x-kom hosting

Jaki zasilacz kupić?

Przejdź do rekomendowanej odpowiedzi Autor: mboczkal ,
Godlo
utworzono
utworzono

Witam

Kupiłem komputer (jeszcze go nie mam), ale wiem, że jest w nim zasilacz 600w Modecom Feel I. Komputer chodził na nim około 2 lat i nic się nie działo. Wiem, że jest zły i mam 2 pytania:

- jak oszczędzać zasilacz, żeby nic się nie stało (żeby nie spalił innych podzespołów) i żeby pochodził z miesiąc

-i na jaki wymienić, narazie nie mam kasy ale myśle że do 150 zł i żeby wystarczył do poźniejszej rozbudowy

 

Parametry komputera:

płyta głowna: ASRock H55M-LE

ram ddr3: 4gb 2x2 najprawdopodobniej kingston

procesor: intel core i3 540 2x 3,06

karta graf: Geforce GTX 460 1gb DDR5 256bit

dysk: 1TB

nagrywarka dvd

zasilacz: Modecom Feel I 600W

chłodzenie chyba standardowe

 

Pozdrawiam

slivero
komentarz
komentarz

- jak oszczędzać zasilacz, żeby nic się nie stało (żeby nie spalił innych podzespołów) i żeby pochodził z miesiąc

 

Jeśli masz na myśli tego Feel-a to nie ma co po prostu go obciążać a najlepiej go nie używać :D . Nie ma takiej konkretniej zasady do wydłużenia żywotności zasilacza grunt to do nie przeciążać .

 

-i na jaki wymienić, narazie nie mam kasy ale myśle że do 150 zł i żeby wystarczył do poźniejszej rozbudowy

 

W tej kwocie sensowny wybór to TEN .

Godlo
komentarz
komentarz

Czyli, że jak nie będe go obciążał to nie powinno się nic stać? Np. przeglądanie internetu?

Youki
komentarz
komentarz

Ten zasilacz to nawet bez obciązenia może narobić więlkich szkód tak czy inaczej :)

Godlo
komentarz
komentarz

A jak sprawdzić stan zasilacza nie wiem jakimś programem lub w biosie czy coś się dzieje itd?

slivero
komentarz
komentarz

Tak to tego nie sprawdzisz . Jak wspomniałem najbardziej bezpieczną opcja jest demontaż tego urządzenia zwanym paradoksalnie zasilaczem i oddanie go na skup bo tam jest jego miejsce no chyba że lubisz ryzyko to ... .

Godlo
komentarz
komentarz

Na jaki skup? I ile dostanę?

slivero
komentarz
komentarz

To była tylko taka przenośnia , miałem na celu ukazanie nieprzydatności tego zasilacza .

Godlo
komentarz
komentarz

A co się może stać w najlepszej systuacji?

slivero
komentarz
komentarz

Najlepszej ? Masz na myśli najgorszy scenariusz ? Bo jest tak to jest on na prawdę czarny . Ten "zasilacz" może uszkodzić ci np kartę graficzną czy płytę główną .

Godlo
komentarz
komentarz

OK dzięki za odpowiedzi! Zbieram pieniążki i kupuje nowy :) Prosze o zamknięcie.

slivero
komentarz
komentarz

Ostatni jest z nich najlepszy lecz w tej kwocie wybrałbym : TEN .

slivero
komentarz
komentarz

Jeśli jest sprawny także jest ok , lecz nie dałbym więcej niż 100 zł .

Youki
komentarz
komentarz

Cichy jest i nie spali Ci PC, cena jest bez przesyłki.

rafalluz
komentarz
komentarz

Fortron staroć, Cooler Master może być.

Godlo
komentarz
Godlo
komentarz
komentarz

To ten pierwszy jest dobry? Czy nie opłaca się zmieniać zamiast feela?

rafalluz
komentarz
komentarz

CTG jest sporo lepszy od Feela.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.