x-kom hosting

Problemy z podłączeniem routera z radiówką

RoOkie10
utworzono
utworzono

Witam !!

Mam następujący problem, po podłączeniu kabla od radiówki do routera ( portu WAN ) nie pali się dioda. Router działa, tworzy sieć bezprzewodową i lan, ale nie ma internetu. Co to może być ??

szaki
komentarz
komentarz

To moze byc tam gdzie się to przestawia, tam gdzie się to ustawia prawidlówo to bedzie własnie to.
Cos wiecej na taemat routera sieci komputerów?

  • Dobra wypowiedź 1
RoOkie10
komentarz
komentarz

router air live wl-1500R
co do radiówki nie mam pojęcia jaka firma. Z wtyczki do prądu odchodzą dwa kable - jeden idzie do anteny, drugi to kabel lan od kompa. Jak wepnę ten kabel LAN do portu WAN routera, to dioda się nie świeci i nie ma neta

szaki
komentarz
komentarz

[url="http://fs.airlive.com/manual/AirLive_WL-1500R_Manual.pdf"]http://fs.airlive.co...500R_Manual.pdf[/url]

WAN ustaw jako DHCP client i sklonuj adres MAC, czyli podłacz kompa gdzie dotad działał net bez routera i sklonuj jego MAC adres karty sieciowej przewodowej

  • Dobra wypowiedź 1
RoOkie10
komentarz
komentarz

można jakoś bardziej na chłopski rozum ;pp mam podłączyć ten kabel lan normalnie do kompa, nie do routera, i potem sklonować MAC adres karty sieciowej - gdzie to zrobic ??

szaki
komentarz
komentarz

Kable z radiówki do WAN kabel z kompa do portu LAN
Właczasz router, logujesz się do niego za pomoca przegladarki internetowej. W ustawieniach routera w sekcji WAN ustawiasz jak napisałem. Mnula w pdf pokazuje co i jak

  • Dobra wypowiedź 1
lesny1993
komentarz
komentarz (edytowane)

[url="http://www.google.pl/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=1&ved=0CFMQFjAA&url=http%3A%2F%2Ffs.airlive.com%2Fmanual%2FAirLive_WL-1500R_Manual.pdf&ei=7NoGUIblIsftsgaV19HKBg&usg=AFQjCNEKbKq7phm5Z9NCOWLrKMG6etq3xA&sig2=ZUhZrU_juC4watzWYujJyg"]Instrukcja[/url]

Od strony 15 masz krok po kroku kreatora.

1. Ustawiasz hasło do panelu admina
2. Strefa czasowa
3. Opcje LAN (najlepiej LAN IP: 192.168.1.1, Maska: 255.255.255.0, Zakres możesz zostawić) DHCP oczywiście Enabled
4. Ustawienia WAN: Obtain IP (DHCP Client)
5. Tam powinieneś mieć przycisk [b]Clone MAC Adress[/b], użyj go.
6. Koniec

  • Dobra wypowiedź 1
RoOkie10
komentarz
komentarz

"[color=#282828][font=helvetica, arial, sans-serif] W ustawieniach routera w sekcji WAN ustawiasz jak napisałem[/font][/color]" ??

szaki
komentarz
komentarz

Strona 26
WAN- Connection Type ustawiasz DHCP Client
Dokładnie tak jak na obrazku klikasz clone MAC Adres i zapisujesz ustawienia

  • Dobra wypowiedź 1
RoOkie10
komentarz
komentarz

Jak wpinam kabel od radiówki do portu WAN routera to nie świeci dioda WAN - jakby w ogóle nie wyrywało połączenia. Jak ten sam kabel wepnę bezpośrednio do kompa to internet śmiga

lesny1993
komentarz
komentarz

Wait, poczekaj, od początku.
Czy wiesz, że każdy router posiada panel konfiguracyjny do którego się wchodzi poprzez przeglądarkę?

