x-kom hosting

Pomoc w wyborze głośników komputerowych

Skrash
komentarz
komentarz

[quote]Te 2020 mogę postawić na ziemi nie?[/quote]
Jeżeli słuchasz muzyki leżąc na podłodze to tak.

Głośniki powinny być na wysokości uszu. Sub powinien stać na równo z linią słuchacza.

Oczywiście są to zależności czysto książkowe, a zarazem, takie konfigurację oddają brzmienie najlepiej. Tak więc umiejscowienie głośników ma duże znaczenie. Odbieg od normy wpływa na holografię dźwięku. Dla Twojego spokoju dodam, że nie wpływa na jakość dźwięku, a jedynie jak ten dźwięk odbieramy.

rafallo
komentarz
komentarz

Te geniusy Genius SP-HF2020 są na tyle wysokie, że one powinny stać na ziemi chyba.
A co do microlabów 530 to wiadomo 2 głośniki na biurku, sub na podłodze.

Przedwczoraj z MTV HD nagrałem koncert zespołu Faithless. Rewelacja, na głośnikach od TV te dzięki, to wszystko rewelacja. Chciałbym usłyszeć jeszcze raz ten sam koncert na jakichś głośniczkach. Wtedy już będzie rewelacja.
Np, brakowało mi tonów wysokich i niskich w tym koncercie, oraz basu. Niby bas słychać jakiś było, ale to nie ten bas z prawdziwych głośników, a nie TV pierdziawek. Aż strach pomyśleć, jak bym podłaczył Geniusy czy microlaby do TV i odpalił ten koncert jeszcze raz.

A właśnie, te Microlaby 530 mogę podłączyć pod TV? Ten TV zawiera wszystkie wejścia i wyjścia jak na te czasy, od tonsilka, poprzez HDMI i inne pierdoły skończywszy na podłączeniu kompa a także USB.
Geniusy można podłączyć, bo mają wyjście cyfrowe... a te microlaby też, z tym że oni nie mają takiego wyjścia?
Np, podłączenie Geniusów poprzez tonsilka czy jakiś kabel cyfrowy będzie dużą korzyścią nad microlabami czy innymi głośnikami z wysokiej półki ale podłączonych poprzez analog, czyli jack, czy chincze?
Jest różnica?
Bo jak w kompie podłączam monitor poprzez VGA czyli analog to jest różnica między DVI.,
Albo TV, poprzez Euro to kaszana, a już HDMI to różnica jest.

A między głośnikami podłączenie Geniusów za 300 zł poprzez tonsilka a podłączenie jakichś innych nawet lepszych i droższych poprzez chincz, czyli analog będzie więlką różnicą?
Chodzi mi o zestaw 2.1 lub 2.0 tylko.

MyPC
komentarz
komentarz (edytowane)

Osobiście bardzo polecam Creative T6160 5.1 do nich jeszcze jakąś dobrą kartę dźwiękową i masz super dźwięk, wiem bo sam je posiadam.

Edytowane przez MyPC
rafallo
komentarz
komentarz

To prawda? Lepszy mają dzwięk niż te Geniusy, które podałem czy Microlaby?
Czy jednak to tandetne plastiki i różnica pomiędzy microlabami a nimi jest ogromna?

Skrash
komentarz
komentarz

Mówiąc ogólnie, jakość to pojęcie względna. Skąd użytkownik MyPC może wiedzieć jak grają jakiekolwiek inne głośniki w podobnej cenie, skoro używa tylko swoich creative-ów? W domyśle mogę dodać, że posiada na dodatek integrę. Sugerujesz się taką opinią, która w zasadzie o niczym nie świadczy?

Idąc dalej, dodam, ze T6160 to przecież zestaw 5.1 który (po poszerzeniu stereo do wszystkich głośników) będzie prezentował całkiem inną holografię dźiwęku, przestrzeń, głębię niż zestaw stereo.

[quote]podłączenie Geniusów poprzez tonsilka czy jakiś kabel cyfrowy będzie dużą korzyścią nad microlabami czy innymi głośnikami z wysokiej półki ale podłączonych poprzez analog, czyli jack, czy chincze?[/quote]
Nie podchodź do tego tak, że łączenie cyfrowe jest lepsze od analogowego. To jakiś absurdalny mit krążący po sieci.

Widząc Twoje do tematu, czekasz na konkretny wzorzec który masz wybrać, a tak naprawdę w muzyce jest zbyt wiele zmiennych by znaleźć złoty środek. A jak już wcześniej napisałem, jakość jest to pojecie względne, wiec to co jednego może zachwycić, na drugiego może być to po prostu nic.

