x-kom hosting

Restart Komputera

Agi-gagi
utworzono
utworzono

Restartowanie komputera

Witam

Dwa miesiące temu kupiłam nowy komputer, oto jego konfikuracja:

Płyta główna: ASUS M2N nForce43D SocketAM2 (PCX/DZ/LG/DDR2/RAID)

Procesor: AMD Athlon 64 X2 3600+ BOX (AM2) (65W,65nm)

Pamięć: Kongston DDR2 1GB CL,5

Karta graficzna: MSI GeForce 7300GT 256MB DDR2/128bit TV/DVI PCI-E

Dysk twardy: HDD SEAGATE 160GB SATA II 8MB 3+2 L

Obudowa: modecom 350w

Komputer często się resetuje, jaka może być tego przyczyna? Komputer dzisiaj wrócił z serwisu, był tam testowany różnymi programmi obciążającymi i stwierdzili, że z komputerem jest wszystko ok i im się nie resetuje, a dzisiaj juz mi sie znowu z 10x zresetował.

Pozdrawiam,

Agata

Lord HIrek
komentarz
komentarz

hmmmm.... nie wiem dlaczego ale uczepie sie zasilania wydaję mi się że komp Ci się przegrzewa sprawdź temp albo przez biosa albo programem (Everest Home Edition) jeżeli jest powyżej 55 to jest źle :( a po za tym ma jeszcze jedną uwagę czy ty sama resetujesz kompa czy on ci się resetuję możliwe jest również że pod łapałaś jakiegoś wirusa

Agi-gagi
komentarz
komentarz
hmmmm.... nie wiem dlaczego ale uczepie sie zasilania wydaję mi się że komp Ci się przegrzewa sprawdź temp albo przez biosa albo programem (Everest Home Edition) jeżeli jest powyżej 55 to jest źle :( a po za tym ma jeszcze jedną uwagę czy ty sama resetujesz kompa czy on ci się resetuję możliwe jest również że pod łapałaś jakiegoś wirusa

wirusa nie ma napewno, komputer sam się resetuje, może to listwa zabezpieczająca?

Lord HIrek
komentarz
komentarz

Masz jakąś inną listwę możesz sprobować z inną a co do wirusów to chyba jednak nie masz skoro komp był w serwisie jednak PC sam sie resetuje to musi coś być ze sprzętem i z elektryką związane o0 a czy w gniazdko czasem nie "przerywa" czy jest odpowiednie napięcie

Agi-gagi
komentarz
komentarz

Zainstalowałam program, który był na płytce dołączonej do płyty głównej.

Temperatury i napięcia:

Vcore: 1.09V

+3.3 : 3.34V

+5.00 : 5.00V

+12.0 V : 12.42V

CPU : 29C

MB : 27C

CPU : 3325 rpm

Mój zasilacz to spark 2P 506

napięcie nominalne 230V

maksymalne obciążenie 6,3A

kwachu1992
komentarz
komentarz

według mnie zdecydowanie wina zasilacza.

taki zasilacz to ja miałem przy procku 1000mhz, 128mb ram i gf 2

radze od razu wymienić bo jeszcze troche i cała płyta główna pójdzie Ci z dymem.

proponuję Chiefteca 400W lub w ostateczności Fortrona 400W

Agi-gagi
komentarz
komentarz
według mnie zdecydowanie wina zasilacza.

taki zasilacz to ja miałem przy procku 1000mhz, 128mb ram i gf 2

radze od razu wymienić bo jeszcze troche i cała płyta główna pójdzie Ci z dymem.

proponuję Chiefteca 400W lub w ostateczności Fortrona 400W

Ten facet z serwisu twierdzi że zasilacz to ostatnia rzecz. Zapomniał wyjąć z napędy płytki z programem Hiren;s Boot i tam znalazłam jakis stress tests, włączyłam i leci, tylko czy to coś da?

kwachu1992
komentarz
komentarz

acha jeszcze jedno..

czy to jest zasilacz Modecom MC czy Modecom Feel?

jeżeli masz już Hirens Bota na płycie to sprawdz pamiec memtestem ale spod DOSU powinien być memtest na tej płycie.

Agi-gagi
komentarz
komentarz
acha jeszcze jedno..

czy to jest zasilacz Modecom MC czy Modecom Feel?

jeżeli masz już Hirens Bota na płycie to sprawdz pamiec memtestem ale spod DOSU powinien być memtest na tej płycie.

Modecom MC

jak to zrobić?

jaka jest maksymalna temperatura procka? w ej chwili mam 37C

snip91
komentarz
komentarz

37 C to bardzo dobra temperaturka :)

kwachu1992
komentarz
komentarz
jak to zrobić?

ustawiasz botowanie z płyty (tak jak przy instalacji windowsa) restartujesz kompa, odpala Ci się płytka zatwierdzasz co tam trzeba po drodze i wybierasz memtest i skanowanie.

Modecom MC

więc powinien raczej wystarczyć.

