x-kom hosting

Serwer Www

pawel.ovh
utworzono
utworzono

Chciałbym zrobic serwer www z wolnej przestrzeni dyskowej i nie wiem jakiego programu użyc? Puer-ftpg nie chcę mi się zainstalowac więc odpada!

Pozdro

Zarov
komentarz
komentarz

W googlach poszukaj o "proftpd".

To Ci na sam poczatek wystarczy.

pawel.ovh
komentarz
komentarz

JA chcę jakiś prosty w obsłudzę, bo z tym nie mogę się połapac. Podajcię link do jakiegoś:)

Pozdro....

pawel.ovh
komentarz
komentarz

Prosiłbym jednak o jakiś inny program.

Pozdro...

Zarov
komentarz
komentarz

Apeche? Ale to już wyższy poziom od tamtego. Może dokładniej określisz swoje wymagania?

pawel.ovh
komentarz
komentarz

To znaczy tak. Chodzi mi o program, który będzie prosty w obsłudze (zaledwie kilka opcji) tak abym mógł wybrac przestrzeń dysku i utworzyc z tej przestrzeni serwer WWW, potem ustalic adres strony itp. Włąśnie o taki program mi chodzi jaki opisałem (możę być nieco inny).

Pozdro...

localh0st
komentarz
komentarz

Łatwy i prosty... proftpd, ale z nakładką graficzną GTK.

Zainstaluj: proftpd i nakładkę gproftpd.

pawel.ovh
komentarz
komentarz

Ale jak? Znalazłem tą nakłądkę w rpm i zainstalowałem. Wyskoczyło zapytanie czy chcę zainstalowac proftpd więc wybrałem "tak". Wszystko pięknie zainstalował, ale nie wiem jak to uruchomic, bo jak wpisuje w konsoli "webmin" to odpala przeglądarkę i wtedy mam tego starego "proftpd". O co w tym chodzi?

Nie ma jakiegoś prostrzego narzędzia, którym zarządza się z poziomu podstawowego, a nie jak w tym proftpd przez przeglądarkę? Proszę o pomoc!

Pozdro...

localh0st
komentarz
komentarz

Po prostu... musisz odpalić grpoftpd spod roota, przez terminal:

sugproftpd

Aplikacja jest banalna w konfiguracji, wystarczy, że poczytasz o proftpd, a grpoftpd będziesz miał w jednym palcu.

Wygląda to tak:

zrzutekranuu26yj7.th.png

Możesz też, uruchamiać gproftpd spod usera (nadać prawa dla aplikacji), aczkolwiek używanie spod roota jest bezpieczniejsze.

pawel.ovh
komentarz
komentarz

Wpisuję ale wyskakuje nieznana komenda. Przecierz zainstalowałem. Możę wyślij mi rpm pod architekrurę i386, albo tar.gz z opisem instalacji, bo nie mogę znajść. Będe wdzięczny. Oczywiście + dostaniesz już teraz, ale zawsze moga być dwa. HEHE

Pozdro...

Ps. Czekam

localh0st
komentarz
komentarz

1. Jakie masz distro?

2. Używasz KDE? Może spróbuj użyć serwera dostępnego z apletu kickera (paska KDE). PPM Menu> Dodaj aplet> Serwer WWW

Ustawiasz folder ~/public_html w katalogu domowym. Wrzucasz do niego, pliki HTML/PHP i już masz serwer. Ot co. ;]

pawel.ovh
komentarz
komentarz

A skąd mam wziąc adres tej strony? Udało się z tym GPROFTPD, ale nie moge sie połączyc jak się to robi?

localh0st
komentarz
komentarz

Adres strony od pluginu z apletu:

http://127.0.0.1:port {dla Ciebie

Albo:

http://IP:port {publiczny

Port masz ustawiony w programie, przykladowo 8080

Udało się z tym GPROFTPD, ale nie moge sie połączyc jak się to robi?

