x-kom hosting

Czy warto iść w lga775 ?

sandecja96
utworzono
utworzono (edytowane)

mam w domu pare części od s478. Z racji że padł mi asus P4p800 napisałem do tej babki od której kupiłem o wymiane. Ona powiedziała ze w tej chwili jak jej odesle tego asusa to wysle mi ona na swój koszt w ramach gwarancji http://www.asrock.com/mb/VIA/P4VT8+/

No i mam pytanie czy poczekać jak ona by miała coś na LGA 775 ? czy pozostać na s478 ?

Konfig reszty sprzetu:

HDD 80Gb seagate

Feel 300W

P4 HT2.6@2.8

X1650pro@512MB DDR2 AGP

2GB DDR Good ram

 

No i czy warto brać tego asrocka za wymiane czy Warto sprzedać komuś P4 HT 2.6 i za to kupić C2D najtańszy ??

Komp do internetu tylko i do gg starczał mi P4HT w 100% wiec czy warto isc na 775 ?

A jak warto to proszę o płyte polecenie mi o parametrach

- AGP x8

-DDR

-ATA x2

-i obsługa C2D/P4/C2Q

Pozdrawiam

Bugless
komentarz
komentarz

jak C2D i C2Q to nie AGP i DDR1. 775 jest nadal uzywana i produkowana podstawka (chociaz tych teraz produkowanych plyt nie polecam) ta ktora Ci pani proponuje tez sie nie bardzo nadaje. Proponuje doplacic i wziasc cos dobrego na 775. Jednak lepiej sie poradz tu na forum przed wyborem zeby Ci nie wcisnela zadnego Acera oem, albo della

sandecja96
komentarz
komentarz

Czyli ten asrock nie bdz dobry ??? Bo ja nw czy warto iść w ten 775 bo mam lapka i3



Czyli jak bym chciał C2D trzeba kupić  nowe ramy i grafike ?? Dobrze rozumiem ?



A jakbym sie uparł na s478 bo mam wszystko prócz mobo oraz ten P4 HT starcza do neta i filmów.   to jaki model płyty głównej s478 polecacie ???

Bugless
komentarz
komentarz

S478 Asus P4P800, P4P800-E Deluxe, P4P800 Deluxe, P4C800-E Deluxe, P4C800 Deluxe, P4C800  DFI LanParty PRO875B rev.B Abit TH7II

sandecja96
komentarz
komentarz

P4P800 mam ale same problemy z tym dlatego odsyłam a co innego niż ASUS ??

Bugless
komentarz
komentarz

Asus produkuje bardzo dobre plyty, moze baba sprzedala cos trefnego. a jak nie to DFI albo Abit. 

 

plyty podane przeze mnie to NAJLEPSZE dostepne plyty na ten socket. wysoko cenione przez overclockeroow

sandecja96
komentarz
komentarz

babka napisała że na LgA775 nie ma nic. więc prosiłem o napisanie jakie ma płyty na s478 z 2/3 slotami na Dimm

Bugless
komentarz
komentarz

a co sie stalo z aktualnym asusem?

sandecja96
komentarz
komentarz

Asus nie wykrywa mi dysku  nie działa gniazdo IDE SEC2 to czarne oraz nie botuje z IDE RAID oraz ma problem z Brakiem obrazu czasami oraz ma problem z Botowaniem z USB może coś felernego ? bo też mam taką nadzieje ze po prostu pechowy model trafiłem



To było tak zlożylem po raz 1 :) 2miechy spokoju działało all :) potem samo nie wykrywało nagrywarki odłaczyłem bo i tak na USb dane i wgl Potem nie wykrywało dysku zmieniłem kabel ATA i dałem do IDE Raid i spoko tak z 1miech XP hulał. 1tydz temu xp sie wysypał  i od tej pory siedzi na szafe bo nie wykryje mi dysku i nagrywarki jednoczesnie abym wgrał xp od nowa 

Bugless
komentarz
komentarz

nie model tylko sztuke trefna, ewidentnie baba ci sprzedala uwalona plyte

sandecja96
komentarz
komentarz

może ale działało wszytko pieknie przez 2miechy :P teraz jak zmienie na inną może sie uda ?? allegro.pl niestety xd



znalazłem starą K7Vt4apro i podlaczylem na luzno i brak obrazu. uwalona płyta ? w sumie bo nie jestem pewien 9lat działała w moim od nowosci kompie 

