest szybka. Wcale nie ma długiego czasu dostępu ;) Polecam tą serię.

nokia
komentarz
komentarz

A ja mam Seagate i jest ok:-))

Cicho i szybko pracuje - polecam - 250gb kosztowało 2 miesiące temu 220zł:-))

tazman
komentarz
komentarz

Jak dla mnie to proponuje seagatea 250 G z 16M buforem zapis prostopadły

falcon1984
komentarz
komentarz

Ja polecam Seagate, szybki, mało awaryjny, w miarę cichy. Zawsze je mam i nigdy nie miałem problemu.

nokia
komentarz
komentarz
Jak dla mnie to proponuje seagatea 250 G z 16M buforem zapis prostopadły

Dokładnie:-))

Sam takiego podałem;

A ja mam Seagate i jest ok:-))

Cicho i szybko pracuje - polecam - 250gb kosztowało 2 miesiące temu 220zł:-))

Można kupować:-))

luq
komentarz
komentarz
nie kupuj dysków twardych Samsunga, zgadza się, że oferuja dobre parametry w przystępnej cenie ale mają nie trwałą mechanikę, z Samsunga to tylko monitory polecam :)

Nie zgodę się z tobą.

Sam mam Samsunga (Spin Point T166) i do wolnych ani nietrwałych nie należy.

Jeśli Samsung z serii Spin Point (bo tylko z Samsungów on wchodzi w rachubę)

to jak najbardziej polecam.

Popek
komentarz
komentarz

Czyli masz do wyboru Samsung SpinPoint lub Seagate

mianiek
komentarz
komentarz
Mam zamiar zamienic soja Barracude 120gb poniewaz podczas pracy jest głosniejsza od całego komputera ;) i moze w kazdej chwili wysiasc. Wymiana nie polega na wiekszy leczna LEPSZY. Potrzebuje dysku 100- 200gb ale zeby był szybki,cichy i niezawodny. Najlepiej jakby był do 200 zł.

A co powiecie o dyskach Maxtor DiamondMax ? Słyszałem, ze Maxtor szczyci się wysoką bezawaryjnością. Który wybrać - Seagate czy Maxtor ?

pozdrawiam

falcon1984
komentarz
komentarz
Który wybrać - Seagate czy Maxtor ?

Zdecydowanie Seagate. Z nim tylko Samsung może rywalizować. Maxtor jest daleko w tyle... a z tą awaryjnością to bym się kłócił czy znowu takie nieawaryjne

mianiek
komentarz
komentarz

ok dzieki

Krystian_
komentarz
komentarz

Ja mialem Samsunga przez rok 13gb potem 80 przez 4 lata teraz 160 i nigdy nic sie nic nie dzialo wiec polecam !!

Niemyj9
komentarz
komentarz

Bierz wszystko oprócz seagate :) najbardziej awaryjne dyski dostępne na rynku. Bierz WD albo samsunga. Ewentualnie Hitachi. Ja miałem seagate 120gb i oczywiście się zepsół. Moich 4 kolegów miało to samo. Poczytaj na internecie zobaczysz opinie :).

snip91
komentarz
komentarz
najbardziej awaryjne dyski dostępne na rynku.

Ooo jakaś nowość. Pierwsze słyszę, żeby Seagate były awaryjnymi dyskami. Mam Seagate od jakiś 6 lat i chodzi sprawnie. Drugiego od niecałego miesiąca i też chodzi ładnie. Znajomy ma Seagate od dość dawna i nie narzeka. Czytałem opinie na temat tych dysków i mało się psują. Na tym forum też nie słyszałem wielu narzekań na dyski Seagate.

Może się wam dyski przegrzewały ? Albo się kopało w komputer ? :)

falcon1984
komentarz
komentarz

Seagate awaryjne? Never hear of it :P

Krystian_
komentarz
komentarz

SAMSUNGI Przez ponad 5 lat mam dyski samasunga i nigdy nie padły :D:D:D

falcon1984
komentarz
komentarz

A ja mam Seagete'y już od ponad 7 lat i też mi żaden nie padł nigdy...

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.