A tak: google.pl

Na prawdę, sprawdź jak się konfiguruje proftpd.

pawel.ovh
komentarz
komentarz

A jak zrobić adres strony www i wrzucić index.html, bo jak narazie to wyszło mi cos w stylu serwera FTP, wszucam jakiś uwtwór muzyczny i moge go pobrac. Jak uruchomić stronę internetową?

Pozro/...............

localh0st
komentarz
komentarz

Adres strony zrobić, za pomocą no-ip.pl (adres gdzie masz soft). "Przerabia" on IP wychodzące z Twojego komputera, na adres np. pawel.no-ip.pl. Możesz też ustawić adres DNS?

Człowieku... zdecyduj się. Jeśli chodzi Ci o serwer, na którym chcesz postawić stronę WWW, i mieć możliwość przyłączenia do niego, swoich usług np. MySQL to zrobisz to przez Apache. Ale tam to masz już wszystko tekstowo.

Ale tak na prawdę, to radzę ci wykup sobie serwer/domenę, za małe pieniądze (lub znajdź za darmo). Bo wątpię, abyś sam go postawił, jeśli nawet nie chce Ci się szukać w necie o konfiguracji proftpd.

WWW sobie postaw na aplecie, dostępnym w KDE.

pawel.ovh
komentarz
komentarz

A co to za aplet??Powie mi ktoś co to za aplet?

Zarov
komentarz
komentarz

Do KDE.

Na dolnym pasku klikasz prawym i dajesz "Dodaj aplet do panelu" tam wybierasz "Publiczny serwer plikow"

pawel.ovh
komentarz
komentarz

Ale nie mogę tam zrobic strony??

localh0st
komentarz
komentarz

pawel.ovh , specjalnie dla Ciebie napisałem dziś, opis instalacji/konfiguracji Apache:

http://localh0st.ovh.org/?p=55

Zamiast IP nazwa(adres serwera):

http://localh0st.ovh.org/?p=57

Opis instalacji Apache jest dla Debiana, więc u Ciebie ( o ile masz Mandrivę) będzie:

suurpmi apache php4 php4-cgi libapache-mod-php4

Sprawdzone, działa.

olej3232
komentarz
komentarz

localh0st świetny opisik! Ale warto by do niego dodać instalację i konfigurację softu do no-ip!

localh0st
komentarz
komentarz

olej3232, cały opis jest już zawarty. Chyba, że chodzi Ci o konfigurację, na stronie?

pawel.ovh
komentarz
komentarz

Wielkie dzięki, a czy można wrzuci np. joomle na server tzn. na ftp i skonfigurowac ftp z www?

localh0st
komentarz
komentarz
Wielkie dzięki, a czy można wrzuci np. joomle na server tzn. na ftp i skonfigurowac ftp z www?

Że co?

Jamoole wrzucasz na serwer ( /var/ww), i na apache musisz mieć zainstalowane MySQL [potrzebny jest aby zainstalować jamoole(opisu poszukaj w necie "Mysql + apache")]. FTP stawiasz przez [g]proftpd. Później używając no-ip masz:

ftp://domena.no-ip.pl - serwer ftp

http://domena.no-ip.pl - serwer Apache + MySQL

Co do Jamooli, to wiec że lepiej jest zainstalować ją na serwerze pewnym- np. ovh.org (darmowy). Taki domowy serwer ani nie jest stabilny, bezpieczny, wystarczająco szybki (?) i pewny (w każdej chwili możesz popsuć system i wraz z systemem, pójdzie np. apache, mysql). Serwery domowe, są dla robienia próbnych witryn, lub szybkiego łatwego udostępnienia plików znajomym (albo oni nam- bezpośrednio wysyłają pliki na naszego kompa, poprzez FTP, skrypt php).

pawel.ovh
komentarz
komentarz

A wie możę ktoś dlaczego nie chcę mi otwierac strony gdy wpisuję //localhost/. Założyłem serwer na IIS z Windowsa.

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.