x-kom hosting

Blue Screen

Dorotka365
utworzono
utworzono

Witam,

od przedwczoraj mam problem ze swoim laptopem, róznie, co kilka minut lub godzin wyłacza mi się laptop z błędem Blue screen. Przywróciłam system do początkowego stanu, zainstalowałam nowe sterowniki do karty graficznej, jednak nic to nie dało i wciąż problem się pojawia.

Oto link z wyskakującym ekranem:

http://w760.wrzuta.pl/obraz/995Ho9AYZSX/28082013071

 

Dane laptopa:

Toshiba C670/C670D

Procesor: Intel(r) Pentinum CPU B960 2,20GHz

Ram: 6,00Gb

Typ systemu: 64bit

 

System operacyjny:

Windows 7 Home Premium 64-bit

 

Czy można ten bład naprawić samodzielnie?

 

Z góry dziękuję za pomoc,

Pozdrawiam.


Witam,

od przedwczoraj mam problem ze swoim laptopem, róznie, co kilka minut lub godzin wyłacza mi się laptop z błędem Blue screen. Przywróciłam system do początkowego stanu, zainstalowałam nowe sterowniki do karty graficznej, jednak nic to nie dało i wciąż problem się pojawia.

Oto link z wyskakującym ekranem:

http://w760.wrzuta.pl/obraz/995Ho9AYZSX/28082013071

 

Dane laptopa:

Toshiba C670/C670D

Procesor: Intel(r) Pentinum CPU B960 2,20GHz

Ram: 6,00Gb

Typ systemu: 64bit

 

System operacyjny:

Windows 7 Home Premium 64-bit

 

Czy można ten bład naprawić samodzielnie?

 

Z góry dziękuję za pomoc,

Pozdrawiam.

Dodam jeszcze, że przed zrobieniem formatu dostawałam raporty po ponownym właczeniu laptopa:

 

Podpis problemu:

Nazwa zdarzenia problemu: BlueScreen

Wersja systemu operacyjnego: 6.1.7601.2.1.0.768.3 Identyfikator ustawień regionalnych: 1045

Dodatkowe informacje o problemie: BCCode: 1000007e BCP1: FFFFFFFFC0000005 BCP2: FFFFF8800101AF2F BCP3: FFFFF880031FDA08 BCP4: FFFFF880031FD260 OS Version: 6_1_7601 Service Pack: 1_0 Product: 768_1

Pliki pomagające opisać problem: C:\Windows\Minidump\082613-26364-01.dmp C:\Users\user\AppData\Local\Temp\WER-106080-0.sysdata.xml

Youki
komentarz
komentarz

Witaj!

Co prawda nie mam aktualnie PC, co komplikuje sprawę, gdyż normalnie sprawdziłbym pliki dump, ale jakoś postaram się rozwiązać Twój problem.

Aktualnie po formacie błąd nadal wyskakuje ?
Wszystkie sterowniki, zarówno te do płyty głównej także są aktualne ?
Instalowalas coś/aktualizowalas przed pojawieniem się błędu?
Dodawalas sprzęt, bądź majstrowalas coś przy laptopie ?

Laptop się wyłącza, czy dostajesz bluescreena i następuje reset ? ;)

Dorotka365
komentarz
komentarz

Witam,

 

kolejny bład wystąpił około 2 godziny po formacie, sterowników z płyty głównej nie sprawdzałam, bałam się, że jeśli je odinstaluję i nie znajdę odpowiednich, nie włącze laptopa - niestety nie znam sie na tym.

2 dni przed wystąpieniem błędu instalowałam grę, którą wcześniej przeskanowałam i żadnych wirusów nie wykryto.

Przy laptopie nie majsterkowałam, używałam go jak codzień do przeglądania stron internetowych, procz tego jak wspominalam zainstalowana została gra.

 

Przy pojawianiu sie błedu najpierw włącza się blue screen, a następnie laptop się resetuje.

Do wczoraj laptop działał nawet do kilku godzin, dziś wyłacza się zaraz po uruchomieniu lub działa do około 5 minut.

 

Dziękuję bardzo za odzew w mojej sprawie,

pozdrawiam.

Gość
komentarz
komentarz

acpi.sys nic nie wskazuje tu na problem karty graficznej - sciagnij program hd tune I wykonaj error scan


jak w normalnym trybie sie nie daje to w awaryjnym


http://hdtune.com/

Dorotka365
komentarz
komentarz

zrobiłam error scan podanym programem, jednak nie wykryto żadnych błędów:

 

http://w93.wrzuta.pl/obraz/4owZaNO0PSY/error_scan

Youki
komentarz
komentarz

Sprawdź czy dostępna jest aktualizacja BIOS-u di Twojej płyty głownnej. Szukaj na stronie producenta w zakładce ze sterownikami.
Pokaz nam jeszcze screen z zakładki Health z programu HD Tune.
Ile masz miejsca wolnego na dysku ?
Zainstalowane są wzystkie aktualizacje systemu wraz z dodatkiem SP1 ?