Bugless
komentarz
komentarz

jak dzialalo przez 2 miechy, to sprawdz czy kondensatorow nie wylalo/wybrzuszylo

sandecja96
komentarz
komentarz

Kondersatory są Ok wczoraj sie bawiłem na luzno odziwo zabotowało Windowsa7 z płytki lecz nie widzi instalator dysku PATA który dałem do IDE RAID bo IDE SEC nie wykrywa  a IDE MASTEr WYKRYWA MI tylko albo DYSK JAKO Master albo DVD jako slave nie wykryje mi jak podlacze jedna tasma i ustawie zworki DVD SLAVE oraz DYSK MAster



znajomy informatyk twierdzi ze reinstalacja BIOSA przez AUFDOS ASUSA dałaby rade. ale nie wiem bo nie bawilem sie w to xd

Bugless
komentarz
komentarz

ja zawsze podlaczalem Dysk slave  dvd master

sandecja96
komentarz
komentarz

aha :) może sie pobawie :) jak bdz czas xxd :) ale taki dobry model mobo aby zlożyć (bede sam lub pomoze znajomy informatyk) i po prostu zapomniec aby pożyło z 4lata przynajmniej :) Bo narazie mam SAMsung r530 z i3 i tam powiedzmy gram i wgl. Jaki model mobo do stabilnosci i aby wytrzymało oc do 2.8 :)



BTW a jakbym wziął coś z 2slotami na ram to miałbym 1.5GB to starczy do xp i gg i neta ??

Bugless
komentarz
komentarz

do xp wystarczy. w sumie jesli masz mozliwosc wymienic to wymieniaj, nawet jak zadziala to widac ze jest trefna

sandecja96
komentarz
komentarz

Możiwość jest :) i oczywiscie chce na inny model i myśle ze to sie odczaruje :)



Teraz kwestia jak babka poda linki proszę was o pomoc które mobo jest dobre :) Mam czas do poniedziałku wtedy chcem odesłać ASUsA



a z K7VT4A pro da sie cos zrobic ?? 

Bugless
komentarz
komentarz

spoko dawaj linki cos sie wykopie

sandecja96
komentarz
komentarz

btw jak babka wysle :) to wam napisze co i jak :)

Pentium320
komentarz
komentarz (edytowane)

Najlepiej by było, jakby płyta na s478 miała chipset Intela lub nForce. Każdy inny (SIS/VIA) to strata wydajności na CPU. Sam posiadam starego kompa na ABICIE IS7-E2. Ta płytka jest naprawdę fajna do OC, Celerona D 330 2.66GHz wykręciłem na niej do 3.9GHz. Z tym, że twój zasilacz, to totalna porażka a zestaw ciągnie trochę prądu. Nawet możliwe, że to właśnie ten zasilacz spalił twoją obecną płytę główną...

Bugless
komentarz
komentarz

pentium sek w tym ze plyta gdyby sie spalila nie wstawala by wogole, a co do chipsetu intela, mialem kiedys mobo na chipie intela i 0 oc, a plyty przeze mnie zostaly najwyzej ocenione przez zawodowych overclockerow

Pentium320
komentarz
komentarz

Zobacz w takim razie jaki spadek wydajności jest przez sam chipset na płycie głównej:

http://i.imgur.com/ZvcdV.png - Tak liczy Celeron D 330 2.66GHz na płycie ABIT IS7-E2 (chipset Intel 865PE)

http://imageshack.us/a/img4/1796/beztytuurwim.jpg - Ten sam Celeron na MSI 661FM-L (chipset SIS 661)

Niestety, moba z VIA nie posiadam, ale efekt będzie podobny.

Takiej straty wydajności nie nadrobisz żadnym OC. Pomijając fakt, że kręcenie na tym Feelu może skończyć się tym, że pewnego niekoniecznie pięknego dnia komputer po prostu nie odpali. Dlatego brałbym coś na chipsecie Intela, nawet bez możliwości podkręcania, w tym wypadku wiele nie zmieni

Bugless
komentarz
komentarz (edytowane)

no faktycznie co prawda nigdy nie zaglebialem sie dalej niz Socket A bo na 478 mam jedynie ashrocka x533

Pentium320
komentarz
komentarz

Na SIS-ie 1m 36s, na Intelu 1m 05s. Różnica prawie 30s na korzyść Intela ;)

Bugless
komentarz
komentarz

http://scr.hu/0pdu/ieidi tak liczy E2160@3.0 na zapchanym kompie z odpalonym filmem^^

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.