x-kom hosting

P67 czy Z68

DarkLiquidus
komentarz
komentarz (edytowane)

Czy byłby on lepszym wyborem od Asrocka P67 Extreme 4 Gen3?

DNA
komentarz
komentarz

Moim zdaniem nie, ale nie sugeruj się mną bo nie chce dostać warna;)

DarkLiquidus
komentarz
komentarz (edytowane)

Dobrze, ale chciałbym posłuchać także innych opinii :D

Nikt się nie podejmuje podania swojej opinii? Ktokolwiek?

A czy [url="http://www.skapiec.pl/site/cat/13/comp/4103029"]ta[/url] płyta jest lepsza od Asrock Extreme 4 Gen3?

Igorrodz
komentarz
komentarz

[quote name='DarkLiquidus' timestamp='1337527231' post='1501399'] A czy ta płyta jest lepsza od Asrock Extreme 4 Gen3? [/quote]
Pod jakim względem lepsza?

DarkLiquidus
komentarz
komentarz (edytowane)

Kupując jakąkolwiek płytę główną zależy mi na: niskich temperaturach wszystkich jej obszarów, stabilności pracy, jakości wykonania, dobrych warunków do podkręcania i na tym, żeby podzespoły nie straciły na wydajności przez to, że płyta jest na nie "za słaba". Chodzi o to, że zawsze jak widzę jakieś polecane zestawy w internecie za przykładowo 6500-7000zł to płyta główna w nich kosztuje zawsze około 1000zł i stąd cała moja niepewność, czy płyty wymienione w tym temacie dadzą radę z takim zestawem.

ratosluaf
komentarz
komentarz

Bo to są płyty sygnowane znakiem 'for gejmers'.
Tak samo jest z obudowami.

DarkLiquidus
komentarz
komentarz

Ok, w takim razie jak to będzie, co wybrać? Wybór płyty głównej wydaje mi się niezwykle ważny, dlatego nie chciałbym się na czymś zawieźć.

Igorrodz
komentarz
komentarz

Na pierwszej stronie dostałeś propozycje fajnych płyt pod i5 2500k, jeszcze nie wybrałeś żadnej z nich?

Ile masz do wydania na dzisiaj?

gizmo223
komentarz
komentarz

może to ci trochę rozwieje wątpliwości: [url="http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzje/Intel_Z68_chipset_i_przeglad_plyt_glownych_Asus_P8Z68-V_Pro,_Gigabyte_GA-Z68X-UD7-B3,_MSI_Z68A-GD80-3825.html"]http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzje/Intel_Z68_chipset_i_przeglad_plyt_glownych_Asus_P8Z68-V_Pro,_Gigabyte_GA-Z68X-UD7-B3,_MSI_Z68A-GD80-3825.html[/url]

DarkLiquidus
komentarz
komentarz

Cena prawie 800zł byłaby już za wysoka.
[url="http://www.purepc.pl/plyty_glowne/test_plyt_glownych_lga_1155_z_chipsetem_z68_pod_sandy_bridge?page=0%2C15"]http://www.purepc.pl/plyty_glowne/test_plyt_glownych_lga_1155_z_chipsetem_z68_pod_sandy_bridge?page=0%2C15[/url]
Według tego linku najlepiej wypadły Asus Maximus IV Gene-Z i Asus P8Z68-V PRO. Jak ma się do nich nasz długo omawiany Asrock?

Igorrodz
komentarz
komentarz

[quote name='DarkLiquidus' timestamp='1337579988' post='1504813'] Asus Maximus IV Gene-Z i Asus P8Z68-V PRO [/quote]
Czytaj recenzje (o ile ich jeszcze nie widziałeś) -
http://www.benchmark.pl/aktualnosci/Asus_Maximus_IV_Gene-Z_-_rzut_oka-35791.html
http://pclab.pl/art45797.html
Ja osobiście jednak wolałbym Asusa niz AsRocka :cfaniak:

DarkLiquidus
komentarz
komentarz

Jednak tutaj asrock góruje ceną nad innymi. Czy między tymi płytami asusa a Asrockiem jest naprawdę taka różnica, że powinienem się pokusić na dopłacenie tych 200zł?

Dodam jeszcze, że kompletnie nie zależy mi na jakichś zaawansowanych "featuresach" w płycie głównej. Potrzebuję naprawdę mało wejść USB, jakiś firewire, DVI (ewentualnie D-sub), gniazdo ethernet i coś jeszcze podstawowego czego tutaj zapomniałem wymienić. Dobrze by było jakby można było zrobić Dual-SLI i zmieścić jeszcze kartę dźwiękową.

Igorrodz
komentarz
komentarz

[quote name='DarkLiquidus' timestamp='1337708103' post='1505589'] Czy między tymi płytami asusa a Asrockiem jest naprawdę taka różnica, że powinienem się pokusić na dopłacenie tych 200zł? [/quote]
Pierwsze podaj linki do ofert, które rozważasz.

[quote name='DarkLiquidus' timestamp='1337708103' post='1505589'] Potrzebuję naprawdę mało wejść USB, jakiś firewire, DVI (ewentualnie D-sub), gniazdo ethernet i coś jeszcze podstawowego czego tutaj zapomniałem wymienić. [/quote]
No własnie, wszystko jest w specyfikacjach poszczególnych wymienionych tu płyt - sam nie umiesz znaleźć?