Najlepiej będzie Ci pójść do jakiegoś sklepu i przesłuchać wybrane przez Ciebie zestawy. O ile wgl znajdziesz taki sklep, który Ci to udostępni.

MyPC
komentarz
komentarz (edytowane)

Po pierwsze nie mam ''integry'' po drugie nie powiedziałem ze Creative są lepsze od jakichkolwiek innych głośników ''Genius''.
Jestem ich użytkownikiem i je polecam, po trzecie nie chce mi się wierzyć, że ty też wszystkich głośników znasz wady i zalety.

Edytowane przez MyPC
rafallo
komentarz
komentarz

Do sklepów to problem, bo nawet ich w sklepach nie ma tylko na zamówienie musiałbym zamawiać.
A co do głośników właśnie sam nie wiem co już mam wybrać. Mam zintegrowaną kartę. Głośniki stare sprzed 10 lat i chodzą.
Kuzyn jeden ma 2,1 creativa grają fenomenalnie. Inny ma 5.1 ale n ie wiem jakie ale też Creativy i grają pięknie.
Tylko na forum każdy mówi, że logitech i creative to szmelc plastikowy i np, genius czy microlab będzie ładniej i lepiej grał. I ja właśnie po takich tekstach uświadamiam sobie,że jednak macie rację.
Ale jak dla mnie każdy zestaw Creative u każdego u kogo byłem i słyszałem brzmiał rewelacyjnie. Skorow Wy mówicie, że Creativy to pierdziawki nawet te za 200 zł, no a microlaby za fc530 np, to już spora odskocznia od tych creativów to robi na mnie wrażenie. Gdyż creativy słyszałem i grają fenomenalnie. A microlabów nie, a waszym zdaniem są lepsze.

A microlaby FC530 to to samo co Madecom MC-MHf60??

MyPC
komentarz
komentarz

Ci którzy mówią, że to szmelc nie mają bladego pojęcia o tych głośnikach nie wierzę, że je przetestowali mówią co przeczytają albo z wyglądu. (fanboys zapatrzeni w jedną markę i tylko jedną)
Mam T6160 5.1 i jakoś nie zauważyłem ani nie usłyszałem żeby to były pierdziawki, grają rewelacyjnie i mogę ci je tylko polecić.

piotrek_gon
komentarz
komentarz (edytowane)

W tej cenie poprostu absolutnie nie warto brać niczego od Creative'a i Logitecha! Każdy kto miał możliwość porównania tych 2 firm do cenowo podobnych produktów Microlaba czy geniusa powie ci to samo. MyPC chwalisz swoje T6160, fakt może ci odpowiadają bo nie słyszałeś nic innego. Miałem możliwość ich odsłuchu i nieskromnie powiem że moje Geniusy 2000x które kupiłem kilka lat temu NOWE za 180zł z przesyłką poprostu zamiatają nimi podłoge (jeśli chodzi o jakość dźwięku i moc) tak jak będą zamiatać wszystkie teraźniejsze modele 2.0 geniusa i microlaba w tym przedziale cenowym.

Edytowane przez piotrek_gon
MyPC
komentarz
komentarz

UP
Przesłuchałem już wiele głośników i wiem co jest warte swojej ceny.

Teraz to ktoś inny tutaj coś chwali...

rafallo
komentarz
komentarz

Ja słyszałem creativy i 7 lat temu, i 2 lata temu i miesiąc temu różbe modele, 2.1, 2.1 i 5.1 i dla mnie dzwięk rewelacja. Pierdzenia nie było, a wszystko było u wszystkich na zintegrowanej karcie muzycznej.
Microlabów nie słyszałem, ale jeżeli microlaby kosztują tak samo jak creativy i Waszym zdaniem różnica to kosmos, przepaść to wolałbym microlaby, chociaż o nich nigdy nie słyszałem poza forum.

Słyszałem xxx zestawów creativów i dla mnie dzwięk był rewelacją.

Więc kogo mam słuchać? Kto ma racje?

Chyba jednak każdy zachwala co innego, mamy fanbojów geniusów, inni chwalą creativy a mówią,ze microlaby to własnie pierdziawki.
Sam już nie wiem co brać i myliłem się by napisać na tym forum, bo teraz mam zamąconą głowe tyloma zestawami, itd.

MyPC
komentarz
komentarz (edytowane)

Weź te które ci bardziej ''podchodzą'', przejdź się do sklepu i jeśli będzie taka możliwość przesłuchaj głośników. Nie bierz niczego na siłę.

