x-kom hosting

Problemy z instalacją

Szary124
utworzono
utworzono (edytowane)

siema,
mam problem z instalacją windowsa xp na moim nowym kompie, otóż wszystko jest dobrze aż do kopiowania plików.Przy kopiowaniu plików instalator ma problemy z kopiowaniem kilku plików, lecz po kilku próbach się kopiują. przy ponownym uruchomieniu albo włącza się to samo (ten pierwszy instalator z kopiowaniem plików itp.) alo wyskakuje komunikat:
[i]Reboot and select proper boot device[/i]
[i]Or insert boot media in selected boot device and press e key[/i]
i potem jak znowu zrestartuje kompa to na partycja która instalator kopiował pliki ma pomniejszone wolne miejsce o ok. 600mb

więc moje pytania brzmią:
[u]oco chodzi?co robie źle?jak temu zaradzić?[/u]

Edytowane przez Szary124

maciekj22
komentarz
komentarz (edytowane)

[quote name='Szary124' timestamp='1336075138' post='1492542'] Przy kopiowaniu plików instalator ma problemy z kopiowaniem kilku plików, lecz po kilku próbach się kopiują. [/quote]

Stawiałbym na zdezelowany napęd.

[quote name='Szary124' timestamp='1336075138' post='1492542'] i potem jak znowu zrestartuje kompa to na partycja która instalator kopiował pliki ma pomniejszone wolne miejsce o ok. 600mb [/quote]

Usuń tą partycję i ustaw nową.


A co do problemu, to gdy skopiują Ci się pliki i komputer uruchomi się na nowo ustaw w biosie bootowanie z dysku (hdd).

Edytowane przez maciekj22
Szary124
komentarz
komentarz (edytowane)

ok co do partycji i jej usuwania próbowałem nie pomaga!
a ztym dyskiem to nie wiem jak to ustawić, informatykiem nie jestem:)

Edytowane przez bub
usuwam zbędny cytat
Gość
komentarz
komentarz

Sprawdź płyte na innym komputerze. Jeżeli zadziała to masz dvd popsute.Jeżeli nie zadziała to płyta popsuta.

Szary124
komentarz
komentarz (edytowane)

tak działa poza[color=#FF0000]_[/color]tym próbowałem z inną płytą na tym kompie zaistalować (ściągn[b][color=#FF0000]ą[/color][/b]łem z neta) i działa więc to nie to poza[color=#FF0000]_[/color]tym płyta jest lekko porysowana :P

wiec to nie to i mi chodzi oto że ten komunikat wyskakuje!!!

ej a po kopiowaniu plików jak on resetuje kompa to wyciągać płyte czy nie? bo tam pisze że tak ale ja nie wiem czytałem o tym na tym forum i tam nic nie pisali o wylożeniu płyty!

Edytowane przez bub
ortografia, zbędny cytat
maciekj22
komentarz
komentarz

Nie, po skopiowaniu plików nie wyciąga się płyty, bo z tego co wiem instalator później jeszcze z niej korzysta (mogę się mylić, ale u mnie jeszcze kilka razy mrugnie napęd). Jeśli nie chcesz lub nie umiesz przestawić bootowania to spróbujemy inaczej....po skopiowaniu plików i ponownym uruchomieniu komputera, gdy pokaże Ci się bootscreen Windows XP (ten obrazek ładowania systemu) włóż ją z powrotem do napędu.

  • Dobra wypowiedź 1
Szary124
komentarz
komentarz (edytowane)

ok sprubuje jeśli oczywiście to dobrze rozumiem:)

Edytowane przez Szary124
maciekj22
komentarz
komentarz

Jeśli czegoś nie zrozumiałeś - pytaj, od tego tu jesteśmy, żeby Ci pomóc :)

  • Dobra wypowiedź 1
Szary124
komentarz
komentarz (edytowane)

ok czyli jak bo spróbowałem przed chwilą chyba źle zrozumiałem
ja to zrozumiałem tak że jak sie pojai ten komunikat to mam włożyć płyte ale włączeł się ten 1 instalator,
teraz przy właczaniu kompa dałem F8 i hdd (to menu bootowania) płyte miałem włączoną i...

narazie blacksreen... a jakieś 3min temu go włączyłem :mur:

włączył się 1st instalator... :beksa::)

aha i to co wcześniej mówiłeś z bootowaniem dysku w biosie to nie to...

Edytowane przez Szary124
maciekj22
komentarz
komentarz

Troszkę chaotyczny ten Twój post :P Kiedy skopiują się pliki i komputer się ponownie uruchomi to wyciągnij płytę, żeby instalator się nie uruchamiał ponownie i powinien Ci się pokazać taki ekran:
[url="http://2.bp.blogspot.com/_tqTLDaTm59M/TCViWT097CI/AAAAAAAAASw/1ikFTybjyZ0/s1600/windows+xp+bootscreen.jpg"]http://2.bp.blogspot.com/_tqTLDaTm59M/TCViWT097CI/AAAAAAAAASw/1ikFTybjyZ0/s1600/windows+xp+bootscreen.jpg[/url]
I w tym momencie ponownie wsuwasz płytkę.