Agi-gagi
komentarz
komentarz
ustawiasz botowanie z płyty (tak jak przy instalacji windowsa) restartujesz kompa, odpala Ci się płytka zatwierdzasz co tam trzeba po drodze i wybierasz memtest i skanowanie.

więc powinien raczej wystarczyć.

Ten stress test też lepiej zrobić z biosa?

teraz jak włączyłam stress test i jeszcze pare aplikacji zresetował się...

dar55
komentarz
komentarz
Ten stress test też lepiej zrobić z biosa?

nigdy ci się nie uda uruchomić aplikacji z biosa , poprostu nie da się , jak już to z DOSa a to lekka róznica .

no cóż zacznij sprawdzanie kompa od Memtest'u , sprawdzisz ram jak przejdie test to coś dalej pomysli się , (mamtest nagrywasz na płytke i z niej bootujesz=uruchamiasz . nie pod windowsem )

Gość
komentarz
komentarz

Zasilacz Ci pewnie nie wyrabia albo procek sie grzeje... kup sobie jakas 400W Chiefteca ale nie uzywana z allegro ;p bo moze byc trefny towar ;p

kwachu1992
komentarz
komentarz
(mamtest nagrywasz na płytke i z niej bootujesz=uruchamiasz . nie pod windowsem )

myślę, że na tej płytce z Hirens Botem już jest memtest. :)

dar55
komentarz
komentarz
myślę, że na tej płytce z Hirens Botem już jest memtest.

kwasiu ty nie mysl tylko podaj jej link :P

na HB jest memtest na 100 a nawet 1000% , tylko po co Hb zasysac jak można ze strony producenta 1,2 mg zassać :) , cała operacja zajmuja 10 min do właczenia testu

snip91
komentarz
komentarz
Ten facet z serwisu twierdzi że zasilacz to ostatnia rzecz. Zapomniał wyjąć z napędy płytki z programem Hiren;s Boot i tam znalazłam jakis stress tests, włączyłam i leci, tylko czy to coś da?
kwasiu ty nie mysl tylko podaj jej link :P

na HB jest memtest na 100 a nawet 1000% , tylko po co Hb zasysac jak można ze strony producenta 1,2 mg zassać :) , cała operacja zajmuja 10 min do właczenia testu

Po co ma zasysać skoro go ma na tej płytce :)

kwachu1992
komentarz
komentarz
kwasiu ty nie mysl tylko podaj jej link tongue.gif

na HB jest memtest na 100 a nawet 1000% , tylko po co Hb zasysac jak można ze strony producenta 1,2 mg zassać

no właśnie, gość z serwisu zostawił przez przypadek płytę w napędzie.

napisz czy nie ma jakis błędów podczas testu pamieci.

jeszcze jedno.. proponuje przegrać sobie HB bo w przyszłości może się jeszcze przydać - taka mała rada :)

Agi-gagi
komentarz
komentarz
no właśnie, gość z serwisu zostawił przez przypadek płytę w napędzie.napisz czy nie ma jakis błędów podczas testu pamieci.jeszcze jedno.. proponuje przegrać sobie HB bo w przyszłości może się jeszcze przydać - taka mała rada :)

Test pamięci leciał przez ponad 4 godziny i zrobił chyba 9 rund i zero błędów....Co teraz mam zrobić? :D Włączyłam strss tests i zauważyłam, że kiedy rozpoczął się test napięcie spadło i bardzo się wahcało (napięcie +12V) przed rozpoczęciem 12.18V po rozpoczęciu 12.12v i ciągle się wahało, gdy napięcie +5v było w miare stałe. Kolejny spadek był gdy zaczęła się część testu z obracająca się skrzynią, wtedy napięcie +12v spadlo y 12.13 do 12.05v i ponownie wyroso do 12.13 po zakończeniu testy z skrzynią. Co to może oznaczać?

dar55
komentarz
komentarz
wtedy napięcie +12v spadlo y 12.13 do 12.05v i ponownie wyroso do 12.13

bardzo dobre napięcia

Agi-gagi
komentarz
komentarz
bardzo dobre napięcia

No to ja ju nie wiem jaka jest pryzcyzna tzch restartów... :/

Komputer się zrestartował kiedy włączyłam jeszcze kilka programów do tego stress testu.

Przyczyną tych restartów może być modem podłączony przez USB, a nie przez karte sieciową?

kwachu1992
komentarz
komentarz
Przyczyną tych restartów może być modem podłączony przez USB, a nie przez karte sieciową?

odłącz kartę sieciową lub kabel sieciowy i zaobserwuj czy problem wystepuje nadal.

Agi-gagi
komentarz
komentarz
odłącz kartę sieciową lub kabel sieciowy i zaobserwuj czy problem wystepuje nadal.

właśnie karty sieciowej nie posiadam...

kwachu1992
komentarz
komentarz
właśnie karty sieciowej nie posiadam...

więc pewnie masz zintegrowaną wraz z płytą główną, wypnij więc kabel sieciowy i zaobserwuj czy problem nadal wystepuje.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.