x-kom hosting

[Rozwiazany]Instalacja Programu

pawel.ovh
komentarz
komentarz

Dzięki działa!

A dlaczego mi baze URPMI danych zablokowano

Pisze tak:

[pawe@alfanet22 ~]$ suHasło:su: niepoprawne hasło[pawe@alfanet22 ~]$ suHasło:[root@alfanet22 pawe]# urpmi kgetbaza danych urpmi jest zablokowana[root@alfanet22 pawe]#[root@alfanet22 pawe]#

Zarov
komentarz
komentarz

Nie używasz np w drugiej konsoli urpmi? Pewnie jakiś proces w tej chwili używa urpmi. Jak tak to najlepiej go wyłącz, jeśli jednak boisz się to uruchom ponownie komputer.

Aha, i używaj tagów code, tym razem sam poprawię.

pawel.ovh
komentarz
komentarz

a jak to zamknąc

Zarov
komentarz
komentarz

Szczerze to nie pamiętam jak to tam jest w Mandrivie, wpisz:

top -u root

albo:

ps aux | grep urpmi

I zobacz czy jest uruchomiony gdzies proces urpmi...a potem albo kill nrPID albo killall urpmi, albo reset.

pawel.ovh
komentarz
komentarz

A ty z jakiej dystrybucji korzystasz? Bo ja na Ubuntu nie umiałem partycji utworzyc, bo nie było czegoś takiego jak utwórz nową partycję. Podobno trzeba się przed instalacją zalogowac jako root?

Zarov
komentarz
komentarz

Wszystko masz w userbarze w podpisie, czyli Debian.

Z tego co pamiętam to bez problemu da się tam utworzyć partycje na Ubuntu, no chociaż powiem że program partycjonujący był dla mnie dziwny.

Wszystkie czynności musisz wykonywać z konta roota, czyli jak to robiłeś logujesz się za pomocą komendy "su" i dalej jak co potrzebujesz. Jak chcesz Ubuntu to zrób sobie partycje za pomocą Mandrivy a potem tylko poustawiaj w instalatorze Ubuntu gdzie ma być swap a gdzie główna partycja.

pawel.ovh
komentarz
komentarz

Czyli jak z konta roota przeciez przy instalacji nie ma konsoli? Jak ją otworzyc? Czyli partycje mam tworzyc komendami, czy jak sie zaloguje to wtedybędzie podział? Przed instalacją nie mam jwszcze konta roota czyli jak mam się zalogowac? Ubuntu jest lepszy od Mandrivy?

Zarov
komentarz
komentarz

A mówisz o tym. Tam nie potrzebujesz żadnych rootów.

Jak mówię, masz już partycję zrobione przez Mandrive, wsadź płytę z Ubuntu, pokaż mu punkty montowania, czyli daj mu że na tym dysku jest główna partycja czyli / a na innym swap. Zależnie jak tam masz i daj by sformatowało te partycje. Pamiętaj by patrzeć dokładnie byś nie usunął Windowsa sobie.

Imho Ubuntu jest lepsze, ale o gustach się nie dyskutuje.

pawel.ovh
komentarz
komentarz

Ale ja chciałbym usunąc Windows, bo mi już jest nie potrzebny, ponieważ internet działa mi na linuxie. Dlatego będę usuwał wszystkie partycje i tworzył je od nowa. Chciałbym zainstalowac Ubuntu, ale jak juz wspominałem nie moge utworzyc nowych partycji. JAk to się robi? Opisz, jeżeli możesz wszystko krok po kroku.

Pozdro

Zarov
komentarz
komentarz

Jak mówiłem Ubuntu nie widziałem od dawna i też nie powiem Ci jak tam to i owo robiło się przy instalacji, weź instalator Mandrivy, zrób w nim partycje jak chcesz i zainstaluj minimalną Mandrivę. Potem w instalatorze Ubuntu przy partycjonowaniu powybieraj partycje.

Albo w instalatorze Ubuntu daj o ile jest by instalator wykorzystał cały dysk.

Sorry że takie wymysły :D

pawel.ovh
komentarz
komentarz

Nie no spoko. Można zamknąc ten post.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.