x-kom hosting

Zablokowane przyciski Dalej-Wstecz

Sebek-K
utworzono
utworzono

Witam.

Jakiś czas temu korzystając z chwili wolnego postanowiłem trochę sobie pousuwać programów z windowsa7,efektem tych porządków było min zablokowanie przycisków dalej-wstecz w mój komputer.Ogólnie uważam że od tamtego momentu system zaczął mi się powoli sypać, min monity o zmianie lokalizacji plików itp.Jedną z przyczyn wydaje mi się że mogło być usunięcie Adobe Photoshop CS3?.Próbowałem naprawić ten problem na różne sposoby min przewracanie systemu,auto-naprawa,itp i nic..wiedza internetowa na ten temat też jest mocno ograniczona i właściwie nie rozwiązuje tematu.Gdybym miał taką możliwość to bym zastosował bardziej radykalne sposoby np postawienie systemu od nowa,formaty itp...ale wolę tego uniknąć ponieważ nie mam możliwości przeniesienia plików,a takie zabawy bez rzekomej utraty mogą się różnie skończyć. 
0
  •  

Zayfi
komentarz
komentarz

Jaka wersja Internet Explorera jest w systemie?

Sebek-K
komentarz
komentarz
Jaka wersja Internet Explorera jest w systemie?

O ile się nie mylę to 9 ? 

Zayfi
komentarz
komentarz
O ile się nie mylę to 9 ?

wejdź do folderu

 

 

C:\Program Files\Internet Explorer i sprawdź jaka jest wersja pliku iexplorer.exe

Sebek-K
komentarz
komentarz

....jednak 8.Nie wiedziałem dokładnie bo nie korzystam z IE od wielu lat.

Zayfi
komentarz
komentarz
Nie wiedziałem dokładnie bo nie korzystam z IE od wielu lat.

Nie musisz korzystać. To integralny składnik systemu. Czy service pack1 masz zainstalowany?

 

PPM na mój kom > właściwości > co jest napisane o wersji systemu?

Sebek-K
komentarz
komentarz (edytowane)

....to dziwne? Ale wygląda jak bym nie miał sevice pack,choć aktualizuje na bieżąco.Natomiast wersja to ultimate

Sebek-K
komentarz
komentarz

....zainstalowałem SP,ale pojawił się monit o braku składnika.Zajrzałem na pomoc microsoftu,ale chyba nie do końca rozumiem rozwiązanie.Dodam, że nie mam systemu na żadnym nośniku.Mój system to 32 bo nie do końca wspomniałem.Jak można to rozwiązać? Bo rzeczywiście mogło by rozwiązać mój problem

Zayfi
komentarz
komentarz
zainstalowałem SP,ale pojawił się monit o braku składnika

Dokładnie jaki monit? Co jest we Włąściwosciach mój komputer teraz?

Sebek-K
komentarz
komentarz

...nie pojawiło się nic,bo SP się nie zainstalował 'Brakuje co najmniej jednego składnika systemu wymaganego przez dodatek Service Pack”.takie info się pojawiło

Zayfi
komentarz
komentarz

Wygląda na to że system jest dość poważnie uszkodzony. Czy masz płytę z W7?

Sebek-K
komentarz
komentarz

..nie mam płyty.I Tak jak wspomniałem nie mam gdzie przenieść plików.Co można jeszcze zrobić?

Zayfi
komentarz
komentarz

Start > polecenie uruchom > wpisz cmd

 

w oknie konsoli wklej

 

sfc /scannow

 

enter

 

Jak proces sie zakończy

 

wklej w okno konsoli nastepującą komendę:     findstr /c:"[SR]" %windir%\logs\cbs\cbs.log >sfc.txt & start notepad sfc.txt

 

pojawi sie raport. Zapisz go i wrzuć na wklej.org

Zayfi
komentarz
komentarz

Wykonaj restart systemu i ponów instalację SP1.

Sebek-K
komentarz
komentarz

...i nic,ten sam monit o braku składnika.

Zayfi
komentarz
komentarz

Czy to jest laptop z preinstalowanym systemem?

Sebek-K
komentarz
komentarz

...to nie jest fabryczny system,fabryczny usunąłem bo po prostu uznałem że wersja home jest mi zbędna.

Zayfi
komentarz
komentarz
to nie jest fabryczny system,fabryczny usunąłem bo po prostu uznałem że wersja home jest mi zbędna.

No i popełniłeś błąd. W Polsce bardzo rzadko zdarza się lapek z W7 ultimate. Czyli zainstalowałeś modyfikowany system. Stąd komunikat o braku składników systemów. Z mojej strony EOT.

Sebek-K
komentarz
komentarz

nie,zle mnie zrozumiałeś,fabrycznie był zainstalowany win home,usunąłem go i zainstalowałem ulitimate,czysty,z oryginalnym kluczem,i wszystko przez gdzieś ponad rok było ok,ale któregoś razu nudziłem się za bardzo w pracy i korzystając z tego zacząłem się bawić,bo stwierdziłem że mam za dużo rzeczy,no i konsekwencją tego są te martwe przyciski,które dręczą mnie już parę m-c,a że jestem po wypadku i mam teraz dużo czasu,to postanowiłem się tym zająć.

Sebek-K
komentarz
komentarz

[attachment=23011:OTL.Txt]

Zayfi
komentarz
komentarz

Brakuje loga Extras - uzupełnij.

Sebek-K
komentarz
komentarz

no tak,i w ogóle dzięki że zainteresowałeś się moim problemem.

 

[attachment=23025:Extras.Txt]

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.