x-kom hosting

3570k czy 2500K - temat zbiorczy

beniu1212
utworzono
utworzono

Witam

Tak jak w temacie :)

Pozdrawiam ;)

ITakZapomne
komentarz
komentarz

Jeśli do gier i OC w granicach 4.5GHz to jednoznacznie 3570k. Jeśli zamierzasz bić rekordy OC to 2500k- troszkę słabsza wydajność w grach. 

Rafal_Derda
komentarz
komentarz (edytowane)

Tak jak wyżej. Do wysokiego OC powyżej 4.5Ghz 2500K, do stock lub OC do 4.5Ghz 3570K.

Edytowane przez Veeon
beniu1212
komentarz
komentarz

A ile z fortisem się wyciągnie ?

Rafal_Derda
komentarz
komentarz (edytowane)

Myślę ze 4.5 Ghz nie powinno stanowic problemu. A jaki masz dokładnie model fortisa (he1225?), płytę główną i zasilacz, bo to też zależy od tych podzespołów.

Edytowane przez Veeon
beniu1212
komentarz
komentarz

wiesz składam zestaw i nie wiem którego wybrać , chłodzenie zamierzam kupić Puzniej pi zakupie komputera

Rafal_Derda
komentarz
komentarz

To weź fortisa he1225 jeden najlepszy w klasie cena/jakość. Tak jak wyżej do wysokiego OC 2500K, do 4.5 Ghz 3570K.

beniu1212
komentarz
komentarz (edytowane)

3570K , 3570k różnią się one czymś ?

Edytowane przez beniu1212
iDaft
komentarz
komentarz (edytowane)

Ja bym brał i5-2500K - najlepszy mobas do niej (ASRock P67 Pro3) w większości sklepów nie ma nowego Biosu do Ivy Bridge, a płyty na Z77 mają z reguły trochę słabszą sekcję zasilania. Do tego dochodzą wysokie temperatury, gdzieś z 20% wyższe od SandyBridge. Jeżeli podkręcisz 3570K do 4,5Ghz, to 2500K osiągnie tą samą wydajność na poziomie 4,8Ghz, gdzie bardzo dużo sztuk tyle wyciska. Oczywiście dochodzi też prawdopodobieństwo trafienia dobrej sztuki, które przy Ivy też może się zdarzyć, ale przy 3570K będziesz miał max 4,8Ghz, a przy 2500K nawet 5200Mhz. :)

 

[quote]

3570K , 3570k różnią się one czymś ?

[/quote] 

 

@UP: Przecież to to samo. :E

Edytowane przez iDaft
Rafal_Derda
komentarz
komentarz

Chyba chodziło ci 2500K i 3570k :) Róznica między nimi jest tylko jedna: 2500K znacznie wyżej się podkręca, a na fabrycznych zegarach minimalnie wydajniejszy będzie 3570K z tych dwóch.

beniu1212
komentarz
komentarz

ale K duże i k małe

a jaka jest różnica ... podeśle mi ktoś testy xd

iDaft
komentarz
komentarz

Pewnie błąd w opisie. Nie ma czegoś takiego. :E

beniu1212
komentarz
komentarz

chyba się zdecyduje na 2500K ponieważ różnica pomiędzy nimi jest znikoma - około 1 fps Dochodzi jeszcze fakt że 2500K lepiej się kręci Co wy myślicie o mojej decyzji ?

Rafal_Derda
komentarz
komentarz (edytowane)

Z tego i z tego będziesz zadowolony. 2500K będzie miał niższe temperatury na stockowym, to jest procesor z myślą o OC, więc jak będziesz bawił sie w porządne OC to bierz go :)

Edytowane przez Veeon
Dracoo
komentarz
komentarz

Zależy od ceny, jak nie ma dużych różnic to bierz 3570K + MSI Z77A-G45 lub lepsze GD55/extreme4

beniu1212
komentarz
komentarz

Zamierzam kupić płytę p67 pro3 innej to raczej nie bo się w budżecie nie zmieszcze
Zasilacz deus g1 500w
Te podzespoły dają radę wyciągnąć 2500K na 5.0 ?

ITakZapomne
komentarz
komentarz

Nie. Do tak silnego OC potrzeba przynajmniej chłodzenia za ładne 400zł, płyty z 8 fazową sekcją np. MSI Z77A GD55 (460zł) i zasilacza, dobrze by było, 600W.

Krycha``
komentarz
komentarz

Nie ma sensu wydawać 500zł więcej dla 500MHz.

Dracoo
komentarz
komentarz

Jeśli chodzi o wydajność to nie ma dużych różnic, więc patrzał bym na cenę.

 

[quote name='Mephic' timestamp='1359455164' post='1688365'] tempy mam w grach max 62-63 stopnie [/quote]

[quote name='Mephic' timestamp='1359455164' post='1688365'] mity o grzaniu się i5 3570k [/quote]

Czyli jakieś 15*C różnicy niż przy SB ;) 3570k zawsze będzie cieplejszy niż 2500k

Mephic
komentarz
komentarz

Tak, ale zauważ że maksymalny próg dla Ivy to 105 stopni a bezpieczny do 24/7 90-95.

 

Więc nie ma znaczenia czy coś się grzeje mniej czy więcej - znaczenie ma ile chip wytrzyma. I5 2500K też nie da się voltować  w nieskończoność. Ponadto wyższe OC przy tym samym napięciu jest o tyle dobre, że problemy z za dużego napięcia to nie tylko przegrzanie procesora. Wysokie napięcie może samo w sobie skracać żywotność CPU. Dlatego ja argumentu o wyższym OC nie przyjmuję bo nawet jeśli takie jest to nie o tyle, żeby warto było decydować się na Sandy. Można co najwyżej stwierdzić, że procesory są porównywalne a wybór trzeba uwarunkować podejściem do sposobu OC.

  • Dobra wypowiedź 1
iDaft
komentarz
komentarz

Moim zdaniem lepiej brać, co tańsze. Z jednego i z drugiego będziesz zadowolony, a i każdy z nich to demon prędkości. ;)

  • Dobra wypowiedź 1
beniu1212
komentarz
komentarz

1 fps różnicy nie daje widocznej ? jeśli nie to zapłace te 3 dychy za ten 1 fps ...

Mephic
komentarz
komentarz

Wiesz - u mnie wszystko opiera się o kartę graficzną bo i tak zawsze gram z włączonym V-sync bo nie lubię "darcia" ekranu :) Jak kolega napisał - co nie weźmiesz będzie OK

kukier
komentarz
komentarz

Sam zbieram gotówkę to tylko i wyłącznie wchodzi w grę i5 3570k :) Tłumaczyć nie będę czemu, bo już mnie uprzedzili. A myślę że te 300Mhz przewagi żeby były tak samo wydajne, to dla mnie sporo. I lepiej się zdecydować na Ivy :)

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.