Można ten sam trick zrobić z bootowaniem, czyli po ponownym rozruchu po kopiowaniu plików wchodzisz do biosu i przestawiasz z CD na HDD i w tym momencie nie będzie Ci się uruchamiał instalator. Spróbuj, jeśli nie zadziała to będziemy kombinować dalej.

Szary124
komentarz
komentarz

[quote name='maciekj22' timestamp='1336125084' post='1492794']
powinien Ci się pokazać taki ekran:
[url="http://2.bp.blogspot.com/_tqTLDaTm59M/TCViWT097CI/AAAAAAAAASw/1ikFTybjyZ0/s1600/windows+xp+bootscreen.jpg"]http://2.bp.blogspot...+bootscreen.jpg[/url]
I w tym momencie ponownie wsuwasz płytkę.


[/quote]

i własnie w tym problem że ten ekran sie nie pokazuje tylko wyskuje komunikat który jest zapisany w moim 1posice na samej górze!!!

maciekj22
komentarz
komentarz (edytowane)

Okay, podmień taśmę HDD (taki kabelek, który idzie od dysku do płyty głównej) jeśli nie masz to w sklepie to 4-6 zł. Jeśli to nie, to być może walnął dysk, ale wpierw podmień i zobaczymy, bo objawy są jak najbardziej typowe dla uszkodzonej taśmy.

Edytowane przez maciekj22
Szary124
komentarz
komentarz

nie rozumiem te kabelki od dysku styłu? to jest dysk SATA jak ci coś to mówi a ten kabel to taki pojedyńczy szeroki,szary? bo tego akurat nie mam

maciekj22
komentarz
komentarz (edytowane)

W dyskach sata to taki mały cieńki kabelek, natomiast w dyskach ata szeroka taśma - tak czy siak idzie od dysku do płyty głównej, odepnij, zanieś do sklepu, pokaż a tam sprzedadzą Ci nową. Tak na 50% to może być taśma, a nawet jeśli nie, to i tak jak kupisz, to zapasowa się przydaje. Ps znikam, ale wejdę gdzieś koło 16-17, kup tą taśmę i zobacz co się będzie działo.

Edytowane przez maciekj22
Szary124
komentarz
komentarz

hmm... jak ostatnio patrzyłem to pełno kabelków szło od dysku ale nie patrzyłem dokladnie z boku i nie zwrócieł nato uwwagi:)

wiesz co mam tam jeden szeroki kabel i kilka kabelków które idą od zsilacza więc ten szeroki odpiąć?

maciekj22
komentarz
komentarz

jeśli masz dysk sata to Cię coś takiego: [url="http://www.tme.eu/katalog_pics/8/4/d/84d70c9edaa0b7b8d3871e293b97dddd/sata-75.jpg"]http://www.tme.eu/katalog_pics/8/4/d/84d70c9edaa0b7b8d3871e293b97dddd/sata-75.jpg[/url]
jeśli ata, to coś takiego: [url="http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/c/c4/Ata_20070127_002.jpg"]http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/c/c4/Ata_20070127_002.jpg[/url]

Idź do sklepu i kup, bo nawet jeśli to nie to, to i tak się przyda :) dobra, spadam bo i tak jestem już spóźniony :P

Szary124
komentarz
komentarz

ok napisze jak będe miał nowy:)

hmm... niedziała znowu to samo :(

maciekj22
komentarz
komentarz

A zapuść mu live CD z linuxa i sprawdź czy da się wgl wejść do tych Twoich partycji.

Szary124
komentarz
komentarz

no a co jak nie a co jak tak? :D

maciekj22
komentarz
komentarz

Wpierw sprawdź, potem pogadamy. Możesz również podłączyć ten dysk pod inny komputer i spróbować do niego dojść z poziomu systemu.

Szary124
komentarz
komentarz

gdybym miał 2 komputer... tylko jak bo linuksa z cd moge puścić tylko jak to sprawdzić?

maciekj22
komentarz
komentarz

No normalnie...popatrz:
1. Uruchamiasz instalatora XP
2. Tworzysz partycję, formatujesz ją i kopiujesz pliki, a gdy będzie ten pasek po kopiowaniu który odlicza czas do wyłączenia podmieniasz płytkę z XP na Linuxa
3. W Ekranie linuxa wciskasz "wypróbuj bez wprowadzania zmian" ---> czy coś w tym stylu
4. Gdy Linux się załaduje próbujesz wejść do Twojego dysku.

  • 2 tygodnie później...
Szary124
komentarz
komentarz

nie da sie :(

nie wykrywa go!!! :slabe:

maciekj22
komentarz
komentarz

Czego nie wykrywa, na którym punkcie się zatrzymałeś?

Szary124
komentarz
komentarz

linux się włączył tylko dysku nie wykrywa!!!

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.