x-kom hosting

Ograniczenie GPU przez CPU oraz odwrotnie

Mogeto
komentarz
komentarz

nie pomyliłeś przypadkiem płyty głównej? bo MSI H270 nie obsługuje i3 8100

Mogeto
komentarz
komentarz

ta płyta główna niezależnie od biosu, nie obsługuje tego procesora

niech sprzedawca wejdzie w meneger urządzeń i pokaże płytę główną

Nemek9112
komentarz
komentarz

Jutro się będę z nim kontaktował zapewniał ,  że wszystko działa nie wiem może jakoś inaczej to zrobił,  niestety się nie znam ;-/

Mogeto
komentarz
komentarz

tutaj masz listę wspieranych procesorów przez H270

https://www.msi.com/Motherboard/support/H270-A-PRO#support-cpu

owszem, słyszałem że były skuteczne próby odpalenia i3 8100 na płytach Z270, ale o H270 nigdy nie słyszałem

ponadto to modyfikowany bios, nieoficjalnie rozwiązanie

myślę, że sprzedawca pomylił model płyty głównej ( np z H370 ) a jeśli faktycznie siedzi tam i3 8100 + H270 to podziwiam

 

wady tego kompa to:

karta graficzna w kiepskiej wersji, pewnie będzie głośna

naprawdę słaby SSD, mocno budżetowy

z tego co mi się wydaje, to w środku jest tylko jedna kostka RAM (1x8GB) a więc Single Channel który może powodować spadki wydajności w grach w stosunku do 2x4GB Dual Channel

  • Dobra wypowiedź 1
  • 1 miesiąc później...
Nikolnet_pl
komentarz
komentarz

Jest to realne zjawisko, złota zasada komputerowa głosi , że komputer jest tak mocny jak mocny jest jego najsłabszy podzespół, także najlepiej na niczym nie oszczędzać i przykładać się do składania zestawów. 

  • 1 rok później...
Quintaram
komentarz
komentarz

Podepnę się pod ten wątek.

 

Na wstępie zaznaczę, że moja wiedza w temacie komputerów jest na poziomie kreta na Żuławach.

 

Na chwilę obecną posiadam procesor i5-4690K i kartę RX 550. Nie jestem jakimś wielkim gamerem, ale od czas do czasu lubię sobie pograć. Sęk w tym, że przy bieżącej karcie przestaję powoli spełniać nawet minimalne wymagania.

 

Fundusz na upgrade GPU nie jest jakiś gigantyczny. Jestem w stanie zaopatrzyć się w kartę RTX 2060. I tu pojawia się problem wąskiego gardła.

 

W sieci jest mnóstwo wszelakiej maści kalkulatorów i innych pierdół, mających na celu ocenić wielkość problemu.

 

Tylko, że jedne mówią o bottleneck na poziomie 8%, co ponoć jest do zaakceptowania, inne z kolei twierdzą, że przekroczy ono 30%, co jest bardzo złe.

 

Jakie jest Wasze zdanie nt. tej kombinacji karty i procka?

 

Dodam, że mam 16GB RAM, a monitor 1080p. Jeśli to ma jakieś znaczenie przy ocenianiu problemu.

 

Dzięki za pomoc, panowie i panie!

 

konrad12511
komentarz
komentarz
Dnia 9.11.2020 o 14:08, Quintaram napisał:

Podepnę się pod ten wątek.

 

Na wstępie zaznaczę, że moja wiedza w temacie komputerów jest na poziomie kreta na Żuławach.

 

Na chwilę obecną posiadam procesor i5-4690K i kartę RX 550. Nie jestem jakimś wielkim gamerem, ale od czas do czasu lubię sobie pograć. Sęk w tym, że przy bieżącej karcie przestaję powoli spełniać nawet minimalne wymagania.

 

Fundusz na upgrade GPU nie jest jakiś gigantyczny. Jestem w stanie zaopatrzyć się w kartę RTX 2060. I tu pojawia się problem wąskiego gardła.

 

W sieci jest mnóstwo wszelakiej maści kalkulatorów i innych pierdół, mających na celu ocenić wielkość problemu.

 

Tylko, że jedne mówią o bottleneck na poziomie 8%, co ponoć jest do zaakceptowania, inne z kolei twierdzą, że przekroczy ono 30%, co jest bardzo złe.

 

Jakie jest Wasze zdanie nt. tej kombinacji karty i procka?

 

Dodam, że mam 16GB RAM, a monitor 1080p. Jeśli to ma jakieś znaczenie przy ocenianiu problemu.

 

Dzięki za pomoc, panowie i panie!

 

Moje zdanie jest takie, że lepiej pójść w lepsza kartę nie będzie ona działa w 100%  wydajności ale będziesz mieć przyszłościową kartę graficzna. i kiedyś zmienisz procek płyte ram ale najdroższy wydatek będzie z głowy ;D Twoja wydajność tego komputera na pewno wzrośnie .

lukasin
komentarz
komentarz
5 godzin temu, konrad12511 napisał:

Moje zdanie jest takie, że lepiej pójść w lepsza kartę nie będzie ona działa w 100%  wydajności ale będziesz mieć przyszłościową kartę graficzna. i kiedyś zmienisz procek płyte ram ale najdroższy wydatek będzie z głowy ;D Twoja wydajność tego komputera na pewno wzrośnie .

Najczęściej nim dojdzie do wymiany procesora to owa karta graficzna już jest przestarzała i finalnie pieniądze są wyrzucane w błoto.

  • 4 miesiące później...
Grot
komentarz
komentarz

Trochę odkopię - czy jest tu sens na dzień dzisiejszy coś zmieniać? R5 1600AF @3,9GHz i RTX 2060.

  • 1 miesiąc później...
Poulpolski
komentarz
komentarz

to jest jak się da intel atom do 3090 ti

  • Haha 1
  • 1 miesiąc później...
Mogeto
komentarz
komentarz
Dnia 10.05.2021 o 10:57, Poulpolski napisał:

to jest jak się da intel atom do 3090 ti

przesadziłeś, bo 12 wątkowy Ryzen drugiej generacji nadal trzyma poziom i śmiało można parować go z kartami pokroju RTX2060, Twoja wypowiedz jest nie na miejscu i powinna dostać minusa

Poulpolski
komentarz
komentarz

@Mogeto  nie mówiłem odnośnie tamtego posta

  • 1 rok później...
makarondlugi
komentarz
komentarz

Intel Core i5-12600K da radę z rtx 4080?

rafalluz
komentarz
komentarz

Nikt nie wie, póki karta nie zostanie wypuszczona i przetestowana...

  • 4 miesiące później...
Kruchy81
komentarz
komentarz

A jaki proc 13 gen do rtx 3070 najlepszy? Z myślą o późniejszym upgrade do 4070,4070ti

UnnamedPlayer
komentarz
komentarz

13600KF ogarnie 4070TI, na upartego to i 13500 w 1440p.

  • 1 rok później...
LoggieDoggie
komentarz
komentarz

A czy Ryzen 5 5600x ogarnie RTX 4070 Super? Bo myślę nad upgrade karty na tą właśnie.

  • 1 miesiąc później...
VIVIziom
komentarz
komentarz

i5-10400F 

16 GB DDR4 2333hz

połączone z RTX 4070 Super? 

 

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.