  • Dobra wypowiedź 1
RoOkie10
komentarz
komentarz

Tak, nie jestem jakimś kompletnym laikiem w tych sprawach. Chodzi o to, że przy instrukcji routera pisze, że gdy podepnę kabel w gniazdo WAN to powinna się świecić na routerze dioda WAN. Podpinam kabel i nic się nie świeci, reszta diod świeci tak jak w instrukcji. Umiem się logować do routera itp. Chodzi o to, że nie wykrywa mi połączenia WAN. Robię to co piszecie i nic to nie daje

Wszystko jest tak jak tutaj - z wyjątkiem WAN, bo dioda nie świeci


POWER
This indicator lights green when the hub is receives power, otherwise it is off.
Status
This indicator blinks green means the Internet Broadband Router is working successful. Otherwise, this indicator always
on or off means the function of the Internet Broadband Router is fail.
WAN (Link/ACT)
The indicators light green when the WAN port was connected to an xDSL/Cable modem successfully.
The indicators blink green while the WAN port was transmitting or receiving data on the xDSL/Cable modem.
WLAN (ACT)
This indicator lights green when there are wireless devices connected and transmitting data to the Wireless Router.
LAN (Link/ACT)
These indicators light green when the LAN ports were connected successfully.
These indicators blink green while the LAN ports were transmitting data.

lesny1993
komentarz
komentarz

Kiedy podpinasz kabel bezpośrednio do PC musisz podawać jakieś hasła?

  • Dobra wypowiedź 1
RoOkie10
komentarz
komentarz

nie, łączy się od razu

szaki
komentarz
komentarz

To jak wszystko zapiszesz to wyciągnij jeszcze wtykę z zasilacza PoE zeby zresrtować AP od radiówki.

Moze jeszce trzeba bedzie zmienić IP LAN zeby czasem nie gryzły się z adresem jaki dostajesz na WAN

  • Dobra wypowiedź 1
lesny1993
komentarz
komentarz

Podaj mi 2 screenshoty:

1. Głównej strony panelu administracyjnego
2. Wiersza poleceń po:
[list]
[*]Wejdź w Start, w szukaj wpisz "cmd" (bez "")
[*]Odpal konsolę
[*]Polecenie do wpisania: "ipconfig /all"
[*]Wrzuć screenshota z wynikiem
[/list]

  • Dobra wypowiedź 1
szaki
komentarz
komentarz

Tylko ipconfig /all wrzuć kiedy działa net bez kabla. Bo jakie IP dostajesz przy podłaczonym routerze to wiadomo

  • Dobra wypowiedź 1
lesny1993
komentarz
komentarz

Chodzi mi wprawdzie o sprawdzenie czy, aby na pewno jest adres MAC sklonowany, aczkolwiek pomysł z restartem też słuszny.
Miałem już kilkakrotnie takie przypadki (zwłaszcza w przypadku Internetu od kablówki), że trzeba było zrestartować modem. :)

  • Dobra wypowiedź 1
RoOkie10
komentarz
komentarz

łap ;p

lesny1993
komentarz
komentarz

Podałeś ipconfig, zamiast ipconfig /all ;)

  • Dobra wypowiedź 1
RoOkie10
komentarz
komentarz

momento ;p

;]

lesny1993
komentarz
komentarz

MAC sklonowany.
Teraz spróbuj pomysłu z restartem jeśli nie próbowałeś:
[list=1]
[*]Odłącz od prądu modem
[*]Odłącz od od prądu router
[*]Podepnij modem do routera
[*]Podepnij do prądu modem
[*]Podepnij do prądu router
[/list]
Chodzi o to, by do modemu nie był podpięty komputer po ponownym podpięciu do sieci elektrycznej.

  • Dobra wypowiedź 1
RoOkie10
komentarz
komentarz

modem to jest ta wtyczka PoE ??

bo nic innego nie mam, od tej wtyczki leci kabel do anteny, która jest na dachu i drugi kabel, który wpinam do karty sieciowej

lesny1993
komentarz
komentarz

Tak, w sumie to może być to.

  • Dobra wypowiedź 1
RoOkie10
komentarz
komentarz

nic to nie dało, nadal na routerze nie pali się dioda WAN ;/

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.