Dorotka365
komentarz
komentarz

Na dysku C mam 198 Gb wolnegoo miejsca.

 

http://w847.wrzuta.pl/obraz/0F12NUNKKqV/przechwytywanie2

 

Nie wiem jak mam sprawdzić aktualizacje systemu?

 

Pare minut temu pobrałam program easy driver, wykryło mi 20 sterowników do wymiany:

 

http://w847.wrzuta.pl/obraz/2TsSf4B18Pr/sterow

 

Powinnam to pobrać z tego programu?

 

I mam jeszcze pytanie, jak mam znaleźć sterowniki płyty głównej, by sprawdzić ich stan? Mam program everest, jednak nic z płyty głównej mi w nim nie pokazuje.

Youki
komentarz
komentarz

Tak, pobierz.
Aktualizacje sprawdź via Windows Update.

Dorotka365
komentarz
komentarz

Sprawdziłam dostępnosc aktualizacji: nie ma żadnych do pobrania. Z update wykryto błąd:

składnik usługi Windwos update wymagaja naprawy : nierozwiązany.

 

Sprawdzałam  w zakładkach producenta dostępnosc biosu, znalazłam cos do pobrania, jednak wychodziły same dodatkowe programy muzyczne, bądź reklamy. Zaczekam na męża, aby sprawdził mi tą stronę, też nie zna się za dobrze, ale może poradzi sobie lepiej niż ja.

 

Pobierając sterowniki z easy driver powinnam usunąć stare?

Youki
komentarz
komentarz

Teoretycznie instalując nowe po prostu powinny się zaaktualizowac.

Gość
komentarz
komentarz

osobiscie nie mam zaufania do tego typu programow , decyzja nalezy do ciebie ale proponuje zebys podala model plyty glownej i sami ci podamy linki do strony producenta

Dorotka365
komentarz
komentarz

udało mi się w trybie normalnym pobrać 2 aktualizacje ( w awaryjnym ich nie wykrywało), ale to nic nie dało, ciągle wyskakuje blue screen.

 

Model mojej płyty:

Intel Corporation

Oneonta Falls

Gość
komentarz
komentarz

model laptopa ze spodu podaj

Dorotka365
komentarz
komentarz

Toshiba Satellite c670 - 1c4 

Gość
komentarz
komentarz

na gwarancji?

Dorotka365
komentarz
komentarz

Gwarancja się skończyła  3 tygodnie temu, poza tym mieszkam za granicą i ciężko  byłoby znaleźć kogoś do pomocy.

Gość
komentarz
komentarz

w jakim kraju , jak uk to jakie miasto? (jesli wolno wiedziec)

Dorotka365
komentarz
komentarz

Holandia, do niedawna mieszkałam w Leicester w uk, ale się przeprowadziliśmy. Tutaj najbliższego znawce komputerów mam 150km od siebie, szukałam dziś w internecie.

Youki
komentarz
komentarz

Sterowniki powinny być na stronie Toshiby. Szukając Twojego modelu laptopa powinnaś go znaleźć.

Gość
komentarz
komentarz

szukalem i troche ciezko :D

Dorotka365
komentarz
komentarz

Znalazłam właśnie sterowniki biosa i kilka innych ze strony toshiby, zaraz je sprawdzę, może w końcu się uda.

W razie ponownego wystąpienia problemu chciałam przywrócić pełna kopię zapasową, tylko czy to usunie mi wszystko z komputera, również z dysku D? Przy pierwszym podejściu pojawił się komunikat, ze cały komputer będzie wyczyszczony i zrezygnowałam.

Pierwsze formatowanie robiłam płytą naprawy systemu, mam jeszcze jedną z kopią zapasową, ale skoro przywrócenie początkowe nic nie dało, to czy kopa zapasowa może pomóc?

Gość
komentarz
komentarz

kopy bym nie ruszal bo smierdzi :D - jak sie flash biosa z poziomu windowsa skopsa to bedzie problem...

Dorotka365
komentarz
komentarz

Zainstalowałam nowsze sterowniki biosa i kilka innych aktualizacji do systemu, jednak nic to nie dało - blue screen znów się pojawił.

Mąż w komputerze niedawno miał ten sam problem, ale format załatwił u niego sparwę, u mnie chyba wystąpił jakiś mocniejszy problem

Youki
komentarz
komentarz

Przetestuj w wolnym czasie pamięci RAM programem memtest86+. Kazda pamięć osobno.

Gość
komentarz
komentarz

po pare godzin na kosc, jesli nic nie wykarze to sprawdz rowniez programem goldmemory gdyz memtest niezawsze wykrywa

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.