Edytowane przez MyPC
rafallo
komentarz
komentarz

Właśnie nie mam tej możliwości przesłuchania ich na żywo :/

Mam prośbę, moglibyście zrobić z 2 minutowy film w przyzwoitej jakości jak grają wasze głośniki? Ci którzy maja geniusa, microlaby, madecomy a także logitechy i creativy? By mi to wiele pomogło.
Filmik z pokazaniem głośników i odsłuchaniem ale w dobrej jakości a nie jak na YT filmów nagranych kalkulatorem.

MyPC
komentarz
komentarz

Jest to głupi pomysł ponieważ lepsza jakość dźwięku by była u tego kto ma lepszy mikrofon..., w taki sposób niema na co liczyć.

sUb
komentarz
komentarz (edytowane)

dorzucę od siebie tę:
[url="http://allegro.pl/kolumny-creative-a500-nowe-rzeszow-i2250471373.html"]http://allegro.pl/ko...2250471373.html[/url]
używam od 1.5 roku i są BDB, zero trzasku, piszczenia itp. Ogólnie to niezłe głośniki jak za tą cenę.

Edytowane przez sUb
MyPC
komentarz
komentarz (edytowane)
;) Edytowane przez MyPC
rafallo
komentarz
komentarz

A powie mi ktoś. Co to za głośniki od Creativa, zestaw 2.1, kuzyn kupił kilka lat temu je, na pewno z 4 lata będzie baa nawet i więcej.
Sub spory, a głośniki 2 takie malutkie, ale w każdym są 3 takie małe głośniczki, które grają, żadnej atrapy tam nie ma, bez maskownic. Takie 3 o małej średnicy głośniczki w jednym głośniku.. Wygląd głośnika to niby taki prostokąt ale małe są.
Co to za model głośników??
Bo grają naprawdę przepięknie,

wilq01
komentarz
komentarz

[b] Creative I-Trigue 3000?[/b]

rafallo
komentarz
komentarz

Prawie podobne, tylko sub był inny i te głośniki były srebrne ;) ale identyczne, miały 3 głośniczki w 1 głośniku.
Więc ten sprzet gra rewelacyjnie. On ma już ładnych kilka lat, już nie produkują ich.
A coi do microlabów to te creativy mają podobny dzwięk? Czy lepszy? bo tu w nich są 3 małe głośniczki, które wszystkie grają i grają pięknie.

djmakus
komentarz
komentarz

wersja 3200
[img]http://static.productreview.com.au/pr.products/50670_creative_itrigue_3200.jpg[/img]

wersja 3300[img]http://ecx.images-amazon.com/images/I/41YMFiMl04L._SL250_.jpg[/img]

ratosluaf
komentarz
komentarz

Ech, te creativy to szajs w porównaniu do głośników geniusa, modecoma czy microlaba. 3 lata temu myślałem, że moje głośniki creativa grają fajnie. Teraz słyszę tylko buczenie, bo moje uszy poznały 'średniej jakości' brzmienie.

Na czym ci najbardziej zależy? Wierności, niskich tonach, czy przestrzenności?
Szczegółowość - 2.0
Niskie tony - 2.1
Przestrzenność 5.1, 7.1

rafallo
komentarz
komentarz

oo to wersja wersja 3200. Grają u kuzyna rewelacyjnie. A kupił je kilka lat temu a do dziś robią na mnie wrażenie.
Myslisz, że ten microlab 330 lub 530 zagra mi lepiej od tych creativów wersja 3200??

Powiem tak, zależy mi na pięknym graniu, ale też chciałbym żeby bas zadudnił czasami. Nie chce za bardzo wersji bez suba, bo jakoś było by mi brak basów.
Każdy zestaw creativów, który słyszałem miał suba i ładnie grali jak dla mnie. Te 2.1 wersja 3200 kuzyna to rewelacja. I głośny zestaw i ogarnia wszystko.

tomek78
komentarz
komentarz

to sprawdz sobie edifiery maja bardzo dobrej jakosci dzwiek i neutralny bas nic ci nie bedzie dudnilo a cena jest nawet bardzo kozystna teraz bo sa promocje.

rafallo
komentarz
komentarz

A Microlab M200 / Modecom MC-2180 jest dużo słabszy od Microlaba FC330??

Bo słuchałem te modecomy mc-2180 i poezja, dzwięk rewelacja. Duża odskocznia jest między nimi a Microlabami FC530?
Teraz mam wybór pomiędzy nimi a nimi.

ratosluaf
komentarz
komentarz

Jeśli możesz dołożyć, to dołóż. Przy integrze nie będzie różnicy.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.