x-kom hosting

Pierwszy router.

kamil211095
komentarz
komentarz

[quote name='Crowman' timestamp='1329682343' post='1447626']
Żebyś mógł nam zadać to pytanie? :)
[/quote]
No chyba że tak ;)

Tak z ciekawości zadzwonie dzisiaj do Multimedii i zapytam jak to jest u nich z tymi routerami i Wam napiszę.

Crowman
komentarz
komentarz

Nie wiem tylko po co. Nagadają Ci głupot i tyle.

kamil211095
komentarz
komentarz

Z tego co zauważyłem to na google.pl jest mnóstwo podobnych tematów i nikt nie ma takiego żadnych problemów po rozdzieleniu neta. A co to jest jakieś TTL w routerze i na czym to polega (podobno przez to mogą wykryć router)?

szaki
komentarz
komentarz

Przeczytaj umowę, bo PC czy laptop to taki super wypasiony router w pewnym sensie, wszystko zalezy od oprogramowania

kamil211095
komentarz
komentarz (edytowane)

@szaki to jest przykładowa ich umowa [url="http://www.telix.pl/images/taryfy/internet_2008_2mb_24m-ce.pdf"]http://www.telix.pl/images/taryfy/internet_2008_2mb_24m-ce.pdf[/url] .
[color=#000000][font=verdana, geneva, lucida,]jedyne co odnośi się do samego połączenia to:[/font][/color]
[color=#000000][font=verdana, geneva, lucida,]"Usługa Multimedia Internet w Pakiecie Internet PROFIT 1Mb świadczona może być na jednym Terminalu. Istnieje możliwość skorzystania z Usługi Multimedia Internet na wielu Terminalach - zasady określa wówczas Regulamin Świadczenia Usługi Multimedia Internet i obowiązujący Cennik."[/font][/color]

Nie ma natomiast w umowie nic na temat urządzeń pośredniczących. Generalnie z punku widzenia informatyki router to nie tylko urządzenie służące do rozdzielania internetu, jego główne zadanie to izolacja dwóch sieci i routowanie pomiędzy nimi. Wszystkie produkowane dziś routery posiadają funkcje firewalla więc dodatkowo zapewnia zabezpieczenie komputera wewnątrz sieci. Dodatkowo pragnę zauważyć że Multimedia w swoim regulaminie pisze że nie odpowiada za bezpieczeństwo komputera oraz szkody spowodowane przez ataki osób trzecich. Znalezione na forumprawne.org

Crowman
komentarz
komentarz

I heja ;) jedziesz, Maleńki, jedziesz z tym routerem.

kamil211095
komentarz
komentarz (edytowane)

Jeszcze dozbieram kilka dyszek i zamawiam :)
Bardzo Wam dziękuje za pomoc. ;-)
Jeśli będę miał problemy z podłączeniem routera odezwę się tutaj.

Applauz
komentarz
komentarz

Podłączenie routera jest bardzo proste to raptem pare kabelków. Jak czegoś nie bedziesz wiedział najpierw odzywaj sie tutaj bo do nich nie warto dzwonić tak jak napisał Crowman za biurkiem obsługi klienta siedzi pani która (jesli ci sie cos zepsuje) i tak zaproponuje ci restart maszyny (zresetuje ci modem do ustawien fabrycznych i od nowa bedziesz sie ze wszystkim bawił) lub wyśle do ciebie płatnych fachowców którym zabulisz stówke lub wiecej a okaże sie że nie w to miejsce podłączyłes dwa kabelki.

Crowman
komentarz
komentarz

Z tymi technikami to wcale nie jest tak do końca... Otóż technik nie ma prawa dotknąć się do routera klienta :) ot, takie prawo w Polsce mamy :D

kamil211095
komentarz
komentarz

Applauz napewno napiszę w razie problemu. A powiedzcie mi jeszcze o co chodzi bo np. jedni piszą "jaki router" a inni "jaki router do kablówki". Czy to jest jakaś różnica?

Crowman
komentarz
komentarz

taka jak kupić lizaka czy kupić lizaka smakowego?

kamil211095
komentarz
komentarz

Czyli rozumiem że nie ma żadnej różnicy ;)

Crowman
komentarz
komentarz

Nie do końca.
Jaki router - to pytanie otwarte - autor nie sprostował nic.
Jaki router do ADSL/Neostrady/Netii - router ADSL
Jaki router do kablówki - router xDSL

kamil211095
komentarz
komentarz

Czyli ja jaki muszę brać?

Crowman
komentarz
komentarz

Klik: http://www.forumpc.pl/index.php?showtopic=240170&view=findpost&p=1446930

kamil211095
komentarz
komentarz

Byłem w Saturnie, ale tam są same drogie po 200zł. Więc chyba zamówie ten polecany na początku.

Crowman
komentarz
komentarz

Jak chcesz, to możemy podjechać któregoś dnia pod GUS i przejrzeć co tam jeszcze mają ciekawego.

kamil211095
komentarz
komentarz

A co to jest GUS ;)
Już prawie jestem zdecydowany na ten co Ty poleciłeś w #8 poście.

Crowman
komentarz
komentarz

Na WGE w przejściu podziemnym pod Głównym Urzędem Statystycznym. Masz wpisane Warszawa, to chyba wiesz gdzie to jest.

kamil211095
komentarz
komentarz

Hehe nie mam zielonego pojęcia ;)

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.