[quote name='DarkLiquidus' timestamp='1337708103' post='1505589'] Dobrze by było jakby można było zrobić Dual-SLI i zmieścić jeszcze kartę dźwiękową. [/quote]
[b]Dual[/b]-SLI czyli chcesz wepchnąć na płytę cztery karty dwuslotowe? Nie da się :E
A co do oddzielnej dźwiękówki to na każdą z wymienionych tu płyt wejdzie.

DarkLiquidus
komentarz
komentarz (edytowane)

Do rozważenia są: ASUS P8Z68-V PRO i ASUS Maximus IV GENE-Z (ale te są dość drogie), Asrock Extreme 4 Gen 3.
[quote][color=#282828][font=helvetica, arial, sans-serif]No własnie, wszystko jest w specyfikacjach poszczególnych wymienionych tu płyt - sam nie umiesz znaleźć?[/font][/color][/quote]
Po prostu, gdyby miały się pojawić ewentualnie jakieś nowe płyty do rozważenia (podane przez innych), to chciałem tylko powiedzieć na czym mi zależy.
[quote][b]Dual[/b][color=#282828][font=helvetica, arial, sans-serif]-SLI czyli chcesz wepchnąć na płytę cztery karty dwuslotowe? Nie da się [/font][/color] :E[/quote]
Nie rozumiem do końca. Chciałbym zrobić po prostu SLI dwóch kart graficznych.

Na morele.net spadły troszkę ceny, więc mogę sobie pozwolić na coś w granicach 700-750zł. W takim razie po prostu pytam co wybrać pod względem stosunku [cena]/[wszystkie czynniki wymienione w poście #30]. Tak naprawdę do wyboru jest wszystko, co dostępne w sklepie morele.net.
Mi, jako osobie nieznającej się na płytach głównych, bardzo trudno jest wybrać spośród przykładowo 4 płyt, z których każda jest bardzo polecana. Po prostu zależy mi na wyborze najlepszej spośród tych polecanych :D

[b]Dobra, postawię sprawę jasno: do wyboru między: [/b]
[b]Asrock P67 Extreme 4 Gen3, [/b]
[b]Asus P8Z68-V PRO/GEN3,[/b]
[b]Asus Sabertooth P67 Rev. 3.0, [/b]
[b]Asus Maximus IV Gene-Z/Gen3, [/b]
[b]Asrock Z68 Extreme 4 Gen3, [/b]
[b]Asrock Z77 Extreme 4, [/b]
[b]Asus P8Z77-V, [/b]
[b]Asrock Z77 Extreme 6[/b]
[b]Wybieram, jak wiadomo, jedną z nich - tą "najlepszą :D".[/b]

Igorrodz
komentarz
komentarz (edytowane)

[quote name='DarkLiquidus' timestamp='1337793824' post='1506215'] Nie rozumiem do końca. Chciałbym zrobić po prostu SLI dwóch kart graficznych. [/quote]
SLI to połączenie dwóch rakt graficznych. DUAL pznacza, że coś jest podwójne. Zatem DUAL-SLI to podwójne połączenie dwóch kart graficznych czyli że ma byc ich cztery :cfaniak:
Na szczęśćie uściśliłeś, że chciałbyś SLI [b]z[/b] dwóch kart graficznych.

[quote name='DarkLiquidus' timestamp='1337793824' post='1506215'] Wybieram, jak wiadomo, jedną z nich - tą "najlepszą :D" [/quote]
Najlepszą czy jedynie taką, która posiada minimum tj. te funkcje, które napisałeś wcześniej bez zbędnych bajerów? Bo jedno i drugie w moim mniemaniu się wyklucza ;)
I napisz jeszcze, ile tak naprawdę masz do wydania na sama płytę główną.

DarkLiquidus
komentarz
komentarz (edytowane)

Wszystkie płyty główne wytłuszczone w poście powyżej są w moim zasięgu, aczkolwiek Asus Maximus byłby raczej ostatecznością z uwagi na cenę. Mam do wydania w granicach 700-750zł.

Po prostu płyta ma mieć bajery, z których chociaż raz w życiu skorzystam. Zależy mi na tym, co napisałem wcześniej - świetne OC procesora, jakość wykonania, układ komponentów (nie aż tak ważny, ale po prostu nie chciałbym spotkać się z dużymi problemami z podłączaniem i chłodzeniem CPU, GPU, ewentualnie Ramu), wydajność oczywiście, temperatury komponentów, chłodzenie, SLI, oprogramowanie, stabilność. Wszystkie cechy, jakie powinna mieć bardzo dobra płyta główna.

Igorrodz
komentarz
komentarz

Bierz najtańszą na [b]Z68[/b]. Wszystkie są tak dobre, ze nie zauważyłbyś różnicy.

DarkLiquidus
komentarz
komentarz

W takim razie padło na Asrock Z68 Extreme 4 Gen3.

Igorrodz
komentarz
komentarz

Proszę bardzo - męska decyzja.
Pozdrawiam serdecznie :)

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.